Studentų sėkmės istorijos

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai džiaugiasi pasirinkę studijas arba praktiką pagal Erasmus+ mainų programą.

Įdomios studijos, patobulėję užsienio kalbos įgūdžiai, smagios pažintys, nauja patirtis ir karjeros galimybės – tai dar ne viskas! 

4646.jpg

Studijos ir praktika Suomijoje

Monika Kiuraitė, Bendrosios praktikos slauga

Studijavau Saimma universitete. Paskaitos buvo tikrai išskirtinės. Mokydavomės imti kraują iš venos vieni iš kitų, ėjome stebėti netikros operacijos. Buvo labai įdomu, nes manekenas kalbėjo, visa tai leido įsijausti į slaugės vaidmenį. Laikas prabėgo ypač greitai. Daug naujų žinių panaudojau praktiškai, teko dalyvavauti ir keliose operacijose. Labai turiningai Suomijoje leidome laisvalaikį: eidavome į Saimaa grupinius sporto užsiėmimus, daug keliavome – aplankėme Laplandiją, Sankt Peterburgą, Helsinkį, kopėme į kalnus. Erasmus+ suteikė naujų galimybių ir patirčių, sukaupiau daug pasitikėjimo savimi ir drąsos. Situacijų buvo įvairių, bet dažniau norėjosi džiaugtis nenutrūkstančių nuotykių lavina. Labai pagerėjo anglų kalbos įgūdžiai.

 

 

167310-original.jpg

Studijos Graikijoje

Loreta Rubytė, Organizacijos komunikacijos vadyba

Savo Erasmus+ nuotykį pradėjau tą dieną, kai iš tikro lietuviško rudens išvykau į vasara kvepiančią Graikiją. Studijų kokybė T.E.I institute tikrai nenuvylė: dėstytojai kompetentingi, puikiai išmano savo darbą, padeda studentui pasiekti kuo geresnių studijų rezultatų. Paskaitos dažniausiai vykdavo anglų kalba, kai kurios buvo su vietos studentais, taip pavyko artimiau susipažinti su vietine kultūra, pamatyti dviejų šalių mokymo sistemos panašumus ir skirtumus, pabendrauti su graikais ir išmokti naujų dalykų. Nuotaiką kėlė ne tik puikus oras, bet ir vietos studentų, Erasmus studentų, dėstytojų, ESN savanorių organizuojamos veiklos, išvykos. Mes spėjome aplankyti Tesalonikės miestą, Platamono pilį, užkopti į Olimpo kalną, iš arti pamatyti Meteoros kalnus, dalyvauti vietos studentų organizuotuose vakarėliuose. Tariu AČIŪ Graikijai ir Erasmus+ už suteiktas galimybes. 

estija.png

Studijos Estijoje

Dainoras Damunskis, Automobilių techninis eksploatavimas

Erasmus+ studijoms nutariau pasirinkti Talino taikomųjų mokslų universitetą. Studijų kokybė mane nustebino. Paskaitos vykdavo nedidelėmis grupelėmis po 3–7 žmones, būdavo paskaitų, kai susirinkdavo ir visa auditorija. Įdomiausios paskaitos buvo tos, kuriose kalbėta apie vidaus degimo variklius, kėbulą ir važiuoklę, eismo saugą. Mes ardėme naujus variklius, atlikome automobilio techninę patikrą, gavome progą išbandyti elektromobilį, važinėjome juo Talino gatvėmis. Be to, kartu su fakulteto dekanu aplankėme servisą, kuriame pertvarko ir puošia automobilius, universiteto garažą, stebėjome, kaip restauruojamas B grupės ralio automobilis, pamatėme Volvo sunkvežimių atstovybę ir servisą. Džiaugiuosi išvykęs studijuoti: pamačiau daug naujų dalykų, pagyvenau svetimoje aplinkoje, susipažinau su naujais žmonėmis ir pamačiau kitokią kultūrą.


vokietija.jpg

Studijos Vokietijoje

Andželika Vaišvilaitė, Socialinis darbas

Studijos Vokietijoje buvo smagiausias ir geriausias mano sprendimas. Vokiečiai labai rūpinasi gamta, yra mandagūs ir daug šypsosi. Studijuoti Vechtoje smagu, nes galima suderinti mokslą su kelionėmis ar darbu. Paskaitos gali vykti ir vėlai vakare. Nustebino, kad paskaitų metu galima valgyti. Išklausius dalyką laukia vienintelis atsiskaitymas – egzaminas. Kiekvienas studentas gauna studento bilietą, su kuriuo galima keliauti nemokamai po aplinkinius miestus, pavyzdžiui, Bremeną, Hamburgą, Hanoverį. Jei mėgsti keliauti ir kartu mokytis, tikrai rekomenduoju tai daryti Vokietijoje su Erasmus+ programa. Patirtis, kurią įgausi studijuodamas užsienyje, pirmiausia gali kiek išgąsdinti, bet paskui ji atvers duris ir langus!

cekija.jpg

Studijos Čekijoje

Neda Čepaitytė, Verslo ekonomika

Studijuoti į Jihlavos politechnikos kolegiją Čekijoje išvykau norėdama gauti naujos patirties, žinių, išplėsti akiratį ir susipažinti su naujais žmonėmis. Viskas buvo labai šaunu. Iš pradžių labai bijojau, kad bus sunku susikalbėti angliškai, kad nieko nesuprasiu, tačiau viskas išėjo į gera. Po truputį gerėjo anglų kalbos žinios ir, manau, sekėsi vis geriau ir geriau. Visi dėstytojai buvo labai malonūs ir rūpestingi, suprato, kad kalbėti užsienio kalba mums buvo sunkiau. Paskaitose dažnai užduotis atlikdavome grupelėse. Tai buvo puikus būdas susipažinti su įvairių kultūrų žmonėmis ir tradicijomis. Su savo Erasmus+ grupe aplankėme ir kelis Čekijos miestus, vykome į Prahą, kuri yra įspūdingo grožio! Tokia patirtis veda žmogų į priekį ir tobulina kaip asmenybę. Tad greit čiupk lagaminus ir keliauk!

cekija.jpg

Praktika Čekijoje

Simona Vilčiauskaitė, Turizmas ir viešbučiai

Nuo 2016 m. liepos iki rugsėjo turėjau galimybę atlikti Erasmus+ praktiką Jihlavos mieste (Čekija) esančioje kelionių agentūroje. Per šį laikotarpi susipažinau su daug įdomių žmonių, mokiausi čekų kalbos, lankiau kitus miestus. Be to, turėjau galimybę organizuoti tarptautinę ekskursiją čekų studentams į Angliją.  Agentūroje praktiką atlikau kartu su praktikantėmis iš kolegijos Jihlavoje. Ši kolegija surado man praktikos vietą. Agentūroje mokiausi kaip tvarkyti sutartis, bendrauti su klientais iš Čekijos, Italijos, Austrijos, Ispanijos, pildžiau sutartis anglų ir čekų kalbomis. Taip pat džiaugiuosi galėjusi aplankyti gražiausias ir įdomiausias Čekijos vietas, susipažinti su šalies papročiais ir tradicijomis. Žinau, kad net ir po daugelio metų su didžiausiu džiaugsmu prisiminsiu šiuos 2 mėnesius svečioje šalyje.