Šiaulių valstybinės kolegijos studentai džiaugiasi pasirinkę studijas arba praktiką pagal „Erasmus+“ mainų programą.
Įdomios studijos, patobulėję užsienio kalbos įgūdžiai, smagios pažintys, nauja patirtis ir karjeros galimybės – tai dar ne viskas!
Šiaulių valstybinės kolegijos studentai džiaugiasi pasirinkę studijas arba praktiką pagal „Erasmus+“ mainų programą.
Įdomios studijos, patobulėję užsienio kalbos įgūdžiai, smagios pažintys, nauja patirtis ir karjeros galimybės – tai dar ne viskas!
Auksė apie studijas svetur sako: TIKRAI TAIP. Visiems svarstantiems ir abejojantiems ar tikrai verta vykti, studentė drąsiai teigia – VAŽIUOKIT: „Pradžioje tai gali atrodyti baugu. Galvoje gali suktis mintys: nepajėgsiu, nesugebėsiu bendrauti kita kalba, manęs laukia vieni sunkumai... Esu linkusi manyti, kad ruošiantis išvykai į bet kurią šalį ilgesniam laikui, daugeliui šios mintys yra pažįstamos. Patikėkit, taip galvojau ir aš. Tačiau noriu patikinti, kad baimė yra normali žmogaus būsena, o galimybė vykti „Erasmus+“ dalinėms studijoms užsienyje yra vertingesnė už visas baimes!
Kol kas negalėčiau įvardinti geresnės patirties, kuri gali taip stipriai prisidėti prie asmenybės augimo ir suteikti pasitikėjimo savimi, kaip „Erasmus+“ dalinės studijos užsienyje. Pripažinsiu, kad teks pajausti ir tą namų ilgesį, ir gal labai stiprų, gal net ir vieną, kitą ašarą nubraukti būnant svetur... Tačiau atminkite, ką pamatysite ir išmoksite bei kokius ryšius sukursite su kitais studentais, turėsite visam gyvenimui“, – užtikrintai teigia Auksė.
„Neabejok savimi, negalvok, kad nesugebėsi, nes tikrai žinau, kad sugebėsi (tai byloja mano asmeninė patirtis) ir važiuok, pamatyk, pajausk, o tada dalinkis savo unikalia patirtimi su kitais! Aš lauksiu jūsų įspūdžių iš „Erasmus+“ studijų!“ – kreipiasi į studentus Auksė.
„Turėjau nuostabią galimybę dalyvauti mainų programoje „Erasmus+“ ir keturis mėnesius praleisti Portugalijoje, Guardos miestelyje. Ši patirtis buvo ne tik akademinė kelionė, bet ir asmeninis augimas, kuris paliko pėdsaką mano gyvenime“, – sako Fausta.
„Man patiko siauros akmenimis grįstos senamiesčio gatvės, mažos kavinukės ir draugiški vietiniai gyventojai, kurie nuolat šypsosi. Studijų programa buvo labai įdomi. Guardos politechnikos institute turėjau galimybę mokytis iš puikių dėstytojų. Nors kartais buvo sunku, ypač dėl kalbos barjero, išmokau prisitaikyti ir efektyviai dirbti esamoje aplinkoje“, – patirtimi dalijasi F. Čepulytė.
„Tai buvo neįkainojama patirtis, kuri praturtino mano gyvenimą ir išplėtė pasaulėžiūrą. Kelionės po Portugaliją buvo dar vienas nepamirštamas mano „Erasmus+“ laikotarpio išskirtinumas. Turėdama laiko stengiausi aplankyti vis naują vietą: Lisaboną, Porto, Lagos, nuostabius Atlanto vandenyno paplūdimius. Kiekviena kelionė buvo savotiškas nuotykis. Gyvendama Guardos miestelyje, aš ne tik tobulinau savo akademinius įgūdžius, bet ir išmokau būti savarankiška, prisitaikyti prie naujų aplinkybių ir įveikti iššūkius. Ši patirtis padėjo man augti kaip asmenybei ir įgauti pasitikėjimo savimi“.
Mantas praktiką atliko Norvegijoje, naujai įkurtoje įmonėje, kuri užsiima įvairių elektromobilių aukštos įtampos komponentų remonto darbais. Įmonė taip pat turi padalinius, kurie atlieka minėtų komponentų keitimo bei kitus elektromobilių remonto ir diagnozavimo darbus.
