Kodėl ŠVK?

Prieš tavo akis – 10 priežasčių, kodėl verta rinktis studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje:

1. Net 22 studijų programos
2. Į praktiką orientuotos aukštojo mokslo studijos
3. Įvairios finansinės skatinimo priemonės
4. Nedidelė bendruomenė – individualus dėmesys kiekvienam!
5. Unikalios studijų programos
6. Neribotos tarptautinės galimybės
7. Lanksčios studijos, galimybė derinti studijas ir darbą
8. Strategiškai patogi vieta, kompaktiškas miestas
9. Šiaulių valstybinė kolegija – viena sportiškiausių Lietuvoje!
10. Bendrabučiai kiekvienam!

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Kokia studentų ir absolventų nuomonė?

neimante-mt-svako-2023.jpeg

Neimantė Masiliūnaitė

Multimedijos technologijos

Iki pat mokyklos baigimo nežinojau, ką noriu studijuoti, galima sakyti, paskutinę minutę nusprendžiau tobulinti savo pomėgius. Domiuosi kompiuteriais, filmavimu, montavimu, todėl pasirinkau Multimedijos technologijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Būtent ŠVK leido tobulėti ir plėsti akiratį – Multimedijos technologijų studijų programa apima viską, kuo domėjausi, ir dar daugiau! Čia daugybė galimybių tobulėti, atrasti, realizuoti save ir savo idėjas. Žinoma, atsirado naujų pažinčių ir draugų. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad esu Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykdomos Multimedijos technologijų programos studentė.

neringa-svako-2022.jpg

Neringa Bražaitė

Įmonių ir įstaigų vadyba

Šiaulių valstybinė kolegija – tai ne tik studijos... Čia puiki vieta susirasti naujų draugų, tobulėti, atrasti save ir siekti karjeros. Kolegijoje laukia profesionalūs dėstytojai, kurie pasirengę ne tik padėti studentams, bet ir patarti gyvenimiškais klausimais, pasidalinti patirtimi. Paskaitose kiekvienas studentas tikrai atras įdomios ir naudingos informacijos. ŠVK studijuoti verta, nes studijos čia – galimybių kupina kelionė. Rinktis studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje buvo geriausias mano sprendimas!

skaiste-kairyte-okr-svako-2022.jpg

Skaistė Kairytė

Organizacijos komunikacija ir rinkodara

Šiaulių valstybinė kolegija – vieta, kur pildosi svajonės ir siekiai! Baigusi 12 klasių tiksliai žinojau, kuo noriu tapti, tačiau kitose aukštosiose mokyklose neradau man tinkančios studijų programos. Dauguma programų buvo panašios, tačiau neatitiko mano norų. Paklausiusi artimo žmogaus patarimo pasidomėjau Šiaulių valstybine kolegija. Po kelių akimirkų atradau save! Pasirinkau Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros studijų programą. Susipažinau su motyvuotais bendrakursiais, aukštą kvalifikaciją turinčiais dėstytojais ir darbščia administracija. Pritapau be galo greitai. Šiuo metu esu Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybės prezidentė, „Erasmus+“ mentorė, viešinimo komandos narė ir turiu daugybę kitų pareigų. Šioje aukštojoje mokykloje suteikiama įvairių tobulėjimo ir ugdymosi galimybių – konferencijos, mokymai, seminarai, susitikimai, įdomūs renginiai… Atvira ir jauki atmosfera visada laukia tavęs, kai atveri kolegijos duris, todėl drąsiai galiu teigti, kad Šiaulių valstybinė kolegija – mano antrieji namai! Prisijunk ir tu, atrask tai, kas džiugina ir veda pirmyn.

boveris-svako-2022-23.jpg

Alfredas Boveris

Automatikos ir elektros inžinerija

Studijos, mokslas ir jame gyvenantys žmonės – visada įdomu, todėl studijuoti verta jau vien dėl to! Be paskaitų ir praktinių užsiėmimų kolegijoje ir už jos ribų, taip pat įsitraukiau į programos INOSTART veiklas: ji sudaro sąlygas Šiaulių miesto aukštųjų mokyklų studentams ir mokslininkams bendradarbiauti su verslo atstovais, kad būtų galima įgyvendinti tyrimus pagal įmonių pateiktą poreikį IT ir inžinerinių sprendimų srityse. Programa naudinga visiems jos dalyviams: studentai gerina praktinius įgūdžius, gauna realios patirties, dėstytojai tenkina mokslinius interesus, o verslas turi galimybę pasinaudoti naujausiais technologijų pasiekimais. Studijuoju, dalyvauju įvairiose su studijomis susijusiose veiklose, žinoma, randu laiko ir kitiems užsiėmimams. Esu Lietuvos kariuomenės savanoris. Automatikos ir elektros inžinerijos studijų programa yra viena iš daugelio įdomių ir naudingų programų, patarčiau ją rinktis norintiems tobulėti, įgyti žinių ir dirbti automatikos srityje.

ruta-svako-ist-2022-birzelis.jpg

Rūta Plačinskaitė

Informacinių sistemų technologija

Aš buvau ta moksleivė, kuri tiksliai nežinojo, ką nori veikti gyvenime, todėl nelengvai sprendžiau, kas man tiktų ir patiktų. Net iki pat 12-os klasės dvejojau, ar aš tikrai einu tinkama linkme. Taip jau atsitiko, kad šią programą pasirinkau visai netikėtai. Planavau stoti į kitą, bet, likimui taip nusprendus ir sudėliojus, man teko pergalvoti sumanymus ir planus. Kai ieškojau tinkamos studijų programos, akį patraukė Informacinių sistemų technologijos studijos. Iškėliau jas į pirmą vietą, nors ir dvejojau. Šiuo metu drąsiai aplinkiniams galiu teigti, kad nė kiek nesigailiu tuo metu pasikliovusi nuojauta ir pasirinkusi būtent šią studijų programą. Aš nežinojau, kaip čia studijuoti sekasi kitiems, bet kažkodėl jaučiau, kad tai yra mano vieta. Ir iš tiesų, galiu pripažinti, kad nesuklydau, nuojauta nuvedė mane gera linkme. Kolegija pranoko visus lūkesčius. Čia jaučiuosi labai užtikrinta, tobulėju visomis prasmėmis. Labai džiaugiuosi kolegijos dėstytojais, kurie skatina siekti geresnių rezultatų.

