Vizitas Vengrijoje – draugystės ir bendradarbiavimo tąsa

2023-06-14

Birželio 6–9 d. Inžinerijos mokslų katedros docentė dr. Ingrida Vaičiulytė pagal mobilumo programą „Erasmus+“ lankėsi Vengrijoje esančiame Miškolco universitete.

Šiaulių valstybinės kolegijos ir Miškolco universiteto bendradarbiavimo pradžia – 2016 metai, kai užsimezgė pažintis su Vengrijos dėstytojais dr. Attila Korei ir dr. Szilvia Szilagyi, vėliau peraugusi į glaudų ryšį ir šio ryšio paskatintus bendrus darbus.

Per kelerius metus Šiaulių valstybinės kolegijos ir Miškolco universiteto dėstytojai yra parengę bendrų publikacijų, įgyvendinę bendrų projektų apie matematikos mokymą didaktinių žaidimų pagrindu. Tokio projekto pavyzdys – sekų ribos skaičiavimas naudojant didaktinį kortų žaidimą „LimStorm“.

Kolegos Attila ir Szilvia kasmet atvyksta į Šiaulių valstybinę kolegiją, kartu su dėstytoja dr. I. Vaičiulyte skaito bendrus pranešimus tarptautinėse konferencijose. Užsienio dėstytojai tiek Miškolco universitete, tiek Lietuvoje veda užsiėmimus moksleiviams, siekia sudominti juos inžineriniais mokslais, robotų konstravimu ir programavimu. Pasitelkdami robotus studentai braižo sudėtingas matematines kreives – tokie darbo metodai padeda lengviau suprasti šių kreivių lygtis.

Galima pasidžiaugti, kad bendradarbiavimas su užsienio dėstytojais kuria pridėtinę vertę viešinant studijų programas moksleiviams, skatina studentus domėtis aukštąja matematika, daro efektyvesnį pasidalijimą praktine patirtimi su kolegijos dėstytojais.

Vengrijoje dr. I. Vaičiulytė aptarė naujai rengiamą projektą, kurio pagrindu atnaujinami studijų dalykai, įtraukiami ne tik inžinerijos, bet ir informatikos mokslus pasirinkę studentai.

Intensyvaus vizito metu pavyko rasti laiko apsilankyti gražiausiose Vengrijos vietose: kartu su užsienio kolegomis įkopta į Miškolco apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria įspūdinga šio regioninio parko panorama, apžiūrėtos per milijonus metų susiformavusios Šv. Ištvano olos, aplankyta Vengrijos sostinė, plaukta Dunojaus upe, pamatyta didinga Budapešto architektūra.


Atgal