„Negalėčiau paminėti geresnės šalies, kurioje galėčiau kaupti žinias apie elektromobilius, nei Norvegija. Man mainų programa „Erasmus+“ buvo puiki galimybė, kurios negalėjau atsisakyti. Nuvykęs praktikos į Norvegiją labai greitai įsikūriau, o į įmonę, kurioje dirbau, buvau priimtas itin svetingai ir šiltai. Po pirmų dienų kaipmat įsivažiavau į darbus ir susipažinau su paskirtomis atsakomybėmis“, – pasakoja M. Juozaitis.
„Susipažinau su skirtingų departamentų komandomis, jų vadovais, su kuriais vėliau turėjau galimybę ir dirbti. Kadangi elektromobiliai nėra man visiškai nauja sritis, skirtas darbas nebuvo visiškai svetimas. Nepaisant to, kiekvieną dieną jaučiausi tobulėjantis: nuo remonto darbų su lengvaisiais ir sunkiasvoriais elektromobiliais iki jų aukštos įtampos sistemos, kitų sistemų diagnozavimo.
Rekomenduoju mainų programą „Erasmus+“ kiekvienam, kuris nori išlipti iš komforto zonos ir įgyti žinių bei patirties, padėsiančių tolimesniame karjeros kelyje“.
„Patirtis dirbant komandoje, o ypač tarpkultūrinėje, buvo labai naudinga. Tai leido geriau pažinti vieniems kitus. Dirbant komandoje priimami efektyvesni sprendimai nei atskirai. Nariai turi galimybę keistis informacija, ją atnaujinti. Komanda, kurioje dirbau, buvo vieninga, todėl pasiekti rezultatai puikūs. Taip pat dalyvavimas BIP programoje padėjo pagerinti užsienio kalbos mokėjimą ir leido pačiai pasiekti asmeninių rezultatų. Studentams patarčiau drąsiai dalyvauti panašiose programose, nes tai puiki galimybė tiek profesiniam, tiek asmeniniam tobulėjimui.“ – Dovilė.
„Vos savaitę trukusi mišri intensyvi programa Porto politechnikos institute Portugalijoje paliko daug nepamirštamų įspūdžių ir prisidėjo ne tik prie mūsų akademinio augimo, bet ir asmeninio. Buvo lengva dirbti komandose ir iš naujo kaskart atrasti save susiduriant su iššūkiais ir juos nugalint. Gyvai vykstančių veiklų savaitė turėjo idealiai išlaikytą pusiausvyrą tarp darbo ir pažintinių užsiėmimų. Kalbant apie įsimintiniausius momentus, didelį įspūdį paliko galimybė tobulinti komunikacinius gebėjimus, kurie yra itin svarbūs bet kuriam studentui nepriklausomai nuo studijų programos. Bendradarbiaudami su kolegomis iš kitų šalių kiekvienas iš mūsų, tikiu, pagerinome savo kalbėjimo įgūdžius ne tik anglų kalba, bet ir rusų, ispanų kalbomis. Mūsų trumpos, tačiau reikšmingos patirtys sustiprino mokymosi aistrą, išplėtė pasaulio suvokimą, papildė kiekvieno asmeninį kultūrinį bagažą. – Daniilas.
„Savaitė Porto mieste su „Erasmus+“ BIP programa buvo neįtikėtina patirtis, kupina naujų įspūdžių ir vertingų pamokų. Mokymosi patirtis Porto politechnikos institute buvo itin įkvepianti. Buvo suorganizuota daug grupinių mokslinių ir pažintinių veiklų. Dėstytojai, susirinkę iš skirtingų pasaulio kampų, buvo draugiški ir pasiruošę padėti. Nors mokymosi metodai šiek tiek skyrėsi nuo tų, prie kurių esame pripratę, ši patirtis leido mums plėsti žinias apie informacijos valdymą skaitmeninėje eroje. Žinios pasirodė įdomios ir aktualios šių laikų žmogui, kuris ruošiasi aktyviai dalyvauti darbo rinkoje. Savaitė Porto mieste buvo ne tik akademinis, bet ir kultūrinis nuotykis, kuris suteikė galimybę susipažinti su kitomis kultūromis, užmegzti naujas draugystes ir išmokti prisitaikyti prie naujų aplinkybių. Grįžome namo ne tik su žiniomis, bet ir su neįkainojamais prisiminimais, kurie liks su mumis visą gyvenimą. – Krista, Kornelija, Karolina, Rosita Joana ir Eitvydė.