Vizitas Dominikos Respublikoje – kupinas daugybės veiklų, dalykinių ir asmeninių patirčių
Lapkričio 21–25 dienomis Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Informatikos mokslų katedros profesorė dr. Renata Macaitienė ir lektorės Vaida Steponavičienė bei Jovita Urnikienė lankėsi Santo Domingo technologijos institute (INTEC) organizuotoje tarptautinėje savaitėje.
Dėstytojos į Dominikos Respubliką vyko pagal mainų programą „Erasmus+“.
INTEC yra privatus universitetas, įkurtas 1972 metais ir šiemet švenčiantis 50 metų jubiliejų. Dominikos Respublikoje tai lyderiaujantis universitetas pagal įvairias vykdomas veiklas, o QS World University Rankings 2023 metų reitinguose jis yra 801–1000 vietoje. Universitete studijuoja 5770 studentų, dirba 950 dėstytojų. Baigusių bakalauro studijas alumnų – daugiau nei 20 tūkst., jų įsidarbinamumas yra apie 96 proc. Universitete aktyviai vykdomos mokslo veiklos, platus studijų programų pasirinkimas – siūloma daugiau nei 100 studijų programų inžinerijos, verslo, sveikatos, aplinkosaugos, humanitarinių ir socialinių mokslų studijų krypčių grupėse, kelios programos įgyvendinamos kartu su kitais JAV universitetais.
Vizito darbotvarkė buvo itin įtempta. Pristatyta Dominikos Respublikos aukštojo mokslo sistema, INTEC vizija, misija, valdymo sistema, vystomos mokslo kryptys, studijų organizavimo sistema ir formos, fakultetai, departamentai ir skyriai, studijų programos, e. mokymas. Padalinių veiklas pristatė jų direktoriai ar vadovai: tarptautinių programų koordinatorius dr. Tulio Rodriguez, inžinerijos fakulteto dekanas Cayetano Rodriguez, akademinės karjeros koordinatorė Richard Medina, aplinkosaugos srities koordinatorė Jeanette Caljub, humanitarinių ir socialinių mokslų prof. German Bobadilla, sveikatos mokslų koordinatorė Priscilla Sepulveda, mokslinių tyrimų skyriaus direktorius Carlos Sanlley, mokymo programų rengimo koordinatorė Lelis Canalda, projektų valdymo vadovas Manuel Santana, mentorystės vadovė Reyna Camilo ir kiti.
Diskutuota apie studentų ir dėstytojų mainų, bendradarbiavimo galimybes, mokslo darbų rengimo ir publikavimo aspektus tiek su INTEC, tiek su kitų dalyvių institucijų atstovais. Kadangi universitete įgyvendinami įvairūs projektai, su inžinerijos fakulteto dekanu Cayetano Rodriguez aptartos nuotolinio bendradarbiavimo galimybės. Generalinė laboratorijų koordinatorė Jessica Feliz organizavo laboratorijų, studentų darbo ir poilsio vietų apžiūrą.
Viena diena buvo skirta pažintims su svečių institucijomis – tądien pristatyta ir Šiaulių valstybinė kolegija. Veiklose dalyvavo atstovai iš Austrijos, Belgijos, Čekijos, Graikijos, Kanados, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos ir Vokietijos. Be oficialių atstovaujamų institucijų pristatymų, vyko ir šalies kultūrinių aspektų mainai – nacionalinių vaišių ragavimas ir jų pristatymas universiteto studentams.
Kolegos iš INTEC stengėsi, kad būtų pasidalinta ne tik dalykine patirtimi, bet ir susipažinta su sostine Santo Domingo, kurį 1496 m. įkūrė K. Kolumbo brolis Baltramiejus Kolumbas. Tai buvo pirmasis europiečių įkurtas miestas Naujajame pasaulyje. Aplankyta pirmoji katedra ir ligoninė, kurios yra įtrauktos į UNESCO pasaulinį architektūros paminklų paveldo sąrašą.
Vizitas buvo kupinas daugybės veiklų, dalykinių ir asmeninių patirčių, dėstytojos džiaugiasi užmegztais naujais ryšiais, išplėstomis profesinėmis bei turtingesnėmis istorinėmis ir kultūrinėmis žiniomis.