ŠVK studijų programai – reikšmingas „Investuok Lietuvoje“ įvertinimas

2022-04-25

Šiaulių valstybinę kolegiją pasiekė džiugi žinia – studijų programai Informacinių sistemų technologija suteiktas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas.

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ vykdomas projektas „Investors‘ Spotlight“ – tai aukštojo mokslo studijų programų peržiūra pagal užsienio investuotojų poreikius. Užsienio ir lietuviško kapitalo investuotojai, dalyvavę studijų programų peržiūroje, padarė išvadą, kad Informacinių sistemų technologijos studijų programos atstovai geba efektyviai bendradarbiauti su verslu. Vertinimo metu verslo atstovų išsakyti lūkesčiai atsispindėjo parengtuose rekomendacijų įgyvendinimo planuose.

„Šis kokybės ženklas mūsų aukštajai mokyklai yra itin svarbus – tai mokslo ir verslo bendradarbiavimo bei pasitikėjimo rengiamais specialistais patvirtinimas. Džiaugiamės, kad Šiaulių valstybinės kolegijos studijų programos yra pastebimos, vertinamos ir pripažįstamos. Mums tai yra dar didesnė paskata stengtis, tobulėti, atliepti darbo rinkos poreikius“, – sako Šiaulių valstybinės kolegijos direktorė dr. Lina Tamutienė.

Kad Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykdoma Informacinių sistemų technologijos studijų programa atitinka šiandienos darbo rinkos poreikius, kalbėta susitikimuose su darbdaviais. Džiugu, kad į programos vertinimo procesą įsitraukė ne tik Šiaulių regione, bet ir visoje Lietuvoje žinomos įmonės – Telia Lietuva, AB, AB Šiaulių bankas, „Intus Windows“, „Neurotechnology“, UAB „Cherry servers“, UAB „Visma“, „UAB NFQ Technologies“. Darbdaviai patvirtina, kad Šiaulių valstybinėje kolegijoje rengiami paklausūs specialistai – įsidarbinti galima dar būnant studentu, o darbo pasirinkimo ir augimo šioje sferoje galimybės yra iš tiesų plačios ir įvairialypės.

„Šiuo įvertinimu džiaugiamės ne tik mes, dėstytojai, kolegijos vadovybė. Tai yra paskatinimas ir tiems, kurie svarsto rinktis informatikos mokslų studijas. „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas dar kartą visiems mums patvirtina ir įrodo, kad informacinių technologijų specialistai labai reikalingi šiandien, ir bus reikalingi visada – jiems žadamos puikios perspektyvos“, – teigia Šiaulių valstybinės kolegijos Informatikos mokslų katedros vedėja Ingrida Morkevičienė.  

„Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklo skyrimą ŠVK Informacinių sistemų technologijos studijų programai liudijantis pažymėjimas balandžio 22 dieną įteiktas Investuotojų forumo apdovanojimų ceremonijoje, kuri šiemet išskirtinė ir buvo skirta Ukrainai paremti.

Svarbu paminėti, kad „Investuok Lietuvoje“ įvertina jau antrą Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykdomą studijų programą. 2021 m. birželį Gamybos inžinerijai taip pat buvo suteiktas užsienio investicijų plėtros agentūros vykdomo projekto „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas.

***

Kompiuterių, kompiuterinių sistemų yra visur – net ir ten, kur visai nesitikime. Šią privalomą kasdienybės dalį turi prižiūrėti kvalifikuoti specialistai, gebantys įvertinti vartotojų poreikius, projektuoti, įgyvendinti ir administruoti kompiuterines sistemas ir tinklus, numatyti plėtojimo galimybes ir saugumo užtikrinimą. Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykdoma Informacinių sistemų technologijos studijų programa ne tik suteikia tokiam specialistui būtinų žinių ir įgūdžių, bet ir siūlo dvi specializacijas – verslo sistemų technologijos arba kompiuterių tinklų projektavimo, diegimo ir priežiūros.  Partneriai UAB „Cherry servers“, Telia Lietuva, AB skiria solidžią finansinę paramą šios studijų programos studentams ir dėstytojams. Valstybės finansuojamų studijų studentai visą studijų laikotarpį kas mėnesį gauna 200 Eur tikslinę skatinamąją Ekonomikos ir inovacijų ministerijos stipendiją.


Atgal