Alumnė Augustina: labiausiai įsimins galimybė tobulėti be ribų

2022-08-18

Augustina Norkutė – Šiaulių valstybinės kolegijos alumnė. Birželio mėnesį ji baigė Gamybos ir logistikos vadybos studijas mūsų aukštojoje mokykloje. Nors šios studijos Augustinos gyvenime atsirado gal kiek ir netikėtai, tačiau pašnekovė sako, kad dabar viskas dėliojasi taip, kad kitaip ji ir neįsivaizduotų.

Unikalią Gamybos ir logistikos vadybos bakalauro studijų programą dažniausiai renkasi komunikabilūs, greitos orientacijos, mėgstantys bendrauti ir bendradarbiauti, spėjantys prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių žmonės. Šis aprašymas kuo puikiausiai tinka ir mūsų kalbinamai Augustinai.

„Jeigu atvirai, viskas nutiko ekspromtu. Baigdama mokyklą buvau įsitikinusi, kad stosiu į medicinos sritį, įsivaizdavau, kad man ten tikrai turėtų būtų įdomu. Tam, kad įstočiau, ruošiausi konkretiems egzaminams ir nesvarsčiau kitos krypties. Tačiau pabaigusi mokyklą, pradėjau dvejoti – ar tikrai noriu eiti šiuo keliu? Labai daug svarsčiau, dvejojau. Pradėjau ieškoti kitos srities studijų, domėtis, ką dar galėčiau studijuoti. Ir tuomet atradau Gamybos ir logistikos vadybą. Šios specialybės aprašymas pasirodė įdomus, įvertinau, kad pabaigusi studijas galėsiu dirbti ne vienoje pozicijoje, bus galimybių tobulėti. Ką galiu pasakyti – šiuo metu visiškai nesigailiu, kad surizikavau stoti kitur. Įgijau daug žinių, buvo įdomu studijuoti, ir, svarbiausia, pabaigusi mokslus toliau sieju save su šia sritimi. Likau studijuoti Šiauliuose ir todėl, kad tokios specialybės kitur nėra. Taip pat norėjau likti arčiau namų“, – pasakoja A. Norkutė.

Studijų metu su Vadybos ir komunikacijos katedros docente dr. Rasa Balvočiūte studentė įgyvendino Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą projektą „Gamybos įmonių veiklos procesų valdymo vertinimas taikant tiekimo grandinės ekspertinio vertinimo metodą“.

Ką tau davė dalyvavimas projekte?

„Šis klausimas leido prisiminti visas veiklas iš naujo. Su docente dr. R. Balvočiūte projektą vykdėme daugiau nei pusę metų. Darbas suteikė galimybę dar labiau pritaikyti studijų metu įgytas žinias – suprasti gamybos procesus, susipažinti su tirtų įmonių veikla. Turėjau progą dalyvauti studentų konferencijoje. Taip pat išmokau planuoti savo laiką, nes reikėjo derinti darbą, studijas ir intensyvų projekto vykdymą. Galiu drąsiai sakyti – viskas įmanoma, tik reikia norėti. Žinoma, svarbiausia, kad šį projektą galėjau panaudoti savo baigiamajame darbe, kurį pristačiau studijų pabaigoje. Kaip sakoma – du zuikiai vienu šūviu. Įvykdytas projektas ir parengtas baigiamasis darbas“, – rezultatais džiaugiasi pašnekovė.

Augustina pasakoja, kad tik pabaigusi mokyklą ir pradėjusi studijuoti norėjo prisijungti prie aktyvios jaunimo veiklos. Pirmiausia ji bandė prisidėti prie Studentų atstovybės iniciatyvų, bet buvo sunku išlikti aktyviai, kai visi susitikimai ir veiklos vykdavo dieną – tuo metu reikėjo būti darbe. Tad ji pradėjo ieškoti kitų krypčių ir atrado save Šiaulių Auksinio Rato Rotaract klube.

„Jeigu gerai pamenu, anksčiau klubas vykdė projektą, tačiau tuo metu pritrūko drąsos prisidėti prie jo ir prisijungti prie klubo. Kai atsirado drąsos – prasidėjo pandemija, sumažėjo aktyvi veikla, nusprendžiau dar palaukti. Gyvenimui grįžus į ritmą, šių metų pavasarį prisijungiau prie Rotaract. Čia esu dar labai trumpai, tad pavyko prisidėti tik prie mažos dalies klubo veiklų. Klube renkasi jaunimas nuo 18 metų, norintis laisvą laiką praleisti aktyviai, prisidėti organizuojant įvairius renginius, padėti ir ieškoti pagalbos. Taip pat šiame klube gali tobulėti kiekvienas narys asmeniškai – išmokti dirbti komandoje, lyderystės, kitaip sakant, prisiversti išeiti iš komforto zonos“, – mintimis dalijasi Augustina.