ausma-bps-2022.jpg

Ausma Karčauskaitė

Bendrosios praktikos slauga

Labai džiaugiuosi pasirinkusi Šiaulių valstybinę kolegiją. Kolegijos dėstytojai paslaugūs, visuomet padeda ir iki galo išaiškina pasirinktus dalykus. Studijos yra labai įdomios, suteikia daug įspūdžių ir naujų žinių. Praktinių įgūdžių tikrai netrūksta! Savo studijų programą nuoširdžiai siūlau tiems, kurie mėgsta bendrauti su žmonėmis, nebijo klausti ir, svarbiausia, yra linkę bendradarbiauti. Studijuodama susiradau naujų draugų, tikiu, kad draugystė su kai kuriais bendrakursiais tęsis ilgai.

aurelija-bps-20.jpg

Aurelija Noreikaitė

Bendrosios praktikos slauga

Studijuoju Šiaulių valstybinėje kolegijoje Bendrosios praktikos slaugą. Džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent šią aukštąją mokyklą, nes čia pažinau begalę įdomių, draugiškų, bendraujančių ir aktyvių studentų tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio šalių (atvykusių pagal mainų programą „Erasmus+“). Kolegijoje bendraujame su kurso draugais, kitų studijų programų studentais, su nuoširdžiais dėstytojais, kurių dėka studijos yra tikrai įdomios. Šiaulių valstybinėje kolegijoje dalyvauju ne tik paskaitose, bet ir įvairiuose užsiėmimuose, renginiuose. Čia visada bus veiklos tiems, kurie kaip ir aš negali nustygti vietoje, nuolat ieško naujos įdomios veiklos. Džiaugiuosi, kad studijuodama galiu ne tik įgyti žinių bei įgūdžių pati, bet ir perduoti visa tai kitiems kolegijos organizuojamuose renginiuose. Studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje rekomenduoju visiems, norintiems įdomių ir praktiškų studijų, neatsibostančių paskaitų, kūrybiškų veiklų, aktyvių sportinių užsiėmimų.

2_5.jpg

Žilvinas Valuckis

Socialinis darbas

Čia studijuodamas galiu save atskleisti, įprasminti ir įgyti naujų žinių iš srities profesionalų, dėstytojų, kurie ilgamete patirtimi dalijasi su mumis, nukreipia teisingo kelio kryptimi. Paskaitose gauname naujausios teorijos, papildytos praktikumais, kurie leidžia geriau išmokti ir lengviau perprasti dėstomą dalyką. Įsilieti į Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenę nebuvo sudėtinga. Studentų atstovybėje pamačiau daug jaunų žmonių, generuojančių idėjas studentų labui. Taip pat kolegijoje susipažinau su aktyviais studentais, dėstytojais, kitais bendruomenės nariais, kurie užsiima aktyvia ir visuomenei naudinga veikla, domisi inovacijomis ir naujovėmis. Šitaip žingsnis po žingsnio vyksta kūrybiniai procesai, organizuojami renginiai, įvairios veiklos. Gera ir smagu dirbti komandoje, kurioje veikia tikslo siekiantys žmonės!

greta-okr20-svako.jpg

Greta Strelkauskaitė

Organizacijos komunikacija ir rinkodara

Studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje man suteikė daug patirties, naujų išbandymų. Įsitraukiau į kolegijos gyvenimą ir susiradau naujų draugų. Daug visko išmokau, todėl jau studijų metu galėjau susirasti darbą pagal specialybę ir įsitikinti, kad tai tikrai man. Šią studijų programą pasirinkau todėl, kad visuomet buvau komunikabili, nebijojau bendravimo, labai patiko organizuoti įvairias veiklas. Kolegijos dėstytojai suteikė daug specialybės žinių, dalijosi patirtimi, padėjo ir gyvenimiškais klausimais. Džiaugiuosi kolegijos dėstytojais, kurie noriai padeda, net ir vėliausią valandą, jei yra iškilęs klausimas. Taip pat džiugina tai, kad čia nėra vien tik sausos teorijos, galiu visas įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Užtikrinu, kad studijos nėra vien tik teorijos mokymasis. Studentams yra suteikiama galimybių įsitraukti į įvairias veiklas, susijusias ne vien tik su kolegija, bet ir su miestu. Taip jie gali matyti plačiau ir realizuoti save.

gabriele-socialinis-darbas-svako-2022-1.jpg

Gabrielė Čerepokaitė

Socialinis darbas

Socialinis darbas yra labai susijęs su mano asmeniniu gyvenimu. Taip pat norisi būti naudingai, prisidėti prie kitų žmonių gerovės. Studijos suteikia galimybę tobulėti, išmokti kažką nauja. Per praktikas skirtingose įstaigose susipažinau su įvairiomis socialinio darbo sritimis. Svarbią vietą mano gyvenime taip pat užima sportas, esu daugkartinė Lietuvos čempionė vienviečių ir dviviečių kanojų rungtyse. Sportuoju jau 9 metus, todėl tai ne tik pomėgis, bet ir gyvenimo būdas. Sportuojant ugdomos tam tikros savybės – užsispyrimas, noras pasiekti rezultatų ir įvykdyti tai, ką sumanei. Sportas suteikia discipliną, džiaugsmą, norą tobulėti ir įrodyti visiems, kad merginoms ši sporto šaka tinka, jos gali pasiekti aukštų rezultatų. Esu labai dėkinga Šiaulių valstybinei kolegijai, visai administracijai, dėstytojams, kurie supranta mano užimtumą, padeda suderinti sportą ir studijas. Socialinio darbo studijas siūlyčiau rinktis tiems žmonėms, kurie yra empatiški, nori padėti. Taip pat tiems, kurie yra susidūrę su socialiniu darbu, socialiniais darbuotojais, nori padėti kitiems pakeisti savo gyvenimus ir gyventi geriau. Galimybė padėti yra labai svarbi!

