NEOLAiA

 

NEOLAiA (graikiškai - jaunimas) - tai jaunų Europos universitetų aljansas su skaitmeninėmis technologijomis užaugusiems (angl. digital natives), kuris pasisako už įtrauktį, teikia asmeninius ir individualiai pritaikytus sprendimus, stiprina demokratiją ir skatina savo narius keisti situaciją, t. y. keisti žaidimo taisykles.

Dauguma Europos Sąjungos narių gyvena mažuose ir vidutinio dydžio miestuose arba priemiesčiuose. Taigi, būdami jauni universitetai, savo regionuose turime pajėgumus ir ryžtą vykdyti reformas, esame svarbiausi inovacijų ir socialinių pokyčių varikliai.

NEOLAiA aljansas susideda iš 9 aukštųjų mokyklų: Nikosijos universitetas (Kipras), Ostravos universitetas (Čekijos Respublika), Suceavos Ștefan cel Mare universitetas (Rumunija), Bylefeldo universitetas (Vokietija), Šiaulių valstybinė kolegija (Lietuva), Örebro Universitetas (Švedija), Salerno universitetas (Italija), Turo universitetas (Prancūzija) ir projekto koordinatorius Chaeno universitetas (Ispanija). Iš viso šiuose devyniuose universitetuose mokosi daugiau nei 142 000 studentų ir daugiau nei 10 000 tarptautinių studentų.