Vienas iš renginių, kurį vykdė Šiaulių Auksinio Rato Rotaract klubas, yra kitų Rotaract klubų nariams organizuoti lyderystės mokymai. Renginio metu buvo renkami pinigai jaunam vaikinui, kuriam reikalingas specialus neįgaliojo vežimėlis.

„Per trumpą laiką šiame klube atradau jaukią aplinką, kuri skatina padėti kitiems, tobulėti, įgauti patirties. Šiame rate visi esame kaip šeima. Jei reikia pagalbos ar patarimo – žinai, kad visada gali kreiptis. Rudenį startuosime su naujomis idėjomis ir energija. Kiekvieną, kuris norėtų aktyviai leisti laisvalaikį, dega aistra kurti, turi idėjų, bet nežino, kur jas įgyvendinti, mielai kviečiame prisijungti!“

Kas labiausiai įsimins iš studijų laikotarpio?

„Galimybė tobulėti be ribų. Atėję į kolegiją visi esame lygūs, nes pradedame naują kelią – tačiau kiekvienas išeina su skirtingomis patirtimis ir žiniomis. Šioje vietoje yra labai daug galimybių ne tik išmokti savo specialybės, dėl kurios ateiname. Suteikiamos visos galimybės įgauti patirties projektuose, renginiuose, užmegzti naujas pažintis… Kiekvienam linkiu išsinešti kuo didesnę patirtį!“

SVAKO apdovanojimuose Augustina buvo įvertinta už tarptautiškumą.

„Mano tarptautinė patirtis buvo šiek tiek kitokia nei įprastai. Pagal mainų programą „Erasmus+“ turėjau vykti studijuoti į Čekijos Mendelio universitetą pusei metų. Tačiau kaip tik šiuo laikotarpiu buvo pandemija, griežti reikalavimai tiek Lietuvoje, tiek Čekijoje. Mendelio universitete studijavau nuotoliniu būdu. Buvo labai įdomu pamatyti kitokių mokymų technikų nei pas mus. Pavyko patobulinti anglų kalbos žinias, užmegzti naujų ryšių, susirasti draugų, su kuriais iki šiol bendraujame.“

Augustina šiuo metu dirba logistikos vadove gamybos įmonėje Šiauliuose.  

„Tik pradėjusi studijuoti planavau iš karto tęsti studijas ir įgyti magistro laipsnį. Tačiau paskutiniais studijų metais nusprendžiau padaryti pertrauką. Šiuo metu noriu įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Kadangi magistro studijų sritys labai skirtingos (galima stoti į vadybą, personalo valdymą, gamybos inžineriją ir kt.), dirbdama bandau suprasti, kuria kryptimi norėčiau tobulinti savo žinias. Tad šie metai skirti apsvarstymams, o kitais jau bus galima spręsti, ar jau laikas tęsti mokslus toliau“, – sako ŠVK alumnė.

Ko palinkėtum moksleiviui, svarstančiam, kokias studijas, kokį kelią rinktis?

„Pirmiausia turbūt palinkėčiau neskubėti stoti bet kur. Dažnai tik ką pabaigę mokyklą tarsi žinome, kad iš karto turime tęsti mokslus aukštosiose mokyklose, tačiau nenutuokiame, kurį kelią pasirinkti. Ir tuomet renkamės pagal gražesnį ar skambesnį pavadinimą, aplinkinių patarimą, tačiau ne tai, kas tikrai būtų įdomu. Šiais laikais jaunimas turi labai plačias galimybes atlikti praktikas ar dalyvauti savanorystės programose. Linkiu kiekvienam jaunam žmogui išbandyti kuo daugiau sričių. Tai viena iš galimybių pažinti save ir atrasti veiklą, kuri domina“.

Ačiū už pokalbį.


Šiaulių valstybinė kolegija stojantiesiems siūlo 20 studijų programų, tad rinktis tikrai yra iš ko.

Tiesioginis priėmimas į visas studijų programas (į valstybės nefinansuojamas studijų vietas) vyksta, norintys studijuoti gali spėti tapti studentais.

Stojančiuosius konsultuojame telefonais  8 615 97 114, (8 41) 52 50 51, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, Šiauliai).

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!


Atgal