Personalo mobilumo sėkmės istorijos

turkija-destymas-svk-2024-5.jpg

Dėstymo vizitas Turkijoje, Juodosios jūros universitete

Sigita Tautkevičienė, Manvydas Bagavičius ir Darius Astrauskas, Transporto inžinerijos katedros dėstytojai

Vizito metu buvo dalyvauta universiteto organizuotos tarptautinės savaitės renginiuose, pristatyta Šiaulių valstybinė kolegija. Kolegijos dėstytojai universiteto studentus kvietė į paskaitas apie Lietuvos transporto sistemą, žaliąją logistiką, anglies pėdsako stebėseną ir ekovairavimą. Tarptautinės savaitės renginių metu buvo pristatyta universiteto valdymo struktūra, studijų kryptys, aplankyti universiteto tyrimų centrai ir laboratorijos. Kolegijos dėstytojai aptarė ir mokslinio bendradarbiavimo galimybes.

Dėstytojai bendravo su tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojais, universiteto dėstytojais, taip pat kolegomis iš dešimties kitų šalių universitetų, diskutavo apie studentų mainų galimybes ne tik Turkijoje, bet ir kitose užsienio šalyse, aptarė tolimesnį mokymo įstaigų bendradarbiavimą.

Kelionės metu sutikta daug malonių žmonių, išbandyta tradicinė virtuvė, aplankytos žymios Trabzono miesto vietos.

erasmus-tunisas-zaneta-svk-2024-1.jpeg

Dėstymo vizitas Tunise, Monastir universitete

dr. Žaneta Kavaliauskienė, Verslo ir apskaitos katedros docentė

Dėstytoja pagal „Erasmus+“ KA171 programą skaitė 8 akademinių valandų ciklą skaitmeninio marketingo tematika Ekonomikos mokslų bei vadybos fakulteto studentams, kurie, kaip paaiškėjo akademinių pertraukų metu, yra ypač suinteresuoti „Erasmus+“ studijų perspektyvomis Šiaulių valstybinėje kolegijoje, turi patirties dalyvauti MTEP tyrimuose ir linkę bendradarbiauti su mūsų Verslo ir technologijų technologijų fakulteto studentais, kartu atlikti lyginamąsias vadybinių atvejų analizes.

Vizito metu teko diskutuoti su Monastir universiteto doktorantėmis Ferdaws Fenni ir Oumaima Rejeb, kurias ypač sudomino drauge išgvildentas aplinkosauginio marketingo aspektas, atversiantis galimybes platesniems unikaliems tyrimams.

Vizitas nebūtų toks sklandus, jei ne nuolatinė prof. Hedi Ben Mansour  ir prof. Abderraouf Ben Faleh parama ir rūpestis. Šie partneriai planuoja atvykti į Šiaulių valstybinę kolegiją 2024 m. rugsėjo pabaigoje. Numatytos gairės bendroms tarptautinėms publikacijoms rengti.

1-erasmus-italija-svk.jpg

Mokymosi vizitas Italijoje, Salerno universitete

dr. Ligita Šalkauskienė ir dr. Rasa Balvočiūtė, Vadybos ir komunikacijos katedra

Išvykos tikslai – dalyvauti tarptautinėje personalo mokymosi savaitėje „Švietimo globalizavimas: multikultūrizmo tyrimai ir Europos aukštųjų mokyklų aljansų dėmesys mobilumo skatinimui“, aptarti bendradarbiavimo galimybes, dalytis gerąja patirtimi su kitų šalių švietimo institucijomis.

Vizito metu Salerno universitete mokymuose dalyvavo šešiolikos šalių švietimo institucijų atstovai iš Ispanijos, Vokietijos, Čekijos, Slovakijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Vengrijos, Prancūzijos, Ukrainos, Makedonijos, Norvegijos, Suomijos, Airijos, Vokietijos ir Italijos.

Dėstytojos kartu su kolegomis iš įvairių šalių dalijosi gerąja patirtimi, sukaupta bendradarbiaujant Europos aukštųjų mokyklų aljansuose, dalyvavo seminaruose, apvalaus stalo diskusijose aptarė tarptautinių studentų integraciją į studijas ir prisitaikymą prie kitų šalių kultūrų. Ypač didelis dėmesys buvo skiriamas studijų programų Europos aljansų aukštosiose mokyklose integravimui, dvigubo diplomo studijoms ir BIP (angl. Blended Intensive Programmes) diegimui.

vizitas-estijoje-svk-2024-2.jpg

BIP mokymosi vizitas Estijoje, Talino technikos taikomųjų mokslų universitetas

dr. Virginija Garbaliauskienė, dr. Audronė RImkevičienė, dr Ingrida Vaičiūlytė, Inžinerijos mokslų katedros dėstytojos ir prof. dr. Renata Macaitienė, Informatikos mokslų katedros dėstytoja

Prieš vizitą vyko vienos dienos mokymai nuotoliniu būdu, po jų – 5 dienų mokymai kontaktiniu būdu. Į mokymus Taline atvyko dėstytojai iš Austrijos, Ispanijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Portugalijos, Šveicarijos, Ukrainos, Vokietijos ir Vengrijos.

Darbotvarkė buvo itin intensyvi ir turininga. Seminarų metu pristatyti atvirųjų mokymo(si) resursų (angl. Open Educational Resources, OER) kokybės kriterijai, diskutuota, kaip organizuoti visapusišką mokymosi procesą, pagrįstą OER, nagrinėtas interaktyvaus mokymosi tobulinimas naudojant H5P galimybes, aptartos dirbtinio intelekto panaudojimo galimybės, pasidalinta įžvalgomis apie laukiančius iššūkius. Programos dalyviai mokėsi naudotis specializuotais įrankiais (Desmos, GeoGebra, Canva, MatLab, Jupiter, Stack ir kt.), dirbo komandose kurdami interaktyvias užduotis.

Vizito metu aplankyta Estijos saugos mokslų akademija, kurioje susipažinta su virtualios realybės simuliaciniais įrankiais ir simuliavimo erdvėmis, aplankytas Talino technikos universitetas, pasidalinta patirtimis apie interaktyvius mokymo metodus ir metodus, skirtus neįgaliųjų mokymui.