ernesta-okr-svako.jpg

Ernesta Zakaitė

Organizacijos komunikacija ir rinkodara

Galiu tik geriausiais žodžiais atsiliepti apie studijas ir savo aukštąją mokyklą – Šiaulių valstybinę kolegiją. Kadangi turiu judėjimo negalią ir gyvenu ne Šiauliuose, mokytis ir atrasti vietą, kurioje galėčiau realizuoti save, nėra lengva. Labai džiaugiuosi, kad Kolegija visiems suteikia galimybių mokytis pagal poreikius – nuotoliniu būdu arba pagal laisvą studijų grafiką. Taip pat noriu pasidžiaugti, kad aukštosios mokyklos erdvės ir visa aplinka yra pritaikytos neįgaliesiems. Dėstytojai supratingi, motyvuoti ir puikiai išmano savo darbą. Jie ne tik padeda sužinoti naujų specialybės dalykų, bet ir suteikia praktinių žinių, dalijasi patirtimi. Esu laiminga, kad pasirinkau būtent šią vietą ir šias studijas!

diana-kozlova-okr22-svako-2022-5.jpg

Diana Kozlova

Organizacijos komunikacija ir rinkodara

Džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros studijas. Viskas atrodo įdomu! Dėstomi dalykai aprėpia globalias temas ir problemas, plečiasi mano akiratis. Studijų programa yra labai plati, galima daug ką išbandyti, sužinoti. Noriu pilnai įsilieti į aukštosios mokyklos gyvenimą ir pasinaudoti visais studentiško laikotarpio privalumais!

domantas-glv-svako-2021.jpg

Domantas Žiogas

Gamybos ir logistikos vadyba

Studijos gimtuosiuose Šiauliuose visada buvo mano prioritetas, todėl tikslingai pasirinkau Šiaulių valstybinę kolegiją. Kiekvieną dieną įeidamas pro aukštosios mokyklos duris jaučiuosi vis užtikrinčiau. Viduje mane pasitinka puiki atmosfera, draugiški studentai, malonūs dėstytojai, kurie visada yra nusiteikę padėti įveikti sunkumus.

seses-bps-svako-2023-6.jpg

Žavinta ir Diana Urbonavičiūtės

Bendrosios praktikos slauga

Bendrosios praktikos slaugos studijas pasirinkome, nes, kiek save prisimename, nuo pat mažens abi su sese žavėjomes medicina. Ligoninėse nedrąsiai stebėdavome ir grožėdavomės medicinos darbuotojais, vilkinčiais baltais chalatais. Visada buvome mokomos padėti, užjausti, suprasti ir išklausyti kitą, o slaugytojų darbas būtent toks, nes jie yra arčiausiai gimstančių, sergančių ir mirštančių, jie yra tie, kuriems pacientas patiki savo kančią, neviltį ir skausmą, iš kurio tikisi sulaukti paramos. Gera galėti padėti kitiems žmonėms, matyti jų šypsenas. Bendrosios praktikos slauga yra labai įdomi ir perspektyvi specialybė. Juk slaugytojų reikia visur ir visada, o įgytas žinias, įgūdžius galima pritaikyti ne tik darbe, bet ir artimoje aplinkoje. Studijuodamos susipažinome su daug draugiškų, bendraujančių ir aktyvių studentų, susiradome naujų draugų. Studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje pasirinkome todėl, kad buvome girdėjusios nemažai gerų atsiliepimų iš draugų, mokytojų, pažįstamų apie šią įstaigą ir jos draugišką bendruomenę, taip pat reikšmingas buvo ir atstumas – ši kolegija buvo arčiausiai namų. Sužavėjo tai, kad studijų planai apima ne vien tik teorines paskaitas, praktinius užsiėmimus specialiai tam įrengtuose kabinetuose, bet ir labai daug praktinių valandų įvairiose įstaigose, ligoninėse, poliklinikose.

benas-statyba-svako-2023.jpg

Benas Danikauskas

Statyba

Dėstytojai ne tik perduoda teoriją, bet ir dalinasi savo profesionalia patirtimi, kuri yra labai vertinga. Mokymasis tampa įdomus ir įkvepiantis. Nors iš pradžių tikrai buvo kilę abejonių dėl pasirinkimo, kolegija pakeitė mano požiūrį. Čia aš radau puikią mokymosi aplinką, draugišką bendruomenę ir puikius dėstytojus. Kolegijoje netrūksta veiklų, kuriose galima dalyvauti. Pavyzdžiui, „ERASMUS+“ studentų mentorystė , ŠVK viešinimo komandos veiklos, Studentų atstovybė ir dar daugelis kitų projektų ir užsiėmimų, kurie įtraukia į kolegijos gyvenimą. Socialiniame tinkle „Facebook“ man išmetė Statybos inžinerijos studijas, pasidomėjęs jomis pamačiau, kad statybos studijos susijusios su architektūra. Vien jau tai sudomino. Sužinojęs, kad ši studijų programa yra ir Šiauliuose, ne kokiame kitame mieste, iškart nusprendžiau, kad studijuosiu būtent čia. Tikrai džiaugiuosi priėmęs tokį sprendimą, juolab, kad miesto centre įsikūrusį kolegijos pastatą matydavau jau nuo mažų dienų.

audrone-bagunaite-svako-okr-1.jpeg

Audronė Bagūnaitė

Organizacijos komunikacija ir rinkodara

Galvojau baigusi mokyklą toliau keliauti su muzika, bet dvyliktoje klasėje vis dėlto nusprendžiau pasirinkti kitokį kelią. Ilgai svarsčiau, ką norėčiau studijuoti. Pasidomėjau studijų galimybėmis Šiauliuose ir Šiaulių valstybinėje kolegijoje atradau šią studijų programą, kuri iškart patraukė mano dėmesį. Šią studijų programą patarčiau rinktis žmonėms, kurie yra aktyvūs, nebijo viešumo(s), gali drąsiai kalbėti ir yra organizuoti. Džiaugiuosi, kad studentiškas gyvenimas yra pilnas iššūkių, bemiegių naktų rašant įvairius darbus ir, žinoma, smagių pasibuvimų su bendrakursiais.

