Tapk socialiniu darbuotoju ir prisidėk prie vertės bei naudos visuomenei kūrimo

2024-07-02

Socialinis darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip mano dauguma Lietuvos gyventojų, rodo tyrimai. Nors per paskutinius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 3 tūkst., šių darbuotojų vis dar trūksta, o jų poreikis nuolat auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jaunuolius kviečia rinktis socialinio darbuotojo profesiją. Socialinį darbą galima studijuoti vienoje iš 15 šalies aukštųjų mokyklų, tarp jų ir Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

„Socialinis darbas matomas ir vertinamas, o socialiniai darbuotojai, kaip savo srities profesionalai, neabejotinai prilygsta kitiems, prestižinėmis laikomų profesijų atstovams. Lietuvos gyventojai, susidūrę su iššūkiais, žino, kad pagalbos visada gali kreiptis į socialinius darbuotojus. Visuomenė vertina socialinių darbuotojų darbą kaip naudingą. Tai didžiulis pripažinimas ir įvertinimas. Dėkoju kiekvienam socialiniam darbuotojui už jų kilnią misiją, o dar svarstančius apie profesijos pasirinkimą, labai kviečiu studijuoti ir prisidėti prie vertės bei naudos visuomenei kūrimo“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, šalyje dirba daugiau kaip 14 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų, iš jų apie 5 tūkst. – socialiniai darbuotojai..

Socialinių darbuotojų darbo užmokestis auga kasmet – minimalus jų darbo užmokestis nuo 2021 m. padidėjo apie 40 proc. 2024 metais socialinių darbuotojų minimalus darbo užmokestis į rankas siekia 1070 eurų ir su įgyjama patirtimi kasmet auga.

Nuolat užtikrinamos vis geresnės darbo sąlygos socialiniams darbuotojams: sudaroma galimybė kasmet tobulinti savo profesinę kompetencija dalyvaujant mokymuose, supervizijose, intervizijose ir t.t. Nuo 2022 metų spalio veikia Socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinių kompetencijų tobulinimo centras, kuris yra atsakingas už nemokamų mokymų organizavimą ir vedimą, metodinės pagalbos teikimą, naujų socialinių paslaugų srities darbuotojų palydėjimą jų profesinėje veikloje. Šis centras pasiekė puikių veiklos rezultatų.

Metus laiko veikia Socialinių paslaugų srities darbuotojų etikos kodeksas. Šis svarbus dokumentas numato aukštus socialinių darbuotojų veiklos standartus, elgesio normas, išryškina vertybes.

Socialinių paslaugų gavėjų skaičius šalyje siekia beveik 98 tūkst., per paskutinius penkerius metus jų padaugėjo per 30 tūkst.

Socialinio darbo naudą ir prasmę pabrėžia ir Lietuvos gyventojai. Socialinių darbuotojų darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip sakė dauguma (77 proc.) visuomenės nuomonės agentūros „Spinter tyrimai“ praeitų metų spalio mėnesį apklausoje dalyvavusių respondentų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei ketvirtadalis, 27 proc., šalies gyventojų vienaip ar kitaip yra susidūrę su socialiniu darbuotoju. Tai trimis procentiniais punktais daugiau, nei prieš metus. Padaugėjo žinančių, kad susidūrus su iššūkiais šeimoje, galima kreiptis pagalbos į socialinius darbuotojus. 63 proc. respondentų socialinio darbuotojo darbo naudą visuomenei, tarp kitų naudų, įžvelgia tame, kad socialinis darbuotojas rūpinasi vienišais senoliais. Taip manančių per metus padaugėjo net 8 proc. punktais.

Socialinių darbuotojų patirtys ir įspūdžiai – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos YouTube kanale.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija


Atgal