Direktorės žodis

PASIRINKIMAS – GALIMYBĖS – POKYČIAI

Šiaulių valstybinę kolegiją galima palyginti su upe. Pradėjusi savo veiklą reorganizavus solidžią kelių dešimtmečių istoriją turinčias aukštesniąsias technikos ir medicinos mokyklas, Kolegija, įpusėjusi antrąjį veiklos dešimtmetį,  yra ir tokia pati, ir šiek tiek kitokia. Mes nuolatos plečiame pasirinkimo galimybes siekiantiems koleginio išsilavinimo, siūlome beveik tris dešimtis studijų programų, priklausančių informatikos, inžinerijos, socialinių, sveikatos mokslų ir verslo vadybos studijų krypčių grupėms. Žinome, kad studentai mus vertina už tai, kad daug dėmesio skiriame praktiniams įgūdžiams – visa tai, apie ką kalbama auditorijose, patikrinama ir įtvirtinama gausių praktikų metu. Galime pasidžiaugti, kad su studentais dirba juos geriausiai galintys parengti dėstytojai: ir mokslininkai, ir srities praktikai, nuolatos tobulinantys savo kvalifikaciją. Pas mus noriai atvyksta ir su studentais žiniomis dalijasi tų užsienio aukštųjų mokyklų, su kuriomis bendradarbiaujame, dėstytojai. Išnaudojamos mainų programos „Erasmus+“ teikiamos galimybės: studentai išvyksta į Turkiją, Portugaliją, Maltą, kitas šalis studijuoti ir atlikti praktikos, akademinis personalas užsienyje ne tik dėsto, bet ir semiasi patirties.

Skatiname, kad per 3 ar 4 metus studentai išnaudotų visas galimybes sužinoti, išmokti, patirti, tobulėti, lavėti, ne tik studijuotų, bet ir studentautų, t. y. pajustų jaunystės teikiamą pasirinkimo laisvę ir keistųsi taip, kaip nori jie patys. Rūpinamės visais savo bendruomenės nariais, nes mes įsitikinę, kad, norint siekti tų pačių tikslų, veikti reikia sutartinai.

Esame vertinami ne tik Šiaulių krašte, bet ir visoje Lietuvoje. Kad Kolegija pripažįstama ir užsienyje, įrodo kiekvienais metais didėjantis studentų iš kitų šalių būrys. Džiaugdamiesi pasiekimais nepamirštame keistis ir patys, nes pokyčiai skatina judėjimą į priekį. Atsižvelgdami į rinkos poreikius, socialinių partnerių patarimus, tobuliname studijų programas ir todėl didžiuodamiesi galime pasakyti, kad darbdaviai vertina Šiaulių valstybinės kolegijos absolventus.

Prisimindami Šiaulių valstybinės kolegijos panašumą į upę ir toliau tikimės išlikti tokia pačia kaip ir galinga vandens tėkmė jėga tam, kad išsilavinimo trokštančiam jaunam žmogui suteiktume laisvę rinktis, kaip jis įgyvendins savo galimybes keistis pačiam ir keisti pasaulį.

Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Natalija Šedžiuvienė