nerile-svako-2023-birzelis-25.jpg

Nerilė Dikšaitė

Kineziterapija

Sprendimas studijuoti kineziterapiją buvo intuityvus. Visą gyvenimą intensyviai sportavau, o kineziterapija nėra labai nutolusi nuo sporto. Abi sritys susijusios su žmogaus kūnu. Manau, kineziterapeutas turi būti komunikabilus ir gebėti bendrauti su žmonėmis. Šiuo metu sportuoju savo malonumui. Esu prisijungusi prie Šiaulių valstybinės kolegijos sporto komandų. Jėgas pasitikriname tinklinio aikštelėje, svarsčio kilnojimo rungtyse, lengvosios atletikos varžybose, taip pat ir stalo teniso mačuose.

lijana-svako-2023-35.jpg

Lijana Simsonienė

Socialinis darbas

Profesinėje mokykloje ėmiau mokytis socialinio darbuotojo padėjėjo profesijos ir labai greitai supratau, kad tai yra mano sritis. Praktiniai mokymai man taip pat labai patiko, tačiau suvokiau, kad noriu daugiau. Jaučiau žinių troškimą, todėl nebaigusi šių mokslų, paraleliai pradėjau studijuoti socialinį darbą Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Į socialinį darbą žmonės ateina pašaukimo vedini. Tu suvoki, kad nori padėti silpnesniam. Šios profesijos darbo laukas yra labai didelis, o kiekviena diena – pilna iššūkių ir reikalauja kūrybiškumo. Kai tu suvoki, kad nedideliais žingsneliais tu gali keisti kito žmogaus gyvenimą, supranti, kaip smarkiai pradedi keistis ir pats. Dažnai mano profesijos atstovus painioja su vaiko teisių apsaugos specialistais. O mokykloje vaikai baiminasi dirbančio socialinio darbuotojo, nes, dažnu atveju, su juo susiduria ištikus bėdai. Norėtųsi, kad visi suprastų, jog mūsų misija – padėti. Mokslai man sekasi, todėl šeimoje pasikalbame ir apie galimybę mokytis doktorantūroje. Aš niekada nesirenku lengvo kelio, man visada pakliūva tas sunkesnis, bet tuo pačiu ir įdomesnis.

monika-bernotiene-svako-studente-2023.jpg

Monika Bernotienė

Kosmetologija

Studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje pasirinkau lydima įvairiausių aplinkybių, kurios paskatino ieškoti naujų veiklų. Nutiko gyvenimas. Turėjau vaikų dainavimo studiją, bet, prasidėjus karantinui, teko sustabdyti jos veiklą ir tuo metu pradėjau galvoti, kas dar man labai patinka. Tai buvo grožio sritis, kuri visada buvo šalia, bet anksčiau ji nebuvo pagrindinė mano veikla. Taip pat visada labai norėjau padėti moterims jaustis geriau, pasitikėti savimi, bet niekada nežinojau, kokiu formatu tai galėtų vykti. Draugės pasiūlė rinktis kosmetologiją – šios studijos man leido prisiliesti prie to, ką mėgstu, supratau, kad tai tikrai man ir būtent tai, ko reikia. Studijuojant būna įvairių momentų – ir lengvesnių, ir sunkesnių. Tačiau pasirinktos studijos yra įdomios ir buvo verta surizikuoti sukti šia kryptimi. Ypač esu labai dėkinga kelioms dėstytojoms. kurios ne tik suteikė daug žinių, bet ir privertė išeiti iš komforto zonos. Esu labai smalsus žmogus, todėl stengiuosi gyvenime išbandyti daug.

viktorija-valaityte-svako-2023-1.JPG

Viktorija Valaitytė

Statyba

Esu dėkinga visiems už palaikymą ir padrąsinimą akademinėje kelionėje siekiant užsibrėžtų tikslų. Geri žodžiai ir patarimai visada labai vertingi. Turiu nuostabius žmones, lydinčius mane į sėkmę. Aplinkinių entuziazmas paskatino mane siekti tobulumo, nebijoti išnaudoti atsiradusių galimybių ir tobulėti dar labiau! Suprantu gero pasirengimo profesinei veiklai svarbą ir siekiu įgyti žinių, ugdyti profesinius, socialinius ir asmeninius gebėjimus, noriu naudotis visomis studijų metu studentams teikiamomis galimybėmis.

mt-paulius-svako-2023-1.jpg

Paulius Sabaliauskas

Multimedijos technologijos

Jau gimnazijoje žinojau, ką studijuosiu, nes man visada patiko darbas su įvairiais elektroniniais prietaisais. Atvykęs į Šiaulius tikrai nenusivyliau, jaučiuosi savo rogėse, galiu džiaugtis gerais studijų rezultatais. Multimedijos technologijų studijos atvėrė ne tik galimybes įgyti naujų įgūdžių, bet ir sustiprino pomėgius. Naujame etape sutikau daug naujų žmonių, kurie netruko tapti draugais. Atvykus studijuoti į Šiaulius įtraukė ne tik kolegijos gyvenimas, bet ir kitos veiklos.

paulina-ist-svako-2023-34.jpg

Paulina Galkontė

Informacinių sistemų technologija

Įdomūs, kupini žinių 3 metai studijuojant pralėkė žaibiškai. Atrodo, tik ką pradėjai studijuoti, o jau reikia diplomą gintis. Paskaitos buvo įdomios, dėstytojai profesionalūs, sugebantys įtraukti į dėstomą dalyką. Svarbiausia kolegijoje išmokta pamoka – viską galima įveikti, jeigu tik to nori ir sieki, svarbiausia – reikia įdėti pastangų. Šiuo metu dirbu programuotoja. Su komanda projektuojame, diegiame ir vystome ryšių su klientais valdymo sistemas, pritaikytas kiekvienam klientui individualiai. Taip pat kuriame įvairius plėtinius esamoms sistemų galimybėms išplėsti. Informatikos mokslus rekomenduočiau žmonėms, kurie domisi programavimu ar informacinėmis technologijomis, yra atsakingi ir kūrybingi. Kitose aukštosiose mokyklose studijų rinktis net ir nesvarsčiau, apsisprendžiau mokytis arčiausiai namų.

