Studentų sėkmės istorijos

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai džiaugiasi pasirinkę studijas arba praktiką pagal Erasmus+ mainų programą.

Įdomios studijos, patobulėję užsienio kalbos įgūdžiai, smagios pažintys, nauja patirtis ir karjeros galimybės – tai dar ne viskas! 

svako-erasmus-paulina-2022-studijos-1234.jpeg

Studijos Italijoje

Paulina Buitvydaitė, Organizacijos komunikacija ir rinkodara

Pirmą kartą apie mainų programą „Erasmus+“ sužinojau vykdama aplankyti draugės, kuri studijavo Italijoje naudodamasi programos galimybėmis. Nuo to momento ir aš vis svajojau dalyvauti „Erasmus+“. Pradėjusi studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje sužinojau, kad šioje aukštojoje mokykloje vykdomi mainai. Sulaukusi 2 kurso išvykau studijuoti į Italiją, Foggia universitetą. Universitete mažai dėstytojų kalba angliškai, todėl paskaitos vyksta tik italų kalba. Kaip sakoma, nėra nieko, kas neišeitų į gera! Visa ši situacija suteikė motyvacijos mokytis italų kalbos, lavinti anglų kalbos žinias. Studijuojant Italijoje, teko susipažinti su naujais mokymo metodais, sutikau įvairių tautybių studentų, su kuriais iki šiol palaikau artimą ryšį. Tai, kas patiriama būnant programos „Erasmus+“ dalimi, yra neįkainojama patirtis visam gyvenimui. Svarbiausia – reikia nebijoti, perlipti per save. Tada viskas pavyksta kuo puikiausiai!

erasmus-studijos-ispanijoje-svako-2022-5.jpeg

Studijos Ispanijoje

Kipras Merkelis, Gamybos ir logistikos vadyba

Jei dabar sulaukčiau klausimo, ar noriu vykti studijuoti į užsienį, net nedvejodamas atsakyčiau: „Žinoma!“ Tokių galimybių pasitaiko tikrai ne visada, ypač, kai tau nereikia leisti savo santaupų. Visada norėjosi pakeisti spėjusią nusibosti rutiną ir priimti iššūkius – prie viso to prisidėjo mainų programa „Erasmus+“.Nors ir nerimaudamas, bet motyvuotas, Šiaulių valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojų paskatintas pasirinkau išmėginti studijas užsienyje – Ispanijoje esančiame Valensijos universitete. Pirmą kartą nusileidęs svetimoje šalyje ir žinodamas, kad atvykau ne atostogauti, o studijuoti, jaučiau nežinomybę. Laikui bėgant, viskas pasikeitė – kai susipažinau kambario kaimynais, susiradau naujų pažįstamų. Buvo keista, kai visi atrodo tokie kupini energijos tyrinėti viską, kas yra aplinkui, skleisti pozityvumą.Kita šalis, kiti žmonės – spėjau pastebėti daug skirtumų nuo Lietuvos. Bet kitaip ir negali būti!  Pati atmosfera Valensijoje yra nuostabi! Tiek vietiniai, tiek atvykę  žmonės supranta, ką reiškia mėgautis kiekviena gyvenimo diena, o šiltos dienos tik dar labiau pagerina emocinę atmosferą svetur.Apibendrindamas norėčiau pasiūlyti visiems pabandyti pakeliauti su mainų programa „Erasmus+“ ir išeiti iš komforto zonos. Aš pats nesijaučiau puikiai mokantis anglų kalbą, bet ši patirtis Valensijoje man padėjo pagerinti užsienio kalbos žinias, pakeisti nusistovėjusią rutiną ir patirti nuostabių nuotykių su užsienio studentais.

svako-studijos-cekijoje-2021-balandis-2.JPG

Studijos Čekijoje

Domantas Žiogas, Gamybos ir logistikos vadyba

Nepaisant sunkios situacijos pasaulyje dėl COVID-19 pandemijos, mano noras niekur nedingo. Taip galų gale atsidūriau Čekijoje“. Pasirinkau studijas antrame pagal dydį Čekijos mieste – Brno,  Mendelio universitete. Vos atvykęs supratau, kad geros anglų kalbos žinios labai pravers tiek bendraujant su dėstytojais, tiek ieškant naujų draugų. Kadangi paskaitos vyko nuotoliniu būdu, universitete nepraleidau daug laiko, tačiau tai nepakeitė mano nuomonės apie studijas pagal mainų programą „Erasmus+“. Esant net ir tokiai situacijai jaučiuosi daug nuveikęs: susipažinau su daugybę naujų ir įdomių žmonių, kurie laikui bėgant tapo šeima, išnaršiau visus miesto kampelius, pasigrožėjau nuostabia architektūra ir gamta“. Šios „Erasmus+“ studijos dėl pandemijos pasaulyje buvo gal ir kiek kitokios nei prieš tai vykusiems studentams, bet tikrai ne prastesnės.


