Darbo ir studijų derinimas: įkvepiantis AB „ORLEN Lietuva“ pavyzdys

2023-07-12

Vasaros pradžia baigusiems studijas bendrovės darbuotojams įsimins vienu iš svarbiausių įvykių jų gyvenime. Diplomų teikimai yra tik vieno iš etapų pabaiga, pasiektas tikslas ir žingsnis pirmyn – į naujus iššūkius, galimus karjeros posūkius.

Siekdama ugdyti talentus, parengti reikiamos kompetencijos darbuotojus, atitinkančius besikeičiančius Lietuvos Respublikos energetikos sektoriaus reikalavimus, ragindama darbuotojus planuoti karjeros kelius ir įpėdinystę, AB „ORLEN Lietuva“ skatina darbuotojus studijuoti, rinktis bendrovei reikalingas profesijas. Didžiausias akcentas skiriamas inžinerijos studijoms.

Kadangi po kelerių metų su tam tikrais įrengimais galės dirbti tik inžinerinį išsilavinimą turintys asmenys, bendrovė įvairiais būdais skatina savo darbuotojus kelti kvalifikaciją – siunčia į mokymus ir kursus, rengia mokymus bendrovės viduje, suteikia mokymosi atostogas, apmoka studijų kainą ir pan. Įmonė nuolat remia darbuotojų tobulėjimą ir džiaugiasi, kad jie yra suinteresuoti siekti žinių ir jas įgyvendina bendrovėje.

AB „Orlen Lietuva“ mielai priima atlikti praktikos ir kitų studijų programų studentus, pavyzdžiui, Gamybos ir logistikos vadybos. Žinoma, dėl atstumo pasiūlymas galbūt aktualesnis gyvenantiems Mažeikiuose. Dalis įstojusiųjų ir dirbančių bendrovėje jau studijuoja Gamybos inžineriją, taip pat buvo tokių, kurie rinkosi Transporto logistikos technologijas. Tai puikus gamybos įmonės ir Šiaulių valstybinės kolegijos bendradarbiavimo su verslu pavyzdys.

Šiais metais 6 bendrovės darbuotojai sėkmingai baigė studijas. AB „Orlen Lietuva“džiaugiasi diplomuotais specialistais ir linki jiems profesinėje veikloje taikyti įgytas žinias. 24 darbuotojai dar studijuoja.

Išskirtiniai pastarieji metai buvo bendrovės Valymo įrengimų cechui – net 4 iš 9 inžinerinių sričių darbuotojų buvo studentai. Inžinierius technologas Vaidas Bondzinskas šiemet baigė Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir jam suteiktas vandens ūkio inžinerijos magistro laipsnis, technikai technologai Asta Lukauskienė, Jurgis Anužis ir Artūras Vaičius Šiaulių valstybinėje kolegijoje baigė Aplinkos apsaugos studijas. Tai buvo iššūkis ne tik studentams, bet ir likusiems darbuotojams sprendžiant pamainų užtikrinimo klausimus, pavadavimus, planuojant atostogas.

Pakalbinome technikus technologus, kuriems studijos sutapo su naujais karjeros šuoliais.

Kas paskatino mokytis ir pasirinkti studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje?

„Jurgis ir Artūras iš valymo įrenginių operatorių pakeitę į pensiją išėjusius technikus technologus, žinojo, kad studijos bus reikalingos. Pradėti studijuoti buvo viena iš tolimesnės karjeros sąlygų, leidžiančių dirbti inžinerinį darbą. Aplinkosaugos inžinerijos studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje atitiko ir darbų pobūdį, buvo priimtinos, ypač dėl studijų lankstumo ir Šiaulių geografinės padėties. Man apie laisvą darbo vietą papasakojo bendrakursis, o dabar jau ir kolega Artūras. Kadangi jis apie darbo vietą visada atsiliepė tik gerai, pabandžiau išsiųsti CV, taip ir atsidūriau AB „ORLEN Lietuva“. Dirbti dar nebaigus studijų man pasirodė puiki galimybė vien iš darbo patirties perspektyvos, todėl esu ir būsiu dėkinga už tai, kad nepabijojo, patikėjo manim, pasitikėjo. Esu telšiškė. Vienas iš didžiausių iššūkių, susijusių su darbu, yra ilgos kelionės į darbą ir iš jo. Visa kita, ko dar nežinau, sužinosiu, ko nemoku – išmoksiu, nes mano darbo aplinkoje dirba puikūs, visada patariantys ir padedantys žmonės“,  – sako Asta, kuri Aplinkos apsaugą pasirinko ieškodama įdomios studijų programos.

Kaip suderinote darbą ir studijas, su kokiais iššūkiais susidūrėte?

„Lengva tikrai nebuvo, bet – įmanoma. Buvo nemažai iššūkių: kaip suderinti darbo grafikus, atsiskaitymus, kursinius, laboratorinius darbus, egzaminus, praktikas. Šiaulių valstybinė kolegija išsiskiria tuo, kad visada ieško studentams kuo palankesnių individualių sprendimų, dėstytojai buvo labai supratingi, todėl pakankamai lengvai išsprendėme visas problemas. Kartu norime padėkoti Aplinkos tyrimų laboratorijos kolektyvui ir Aplinkos apsaugos kontrolės skyriaus darbuotojams, visam cecho kolektyvui už palaikymą, pagalbą ir geranoriškumą“, – visu trijų nuomonė šiais klausimais vienoda.

Ko palinkėtumėt būsimiems bendrovės studentams?

Astos palinkėjimas: „Niekas nesako, kad bus lengva, bet po visko būsi sau dėkingas, kad nuėjai šį kelią iki galo.“

Jurgis linki, kad studijų metai prabėgtų kaip viena diena. Kad maža (diplomo) svajonė paskatintų nugalėti didelę (nežinomybės) baimę.

Artūras linki būsimiems ir esamiems studentams kantrybės, stiprybės ir siekti savo tikslų.

AB „ORLEN Lietuva“ atstovai prisideda prie kolegų linkėjimų ir ragina darbuotojus pagalvoti apie studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje galimybę. Atkreipia dėmesį į patrauklias studijų programas – Automatikos ir elektros inžineriją ar Gamybos inžineriją, taip pat kviečia studijuoti ir kitose Lietuvos mokymo įstaigose. Anot bendrovės vadovų, mokymasis visą gyvenimą yra ypatingai svarbus veiksnys, skatinantis nenutrūkstamą asmeninį tobulėjimą.

Bendrovė linki pasirinkti tinkamas studijų programas ir prisideda iš dalies finansuodama studijas, suteikdama papildomas mokymosi atostogas.  

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime jau dabar! Vyksta priėmimas! Stojančiuosius konsultuojame telefonu  8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 212 kab., Šiauliai).

Siekiantiems aukštojo išsilavinimo šiemet siūlome net 22 studijų programas sveikatos, socialinių, informatikos, inžinerijos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupėse.


Atgal