tomas-mackevicius-svk-2024-3.jpg

Tomas Mackevičius

Automatikos ir elektros inžinerija

Kaip ir daugelis jaunų žmonių, save matau daugelyje sričių, tačiau pats nuo mažų dienų mėgau kažką gaminti, statyti. Mano rankos visada būdavo pilnos darbo. Todėl supratau, kad noriu dirbti prie elektros. Įstojau tikslingai ten, kur norėjau. Dabar galiu pasakyti, kad šis mokslas man yra įdomus, paskaitos taip pat. Galvojau, kad reikės kažkur landžioti, tiesti kabelius. Tačiau galiu pasakyti, kad realybė atrodo moderniau. Dirbame su valdikliais, programuojame. Šis studijų dalykas yra įdomus ir tinka tiems, kurie domisi elektros darbais, montavimu. Nuo pat pirmo kurso aktyviai įsitraukiau į aukštosios mokyklos veiklas – esu Studentų atstovybės narys, įvairių renginių organizatorius, didelis Šiaulių miesto renginių gerbėjas.

studente-deimante-bps-2020-svako.jpg

Deimantė Molytė

Bendrosios praktikos slauga

Šiaulių valstybinė kolegija – dėmesio verta aukštoji mokykla. Bendrosios praktikos slaugos studijas pasirinkau ŠVK todėl, kad čia gavau valstybės finansuojamą vietą. Slauga, žmonių priežiūra yra mano pašaukimas! Visiškai nesigailiu, kad studijuoju Šiauliuose, nes iš visų dėstomų dalykų įgijau praktinių įgūdžių, sužinojau daug naujos informacijos, studijuojant ir bendraujant atsirado naujų draugų. Šiaulių valstybinę kolegiją rekomenduoju rinktis, jeigu norite patirti naujų nuotykių, daugiau sužinoti ir žengti svajonės link!

su-diplomu.jpg

Karolina Slizevičiūtė

Finansai

Šiaulių valstybinę kolegiją verta rinktis, nes čia tikrai susirasite naujų draugų. Kolegijoje laukia profesionalūs ir supratingi dėstytojai, mažiau kalbų ir daugiau darbų, t. y. mažiau knygų – daugiau praktikos, begalė įvairių užsiėmimų ir galimybė kasdien tobulėti, atrasti savo gyvenimo kelią.

dsc-1461-kopija_1.JPG

Nazaras Bezuško

Automobilių techninis eksploatavimas

Studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje man suteikė daug pozityvių akimirkų. Dėstytojai buvo tikrai kantrūs, negailėjo savo laiko, todėl daug išmokau. Labai patiko Kolegijos laboratorijos, naujausia įranga. Džiaugiuosi galėjęs praktinius įgūdžius įtvirtinti skirtingose praktikose. Miestas, kuriame studijuoji, nėra svarbus. Svarbiausios yra galimybės. Šiaulių valstybinėje kolegijoje turėjau tiek galimybių, kad nė karto nesigailėjau pasirinkęs studijas šioje aukštojoje mokykloje. Tikrai būčiau gailėjęsis, jei nebūčiau pabandęs čia studijuoti.

rugile-strikoriute.jpg

Rugilė Strikoriūtė

Organizacijos komunikacija

Pirmieji metai Šiaulių valstybinėje kolegijoje manęs nenuvylė. DRĄSIAI galiu teigti, kad čia studijuoti VERTA! Kolegijoje laukia pažangios studijų programos, profesionalūs ir supratingi dėstytojai, kurie ilgainiui tampa draugais. Aišku, jei ieškai „sausos“ teorijos, jos nerasi – Šiaulių valstybinėje kolegijoje teorija neatsiejama nuo praktikos. Čia kiekvienas gali atrasti save, mokslus įmanoma suderinti su darbu ir studentišku gyvenimu, kurio malonumus būtina patirti, nes kitaip nebūsi studentas! Jei man iš naujo tektų rinktis aukštąją mokyklą, aš, be abejonės, rinkčiausi Organizacijos komunikacijos studijų programą Šiaulių valstybinėje kolegijoje!

odeta-bendziute.jpeg

Odeta Bendžiūtė

Organizacijos komunikacija

Visada norėjau pabėgti studijuoti į Vilnių, bet likimas nusprendė taip, kad atsidūriau Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Praėjo vieneri studijų metai. Žinote ką? Nė kiek nesigailiu. Nesvarbu, kolegija ar universitetas, Šiauliai ar Vilnius. Visur reikia mokytis, visur yra gerų ir blogų dėstytojų, visur daugiau ar mažiau paskaitų. Reikia paties žmogaus pozityvaus nusiteikimo, tada visur bus gerai. Kodėl man patinka Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Aš užsibrėžiau tikslą ne vien studijuoti, bet ir iš kolegijos imti viską, ką tik galiu. Studijos – ne tik paskaitos, bet ir įdomūs renginiai, seminarai, konferencijos. Pačiai teko ne vieną renginį organizuoti. Džiaugiuosi dėstytojų noru padėti ir po paskaitų. Man, t. y. būsimai komunikacijos specialistei, tikriausiai labiausiai patinka, kad kiekvieną darbą reikia apsiginti prieš savo studijų programos kolegas – taip lavinami viešojo kalbėjimo įgūdžiai, kurių man ateityje tikrai prireiks. Dėstytojai, paskaitų kokybė, įvairios veiklos, galimybės, praktikos, nauji draugai sudaro puikų Šiaulių valstybinės kolegijos įspūdį.