studentes-praktika-norvergijoje-svako-2.jpeg

Praktika Norvegijoje

Indrė Dukanauskaitė, Tarptautinis verslas

Praktiką atlikau personalo agentūroje. Įmonė turi 34 darbuotojus, kurie yra kvalifikuoti santechnikai, apdailininkai, elektrikai ir dirba statybos darbus Norvegijoje. Įmonė nuomoja darbo jėgą užsakovams – įmonėms, kurioms trūksta personalo. Praktikos metu susipažinau su įdarbinimo agentūros veikla, sužinojau, kaip ji buvo įkurta, kokia įmonės vizija, tikslas ir ateities planai. Kadangi kalbu norvegų ir anglų kalbomis, padėjau iš Lietuvos atvykusiems darbuotojams susitvarkyti darbui šalyje reikalingus dokumentus. Esu susipažinusi su šiuo procesu, todėl teko vykti į policiją, mokesčių inspekciją, registrų centrą, banką. Dirbdama bendravau su įmonės klientais, stebėjau sutarčių sudarymo procesą, ieškojau potencialių klientų, darbuotojų, bendravau su kandidatais į laisvas darbo vietas. Gavau ir paprastesnių užduočių – teko pirkti trūkstamų priemonių darbui, vežti darbuotojus į reikiamą vietą, surasti maršrutą, išnuomoti automobilį ar darbo įrangą. Džiaugiuosi visais padarytais darbais ir įgyta informacija. Mano nuomone, studijuojant Tarptautinį verslą, praktika užsienyje yra studijų neatsiejama dalis. Aš praktikos metu susipažinau su naujais žmonėmis, įgijau naujų žinių, kurias pasistengsiu panaudoti ateityje.

svako-erasmus-patirtis-diana-buhalterine-apskaita-3.jpeg

Absolvento praktika Danijoje

Diana Norkė, Buhalterinė apskaita

Praktika ne tik padeda įgyti patirties, bet ir padeda susipažinti su daug bendraminčių. Tai puiki proga pagyventi užsienyje, pažinti kitos šalies kultūrą, žmones. Išvykti praktikuotis į kitą šalį, vos pabaigus mokslus, nėra žingsnis atgal, tai išėjimas iš komforto zonos, taip leidžiant sau tobulinti jau įgytas kompetencijas. Tam tikra prasme tai iššūkis, padedantis realizuoti save, išryškinti konkrečius išsikeltus tikslus. „Erasmus+“ absolvento praktikos programa yra puiki proga po studijų padaryti pertrauką ir atlikti tam tikrą repeticiją prieš vis labiau didėjančius gyvenimo iššūkius. Praktika labai džiaugiuosi, gavau pasiūlymą pasilikti Danijoje, taip ir padariau. Ačiū Šiaulių valstybinei kolegijai už suteiktą galimybę.

benas-babrauskas-svako-erasmus-praktika-2022-1.jpg

Praktika Islandijoje

Benas Babrauskas, Automobilių techninis eksploatavimas

Įstojęs į Šiaulių valstybinę kolegiją žinojau, kad teks ne tik mokytis, bet ir derinti darbą su studijomis. Svarsčiau įvairius variantus dirbti užsienyje, tačiau padirbėjimai po mėnesį ar du pirmame kurse buvo negalimi, todėl teko dirbti Lietuvoje. Antrame kurse žinojau, kad prasideda praktika, todėl galėsiu išvykti, nes prieš kelerius metus jau turėjau darbo vietą Islandijoje. Kai pradėjau tartis dėl išvykimo, man pasakė, kad galiu pasinaudoti „Erasmus+“ galimybe – išskristi dirbti 2 mėnesiams į Islandiją ir dar gauti papildomų pinigų. Nedvejodamas nutariau pasinaudoti šia galimybe. Susitvarkiau reikalingus dokumentus ir išvykau į darbo poziciją, atitinkančią mano praktikos pobūdį – gal šiek tiek labiau specializuotą, bet tikrai tinkančią. Dirbdamas įmonėje nebuvau visiškas naujokas, jau turėjau patirties, todėl tie du mėnesiai buvo skirti man pačiam tobulėti, įgūdžiams gerinti. Jau per pirmą darbo Islandijoje savaitę jaučiau, kad kiekvieną dieną vis labiau tobulėju, esu puikaus kolektyvo dalis. Mačiau ir įsiliejau į serviso darbo aplinką, buvau naudingas komandai. Man atiteko atsakomybė ne tik už savo darbo poziciją, bet ir už komandos darbų koordinavimą. Kitaip tariant, buvau atsakingas už darbų atlikimo tempą, darbų paskirstymą, automobilių patikrą, padangų montavimą, klientų įspėjimą dėl galimų automobilio gedimų, būtinybę gedimus skubiai pašalinti. Praktikos metu teko susipažinti ne tik su naujausiais lengvaisiais automobiliais, bet ir su sunkiasvoriais, išmokau įvairios tvarkymo ar darbų atlikimo technikos. Jaučiu, kad per visą praktikos laikotarpį sužinojau labai daug naujų dalykų, džiaugiuosi, kad galėjau plėtoti savo įgūdžius tarptautiniu mastu. Manau, kad tarptautinė patirtis yra neįkainojama, todėl studentai turėtų pasinaudoti tokia galimybe.