„Erasmus+“ – ieškantiems galimybių ir svajojantiems apie iššūkius

2017-06-13

Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus darbuotojos birželio 7–8 dienomis dalyvavo „Erasmus+“ institucinių koordinatorių susirinkime, skirtame „Erasmus+“ 30 metų jubiliejui paminėti. Renginyje, kurį organizavo Švietimo mainų paramos fondas, sulaukta daugiau nei 100 svečių. Aptarti programos pasiekimai ir poveikis, grėsmės ir galimybės, ir tai, ką „Erasmus+“ siūlo kalbų mokymosi, suaugusiųjų švietimo, stažuočių, savanorystės ir dar daugelyje kitų sričių. 

Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus darbuotojos Kristina Nesovienė, Gina Ožekauskaitė ir Jolita Gubevičiūtė po renginio pasidalijo įspūdžiais. Jos pabrėžė, kad, visų pirma, „Erasmus+“ – tai graži iniciatyva, sujungianti visą Europą. Renginio metu aptarti ir pavojai, t. y. išpuoliai, įvairūs neramumai, ekonominė krizė, migruojančių pabėgėlių srautai, apribojantys programos įgyvendinimo galimybes. 

„Mes pasaulyje ir pasaulis mumyse“ – tai pirmasis pranešimas, kuriuo renginys buvo atidarytas. Savo kelionių patirtį pristatė žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius. Kaip pasakojo ŠVK atstovės, pranešėjo mintys apie kelionių metu patirtas sėkmės, nesėkmes, adrenaliną nepaliko abejingų. Nuotaikingi pasakojimai sulaukė labai daug teigiamų reakcijų ir emocijų, smagius prisiminimus lydėjo dalyvių juokas. 

„Jis labai taikliai susiejo savo patirtį. Pasakojo, kaip vaikystėje skaitė knygas, o kelionėse atrasdavo vietas, kurios buvo minimos ir aprašytos tose knygose. Vytaro Radzevičiaus patirtis tikriausiai kiekvieną paskatintų norėti keliauti, išmokti, sutikti, atrasti. Mums, kasdien dirbančioms su svetur išvykstančiais ir pas mus atkeliaujančiais studentais, besirūpinančioms dėstytojų vizitais, tai buvo maloni staigmena ir nuostabi patirtis, geriausia motyvacija“, – kalbėjo K. Nesovienė, Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus vedėja. 

Sesijų metu apie „Erasmus+“ ir ES sėkmės istoriją, iššūkius, įgyvendinimo rezultatus, programos raidą ir šiandieninę situaciją, perspektyvas kalbėjo Švietimo mainų paramos fondo (ŠMPF) atstovės Gražina Kaklauskienė ir Ilona Kazlauskaitė. „Erasmus+“ patirtimi dalijosi dėstytoja dr. Asta Radzevičienė, ŠMPF projektų koordinatorė Jurgita Pilypaitytė. Lietuvių kalbos kursus užsieniečiams organizuojanti Vilma Leonavičienė prisiminė ne vieną įdomią istoriją ir ryšius, užsimezgusius bendraujant su „Erasmus+“ programos dalyviais. 

Vakarinę dalį vainikavo apdovanojimai – Šiaulių valstybinei kolegijai įteikta padėka už ilgametį, profesionalų ir glaudų bendradarbiavimą įgyvendinant programą. Renginio dalyviams buvo skirtas iliuzionisto Justino Malinausko šou.

Antrąją koordinatorių susirinkimo dieną dirbta grupėse: savo patirtimi pasidalijo įvairių aukštojo mokslo institucijų atstovai, vyko diskusijos dėl „Erasmus+“ programos veiksmų, tarptautinių mainų programų administravimo, kalbėta ir kitais aktualiais klausimais.

„Erasmus yra Europos Sąjungos programa, sujungianti švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto sritis. „Erasmus“ prasidėjo 1987 metais kaip mainų programa, leidžianti aukštųjų mokyklų studentams patirti gyvenimo ir mokymosi užsienyje skonį. Šiandien programa siūlo daug papildomų galimybių atskiriems asmenims ir organizacijoms. Nuo „Erasmus+“ pradžios 2014 metais jau 2 milijonai žmonių iš skirtingų socialinių sluoksnių pasinaudojo galimybe studijuoti, stažuotis, savanoriauti ir įgyti patirties užsienyje. Per 30 metų programoje dalyvavo 9 milijonai žmonių. 


Atgal