karolina-matelionyte-bps14.jpg

Karolina Matelionytė

Bendrosios praktikos slauga

Studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje išties žavi savo profesionalumu. Studijuojame daug įvairių, įdomių ir, žinoma, reikalingų dalykų. Dėstytojai puikiai išmano savo darbą, noriai dalijasi darbine patirtimi ir bendrauja su studentais be išankstinių nuostatų – tarsi lygūs su lygiais. Labai džiugu, kad studijų planai apima ne vien tik teorines paskaitas, praktinius užsiėmimus specialiai įrengtuose kabinetuose, bet ir labai daug – bene 1000 – praktinių valandų įvairiose įstaigose, pavyzdžiui, ligoninėse, poliklinikose. Yra sakoma, kad tikru specialistu tampama išdirbus 10 000 valandų, todėl ŠVK studentams suteikiamos pradinės valandos yra puiki pradžia tolimesnio tobulėjimo link. Negana to, studentai ne tik studijuoja, bet gali dalyvauti įvairiuose renginiuose, akcijose mieste ar visoje šalyje, įsitraukti į mokslinės draugijos ir kitų studentų klubų veiklas. Tai leidžia studentams realizuoti save ir suprasti, kad pasirinktos studijos ŠVK tikrai pateisino lūkesčius!

dsc-1843.JPG

Rūta Dikaitė

Kosmetologija

Kodėl verta studijuoti ŠVK? Labai paprastas atsakymas – todėl, kad ten gera! Todėl, kad ten puikūs dėstytojai, kurie tampa gerais draugais. Todėl, kad ten įgaunama daug praktinių įgūdžių ir tikrai praversiančių žinių, vyksta galybė seminarų aktualiomis temomis. Organizuojamos tarptautinės konferencijos, daug renginių studentams ir dėstytojams. Jau kolegijoje sutinkame savo būsimus klientus ar kolegas, nes turime ŠVK paslaugų centrą, kuriame mes, kosmetologės, semiamės žinių, dirbame su klientais ir tobuliname praktinius įgūdžius. ŠVK lyg antra šeima, su kuria bendraujame ne trejus metus, o visą gyvenimą.

laurynas-asmontas-kodel-svk.jpg

Laurynas Ašmontas

Multimedijos technologijos

Multimedijos technologijų studijas pasirinkau todėl, kad visuomet mėgau fotografuoti, domėjausi grafiniu dizainu, patiko leisti laiką prie kompiuterio. Pradėjęs studijuoti supratau, kad tai – mano darbo sritis. Su malonumu ėjau į paskaitas, kuriose sužinojau daug nauja apie kompiuterius, pagerinau grafinio dizaino įgūdžius, išmokau programuoti. Praktikos buvo įdomiausia studijų dalis. Man labai pasisekė, kad praktiką atlikau Šiaulių televizijoje, mažų tiražų spaustuvėje „Bruknė“. Ten mane priėmė šiltai, nenuobodžiavau, darbo buvo per akis. Patys geriausi dalykai – draugiškas kolektyvas, šiltas bendravimas. Šiuo metu dirbu reklamos įmonėje grafikos dizaineriu-maketuotoju. Kada nors norėčiau reklamas gaminti ir žymioms įmonėms. Su malonumu prisimenu studijas. Geriausias laikas buvo praleistas šokių kolektyve „Kolegos“, Studentų atstovybėje, bendrabutyje. Taip pat džiaugiuosi sutikęs daug nuostabių žmonių, kurie nuspalvino šiuos trejus metus įvairiausiomis spalvomis.

kodel-svk-olesia-kononenko.JPG

Olesia Kononenko

Informacijos valdymas

Prieš 10 metų baigiau Šiaulių valstybinę kolegiją, įgijau Įstaigų ir įmonių administravimo specialybę. Jau tada buvau sužavėta dėstytojų kompetencija, sudarytomis galimybėmis tobulėti. Nusprendusi pagilinti savo žinias, nedvejodama dar kartą pasirinkau ŠVK. Šiuo metu studijuoju Informacijos valdymą, esu grupės seniūnė. Vėl turiu galimybę teorines žinias pritaikyti praktiškai. Pagal programą Erasmus+ du mėnesius atlikau praktiką Latvijos kultūros koledže Rygoje. Įgijau neįkainojamos patirties, susipažinau su kolegėmis, dirbančiomis panašų darbą. Tikiuosi bendravimo ir bendradarbiavimo ateityje. Visiems siūlyčiau studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje, nes tik čia kiekvienas gali įgyti ir žinių, ir visokeriopos patirties.

evelina-barzinskaite-kodel-svk.jpg

Evelina Barzinskaitė

Kosmetologija

Studijuodama Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete sukaupiau labai daug įvairios patirties. Tai ir studijų krypties praktikos, kurių buvo tikrai daug – to negali suteikti dauguma kitų aukštųjų mokyklų, ir nuostabūs, kompetentingi dėstytojai. Mūsų dėstytojai ne tik suteikia labai daug informacijos, bet taip pat yra ir nuoširdūs žmonės. Džiugu, kad ryšys tarp dėstytojo ir studento gali būti toks artimas!

daiva-valiunaite-2.jpg

Daiva Valiūnaitė

Įmonių ir įstaigų administravimas

Treji metai Šiaulių valstybinėje kolegijoje prabėgo nepastebimai greitai. Jau po pirmosios praktikos supratau, kad radau specialybę, kurios ir norėjau. Visos paskaitos buvo savaip naudingos ir įdomios. Jeigu vėl rinkčiausi, kur noriu studijuoti, nieko nekeisčiau. Per 3 studijų metus pamilau Šiaulių valstybinę kolegiją, jos bendruomenę, Šiaulius... Daug išmokau, turėjau daug galimybių save realizuoti ir tobulinti kvalifikaciją laisvu nuo studijų metu.

