Informatikos mokslai ir toliau pirmauja

2017-08-02

Šiemet Šiaulių valstybinėje kolegijoje, be kitų, išlieka populiarios informatikos mokslų studijų programos – Informacinių sistemų technologija ir Multimedijos technologijos, kurią tarptautiniai Studijų kokybės vertinimo centro vertintojai akreditavo maksimaliam 6 metų laikotarpiui. Specialistai neabejoja, kad informatikos mokslus baigusių absolventų perspektyvos – vienos geriausių darbo rinkoje.

Kodėl stojantieji renkasi šias studijų programas?

Informatikos mokslų studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje baigusiems studentams suteikiamas informatikos mokslų profesinio bakalauro laipsnis.

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro duomenimis (MOSTA), 2016 m., vertinant abiturientų pirmuosius prioritetus, informatikos inžinerija užėmė 5 vietą iš 110 krypčių. Kodėl taip yra?

MOSTA atlikta analizė atskleidžia, kurių studijų krypčių absolventams įsitvirtinti darbo rinkoje sekasi geriausiai. Šie specialistai jau kitais metais po studijų baigimo gali pasigirti ir 1000 eurų perkopiančiu atlyginimu. Skelbiama, kad didžiausius atlyginimus gauna baigę inžinerijos mokslus. Jei pasidomėsime 2015 m. kolegijas baigusių absolventų vidutiniais atlyginimais 2016 m., pamatysime, kad didžiausius atlyginimus gauna jūrų inžinerijos (827 Eur), farmacijos (821 Eur), informatikos (779 Eur), slaugos (774 Eur), mechanikos inžinerijos (744 Eur), elektronikos ir elektros inžinerijos (717 Eur), statybos inžinerijos (713 Eur), chemijos ir procesų inžinerijos (692 Eur), programų sistemų (687 Eur) ir jūrų technologijų (685 Eur) absolventai.

 „Informacinių technologijų specialistų trūkumas jaučiamas daug metų ir jau nieko nestebina, kai tarptautinėse bendrovėse įsidarbina ir didesnį nei vidutinį atlyginimą gauna pirmų kursų informacinių technologijų studentai. Tačiau šalia šio sektoriaus auga dar du gigantai: elektronikos bei orlaivių remonto ir techninės priežiūros. Po 3–4 metų, kai studijas baigs dabartiniai abiturientai, šie sektoriai bus vieni pagrindinių talentų ieškotojų Lietuvoje“, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Ką reiškia trumpiniai IST ir MT?

Jokia kasdienės veiklos sritis ir jokia organizacija negali būti įsivaizduojama be kompiuterių, kompiuterinių informacinių sistemų. Informacinių sistemų technologijos (IST) studijų programos tikslas – rengti kvalifikuotus specialistus, gebančius projektuoti, diegti ir administruoti informacinių komunikacinių technologijų sistemas organizacijoje, prižiūrėti, tobulinti ir valdyti kompiuterių techninę ir programinę įrangą, informacines sistemas, kompiuterių tinklus, savarankiškai tobulinti savo kvalifikaciją. Ši studijų programa labiausia tinka kūrybiškiems informacinių technologijų mėgėjams.

Be abejo, sparčiai tobulėja naujausios vaizdo ir garso technologijos, todėl paklausūs yra specialistai, gebantys ne tik be trikdžių naudotis tuo, kas jau sukurta, bet ir spėjantys aplenkti laiką. Studijų programos Multimedijos technologijos (MT) tikslas – parengti kvalifikuotus specialistus, gebančius analizuoti ir vertinti pačias įvairiausias garso ir vaizdo technologijas, parinkti techninę ir programinę multimedijos įrangą, projektuoti, kurti, integruoti ir valdyti multimedijos produktus, savarankiškai tobulinti savo kvalifikaciją. Programą tikslinga rinktis naujausių technologijų gerbėjams, kuriuos domina dvimatė ar trimatė kompiuterinė grafika, vizualizacija, animacija, vaizdo ir garso produktų kūrimas, programavimas.

Kuo šios programos išskirtinės?

Studijų programos Informacinių sistemų technologija studentai Šiaulių valstybinėje kolegijoje gali rinktis tris specializacijas. Pasirinkę Grupinio darbo sistemų specializaciją studentai, mokosi planuoti, konfigūruoti ir administruoti grupinio darbo priemones. Specializacijos Kompiuterinių tinklų projektavimas, diegimas ir priežiūra studentai sužino, kaip projektuoti, prižiūrėti kompiuterių tinklus ir konfigūruoti tinklo operacines sistemas. Tie, kurių specializacija yra Programavimas išmaniesiems įrenginiams, išmoksta projektuoti ir programuoti mobiliąsias programėles išmaniesiems įrenginiams, turintiems operacines sistemas Android ar iOS. Įgūdžiams formuoti ir stiprinti skirtos penkios praktikos.

Multimedijos technologijų studentai gali plėsti savo žinias ir lavinti gebėjimus, susijusius su internetine reklama ar kompiuterine animacija. Žinios įtvirtinamos ir įgūdžiai formuojami keturiose skirtingose praktikose. Absolventai dirba televizijos, radijo, reklamos, animacijos ir interneto svetainių projektuotojais ir programuotojais, steigia įmones, kuriančias multimedijos produktus.

Kokios perspektyvos?

Kaip žinia, aukštoji mokykla studentams suteikia daug savirealizacijos būdų, tačiau tik pats žmogus renkasi, kiek tų galimybių išnaudoti. IST ir MT programų studentams siūlomi tarptautiniai mainai (praktikai, dalinėms studijoms, absolvento praktikai), visa studijų bazė atnaujinama ir yra pritaikyta tam, kad jaunieji informatikos asai iš arti susipažintų ir dirbtų su šiuolaikinėmis technologijomis. Studentams paskaitas skaito kvalifikuoti savo srities specialistai, taip pat atvyksta ir dėstytojų iš užsienio. Aktyviai bendradarbiaujama su regiono verslo atstovais.

Studentai, savo gebėjimus ir įdirbį demonstruojantys jau studijų, praktikų metu, būna pastebėti ir sėkmingai žengia pirmuosius žingsnius darbo rinkoje dar net neturėdami aukštojo mokslo diplomo.  

Trejus ar ketverius metus trunkantis studijų laikotarpis smalsiam žmogui suteikia visas sąlygas tobulėti tiek savarankiškai, tiek dirbant komandoje. Šiaulių valstybinė kolegija siekia, kad jaunas specialistas, baigęs studijas, būtų įgijęs tiek teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kad galėtų drąsiai pretenduoti ir į pačias ambicingiausias pareigas.

Išsamesnės informacijos apie šias ir kitas studijų programas, vykdomas ŠVK, galite rasti paspaudę ant nuorodos

Šiaulių valstybinės kolegijos informacija


Atgal