Verslo analitika – nauja ir inovatyvi tarpdisciplininė studijų programa

2023-07-03

Verslo pasaulyje visada vertinami analitikai – savotiški guru, kurie geba tirti verslo duomenis, išmano, kaip geriausiai taikyti duomenų analizės ir tyrimo metodus, naudotis analitikos ir vizualizacijos įrankiais, ir supranta, kaip reikia modeliuoti verslo įmonės plėtrą.

Stojantiesiems – nauja ŠVK programa

Ar įmanoma vienam žmogui tiek visko aprėpti? Įmanoma, jeigu jis turi integruotų verslo valdymo ir informacinių technologijų žinių!

Stojantiesiems siūloma nauja Šiaulių valstybinės kolegijos studijų programa Verslo analitika rengs specialistus, daugiausia dėmesio skirsiančius toms verslo sritimis, kurioms reikia analitinių gebėjimų dirbti su dideliais duomenų kiekiais ir informacinių sistemų valdymo įgūdžių.

Pasirinkę Verslo analitiką Šiaulių valstybinėje kolegijoje pirmiausia renkasi tarpdisciplininę ir inovatyvią programą. Tarp studijuojamų dalykų – algoritmavimo pagrindai ir algoritmavimas, pardavimų valdymas, duomenų analizė, skaitmeninė rinkodara, informacijos sauga ir kt. Studijuojant sužinoma, kaip kuriamas ir valdomas verslas, įgyjama įgūdžių analizuoti didžiuosius verslo duomenis, modeliuoti ekonomiškai naudingus problemų sprendimus naudojant duomenų analitikos ir vizualizacijos įrankius, verslo valdymo sistemas, komunikuoti lietuvių ir užsienio kalbomis, vadovautis socialiai atsakingo verslo principais.

Verslo analitika – „ant bangos“

Ketvirtoji pramonės revoliucija keičia verslo modelius – įmonėms skaitmenizuojant savo veiklą, duomenų kiekiai sparčiai didėja, todėl joms reikalingi naujos kartos analitikai. Verslo analitika yra viena sparčiausiai pasaulyje besiplėtojančių mokslo ir studijų krypčių, o šių specialistų poreikis, kaip rodo prognozės, ateityje tik augs, jų svarba ir reikšmė – didės.

Užimtumo tarnybos kasmet pateikiamais paklausiausių profesijų pogrupių ir įsidarbinimo galimybių duomenimis vadybos ir organizavimo analitikai, pardavimų, rinkodaros, pirkimų specialistai ir vadovai patenka tarp paklausiausių profesijų tiek Šiaulių regione, tiek Lietuvoje.

Naujos programos įgyvendinimas ir specialistų  rengimas yra vienas iš žingsnių, padėsiančių įgyvendinti Šiaulių miesto bei kitų apskrities savivaldybių planuose nurodytas plėtros kryptis, užtikrinti studijų prieinamumą ir mažinti socialinę atskirtį.

Siekiama parengti perspektyvius specialistus

„Siekiame parengti analitiškai mąstančius verslo specialistus, turinčius integruotų verslo valdymo ir informacinių technologijų žinių, gebančius tirti kintančią verslo aplinką ir procesus, kompleksiškai taikyti šiuolaikinius duomenų analizės ir tyrimo metodus, duomenimis grįstas strategijas analizuojant, modeliuojant ir valdant verslo įmonės veiklą ir darnios plėtros kryptis“, – sako Verslo ir apskaitos katedros vedėja Erika Jonuškienė.

Programos išskirtinumas yra tas, kad ji yra tarpdisciplininė ir inovatyvi, nes rengiant verslo krypties specialistus integruojamos informacinių technologijų žinios, ugdomi skaitmeniniai gebėjimai analizuoti ir modeliuoti verslo problemų sprendimus naudojant šiuolaikines naujausias technologijas. Studijų procese atskiras dalykų temas skaito socialiniai partneriai iš pažangių verslo įmonių, dėstytojai, atvykę iš užsienio aukštųjų mokyklų.

Verslo analitika – lyg žaidimas labirinte, ieškant šviesos tunelio gale“, – teigia Joana Gaidamavičienė, AS „Citadele bankas“ Šiaulių filialo valdytoja. Ji pritaria, kad verslui ši programa ypač aktuali ir reikalingiems specialistams žada puikių perspektyvų. Tarpdisciplininėmis žiniomis ir įgūdžiais išsiskiriantis verslo analitikas neabejotinai prisidės prie įmonės plėtros ir padarys ją konkurencingesnę.

Novatoriški, gebantys komunikuoti užsienio kalba studijų programos absolventai galės valdyti verslo įmonę, kurti savo verslą ir jį organizuoti, dirbti Lietuvos ir tarptautinėse įmonėse verslo analitikais, verslo konsultantais, rinkos analitikais, rinkodaros analitikais, kainodaros analitikais, pirkimų analitikais, gamybos analitikais, produkto vadovais, projektų vadovais, funkcinių padalinių vadovais.

Stojančiuosius konsultuojame telefonu  8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 211 kab., Šiauliai).

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

 


Atgal