rokas-kineziterapija-svako.jpg

Rokas Pavilanskas

Kineziterapija

Nors ir esu iš kito Lietuvos kampelio, Šiaulių valstybinė kolegija man parodė, kad tai jokia problema. Geros gyvenimo sąlygos bendrabutyje leidžia jaustis čia kaip namie. Tie, kuriems patinka aktyvus laisvalaikis, gali nemokamai sportuoti puikiai įrengtoje bendrabučio treniruoklių salėje. Mano nuomone, ŠVK studijuoti verta, nes studijų kokybė atitinka aukštųjų mokyklų šiuolaikiškumo standartus. Dėsto jauni ir kompetentingi dėstytojai, kurie yra kupini motyvacijos tave paversti geru specialistu. Mokymosi procesas yra labai įdomus, suteikiama galimybė susipažinti ir išmokti dirbti su pačia naujausia kineziterapijai skirta įranga. Studijuodamas čia, ne tik siekiu tapti geru kineziterapijos specialistu, bet ir ruošiuosi kitoms veikloms. Tam padeda įvairūs renginiai, konferencijos, Studentų atstovybė, kurioje atrandu vis daugiau savo privalumų, reikalingų vėlesniam gyvenimo etapui. Siūlyčiau kiekvienam apsvarstyti galimybę studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Čia yra sukurtos visos sąlygos tobulėti, mokytis ir realizuoti save.

lukas-vaiciulis-crop-2.jpg

Lukas Vaičiulis

Kineziterapija

Manau, kad Šiaulių valstybinėje kolegijoje studijuoti verta, nes čia gali atrasti save, suprasti, ko nori iš gyvenimo ir kokia kryptimi tau geriausia eiti. Studijos ŠVK yra kokybiškos, tikslingos ir be galo įdomios. Jaunų dėstytojų kolektyvas leidžia atsiskleisti įvairiapusiškai, panaikinti stereotipines sienas tarp dėstytojo ir studento ir pagerinti studijų rezultatus. Pasirinkau studijas šioje aukštojoje mokykloje ir dėl praktiškų dalykų: galiu dažniau grįžti į namus ir turiu puikias sąlygas gyventi bendrabutyje. Studijuodamas galiu drąsiai pasakyti, jog džiaugiuosi pasirinkęs studijas ŠVK!

svako-erika-gamybos-ir-logistikos-vadyba-2020.jpg

Erika Giedrikaitė

Gamybos ir logistikos vadyba

Pasirinkau Šiaulių valstybinę kolegiją todėl, kad tik čia buvo mano svajonių studijų programa. Jau nuo 8 klasės žinojau, kad gyvenimą noriu sieti tik su vadyba ir logistika. Tiesa, iš pradžių labai dvejojau dėl pasirinkimo, nes visada galvojau, kad kolegijoje „nieko gero“. Tačiau dabar galiu tai paneigti! Man čia patinka viskas – dėstytojai, visi kiti žmonės, atmosfera, aplinka, draugiška kolegijos bendruomenė. Todėl drąsiai galiu teigti, kad studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje tikrai verta, nes gali ne tik realizuoti ir atrasti save, bet ir suprasti, ko nori iš gyvenimo ir kokia kryptimi tau reikia eiti. Atėjęs čia, pasiimk viską, ką duoda Kolegija. Tą stengiuosi daryti ir aš pati. Kolegijoje dirba profesionalūs dėstytojai, kurie perduoda ne tik teorijos žinias, bet ir praktines, iš savo patirties, iš gyvenimo, todėl mokytis tikrai įdomu. Na, o bijoti, kad nesusirasi draugų, tikrai neverta – draugiška kolegijos bendruomenė šiltai priima kiekvieną. Galėčiau įvardinti tik vieną Šiaulių valstybinės kolegijos trūkumą – studijų metai čia bėga žaibišku greičiu…

99424162-636190960313134-7416356399233368064-n.jpg

Laurynas Mikolaitis

Informacinių sistemų technologija

Studijomis ir jų kokybe Šiaulių valstybinėje kolegijoje esu patenkintas ir tiesiog sužavėtas. Čia galima įgyti daug praktinių žinių, pagilinti teorines žinias ir jas tinkamai pritaikyti. Kolegijoje mokytis įdomu. Dėstytojai visada mielai padeda, pataria, paskaitų metu išlaiko labai malonią atmosferą, todėl užsiėmimai neatsibosta ir neprailgsta. Jaučiu, kad ŠVK galiu save realizuoti ir išmokti daug naujų dalykų.

svk-agne-kuznecova.jpg

Agnė Kuznecova

Bendrosios praktikos slauga

Esu ne kartą girdėjusi, kad studijų metai būna įsimintiniausi gyvenime, tačiau tuo abejojau tol, kol pati neįsitikinau. Šiaulių valstybinę kolegiją pasirinkau paskatinta savo mokytojos. Dabar, nors po studijų jau praėjo ne vieneri metai, galiu drąsiai teigti, kad tai buvo GERIAUSIAS laikas. Laikas, kupinas tiek pakilimų, tiek nuosmukių, bet čia atradau Save! Kolegijoje baigiau Bendrosios praktikos slaugos studijų programą, studijų metu išryškėjo mano gebėjimai vadybos, renginių organizavimo srityse. Visa tai labai praverčia šiandieniniame darbe. Studijos čia atvėrė man plačią darbo rinką. Labai džiaugiuosi, kad iki šiol puikiai sutariame tiek su Sveikatos priežiūros fakulteto dekane Ginta Gerikaite, tiek su visa aukštosios mokyklos bendruomene. Noriu paskatinti esamus ir būsimus ŠVK studentus, kad kad jie būtų drąsūs ir iniciatyvūs, išnaudotų visas tobulėjimo galimybes!

agne-socialinis-darbas-svako-2021.jpg

Agnė Cimalonskaitė

Socialinis darbas

Socialinis darbas traukė jau seniai, todėl baigus dvylika klasių man viskas buvo aišku. Niekada nedvejojau. Šiaulių valstybinę kolegiją pasirinkau dėl labai įvairių priežasčių, viena jų – nenustoti norėti iš gyvenimo vis daugiau ir daugiau! Studijuojant socialinį darbą yra svarbu mokėti ne tik pažinti kitą žmogų ir suprasti jo pasaulį, bet gebėti perprasti ir patį save. Studijuojant ŠVK galima gauti iš tiesų daug naudingų dalykų! Supratau, kad studijuodama galiu laisvai atsikratyti įvairių išgalvotų baimių, įsitikinimų ir stereotipų. Esu visiškai laisva ir noriu save „mėtyti“ į visas puses, kurios, tikiu, tik padės man augti. Labai džiaugiuosi pasirinkusi tinkamą vietą tai daryti. ŠVK yra mano puiki kelionės, kurioje dar laukia daug galimybių, pradžia!

dovile-svako-turizmas-viesbuciai-2021.jpg

Dovilė Grubinskaitė

Turizmas ir viešbučiai

Studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje manes nenuvylė, čia susipažinau su nuostabiais žmonėmis, profesionaliais dėstytojais, šauniais Studentų atstovybės nariais. Šioje mokymo įstaigoje dirba kompetentingi darbuotojai, kurie visada išties pagalbos ranką ir pakonsultuos įvairiausiais klausimais. Įstojusi į Studentų atstovybę jaučiuosi drąsesnė ir labiau pasitikinti savimi. Gera žinoti, kad čia visada esu laukiama. Mokydamasi gavau nemažai informacijos apie savo specialybę, įgijau naujos patirties atlikdama praktiką. Miestas, kuriame studijuoji, neturi reikšmės. Svarbiausia – ką studijuoji ir kokias galimybes tau suteikia aukštoji mokykla. Stengiuosi iš šios mokymo įstaigos imti viską, kas siūloma: dalyvauju renginiuose, seminaruose, konferencijose ir kitose veiklose. Tą patariu daryti ir kitiems, nes laikas studijuojant pralekia nepastebimai! Labai džiaugiuosi pasirinkusi studijas šioje kolegijoje, tad nedvejok, rinkis ir tu ŠVK!

emilija-svako-slauga-2021.jpg

Emilija Steponaitytė

Bendrosios praktikos slauga

Gavusi kvietimą studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje iš pradžių sudvejojau, nes tuo metu gyvenau Kaune ir maniau, kad persikėlusi į mažesnį miestą prarasiu laisvalaikio galimybių, nukentės ir studijų kokybė. Įstojusi į ŠVK supratau, kad klydau! Aš pamačiau, kokie kompetentingi ir atsidavę dėstytojai čia dirba ir kad būtent šioje kolegijoje ne tik galiu išbandyti save kaip būsimą specialistę, bet ir kaip renginių organizatorę. Esu be galo laiminga pasirinkusi studijuoti čia, arčiau namų. Tikrai žinau, kad studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje patirties nekeisčiau į nieką.

kornelija-socialinis-darbas-svako.jpeg

Kornelija Daubaraitė

Socialinis darbas

Jau nuo mokyklos laikų žinojau, ką norėsiu veikti gavusi brandos atestatą. Galvodama apie šią specialybę maniau, kad bus lengviau. Galima sakyti, turėjau kiek stereotipinę nuomonę, kad reikės tik bendrauti… Pradėjusi studijuoti supratau, kad socialinis darbas apima daug daugiau! Dabar jau žinau, kad, be bendravimo, svarbios ir teorinės žinios. Nerimavau dėl naujos pradžios, bet ryžtas ir noras siekti savo tikslo neleido pasiduoti. Su šypsena pasitinku naujus iššūkius, sieksiu tapti puikia savo srities specialiste. Džiaugiuosi, kad kolegijoje sutikau malonius, visuomet pagelbėjančius dėstytojus, kurie savo patirtį ir žinias perteikia ne tik informatyviai, bet ir labai įdomiai.

simona-svako-2021.jpg

Simona Daukantaitė

Gamybos ir logistikos vadyba

Studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje buvo mano geriausias sprendimas! Prieš pradėdama labai bijojau, kad nepritapsiu, kad bus sunku ir panašiai. Bet klydau! Visi dėstytojai stengiasi iki galo išaiškinti paskaitoje dėstomą temą, tą patį dalyką kartoja nors ir tūkstantį kartų, kad tik mums, studentams, būtų aiškiau. Grupėje taip pat jaučiuosi laisvai, nevaržomai, o svarbiausia – esu tarp bendraminčių. Daug naujų pažinčių, daug nuotykių ir nepamirštamų įvykių patyriau per studijų metus. BET SVARBIAUSIA – įstojau į Studentų atstovybę. Už juos nuostabesnių žmonių nėra! Atstovybės nariai bendrauja tarpusavyje kaip geriausi draugai, priima visus asmenis, kad ir kokie jie bebūtų. Šiaulių valstybinėje kolegijoje visi yra laukiami tokie, kokie yra!

valda-administravimas-svako-2021.jpg

Valda Šaltytė

Įmonių ir įstaigų administravimas

Šiaulių valstybinėje kolegijoje studijavo mano mama ir brolis. Jie buvo patenkinti studijų kokybe, todėl ir aš susigundžiau čia mokytis. Kolegija yra ta vieta, kurioje jaučiausi laisva ir laiminga. Man patiko visa aplinka, kuri yra nuolat atnaujinama, kompetentingi dėstytojai ir draugiški studentai. Studijos yra kokybiškos, studentai daug kartų išleidžiami į praktikas, taip pat kolegijoje dažnai organizuojami renginiai, tad nuobodu tikrai nebūna. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad čia studijavau.

laurynas-multimedijos-technologijos-svako-2021.jpg

Laurynas Jurgila

Multimedijos technologijos

Mano pasirinkimas studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje buvo staigus ir netikėtas, bet aš dėl to tikrai nė kiek nesigailiu. Ši aukštoji mokykla žavi savo paprastumu ir jaukumu. Kolegijoje nuolat vyksta darbai, nuolat viskas juda į priekį ir tobulėja. Dėstytojai yra tikri srities specialistai, puikiai išmano dėstomus dalykus ir žino, kaip tiksliausiai perduoti žinias studentams. Kolegijoje studijuoja daug nuostabių žmonių, yra Studentų atstovybė, kuri padeda visais klausimais.