Tarp fotografijos konkurso „Skaidrumo objektyvas“ nugalėtojų – ir ŠVK studentai

2022-05-23

Paskelbti STT inicijuoto fotografijos konkurso „Skaidrumo objektyvas“ nugalėtojai! Tarp jų – ir mūsų aukštosios mokyklos studentai!

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) inicijuotame fotografijos konkurse „Skaidrumo objektyvas“ paskelbti nugalėtojai dviejose amžiaus kategorijose. Antroje amžiaus grupėje (20–25 metų) II vietą užėmė Informacijos valdymo studentų Darijanos, Gabrielės, Livetos, Evelinos ir Margirdo projektas „Korupcijai NE!“.

„Kūrybinis procesas vyko Šiaulių valstybinėje kolegijoje, informatikos mokslų (ir ne tik) studentų poreikiams pritaikytoje vaizdo įrašų studijoje. Nors iš pradžių nebuvo lengva sugalvoti, ką tiksliai norime daryti, bet įsibėgėjus viskas sekėsi sklandžiai. Labai smagu, kad mūsų idėja buvo pastebėta“, – sako komandos atstovė Darijana Vilimaitė.

Nuotraukose pateikti keli vienas su kitu susiję veiksmai: duodamas kyšis, asmuo pastebi nelegalų veiksmą, keliauja link vietos, išskiriami asmenys, pasekmės už kyšio ėmimą.

Fotografijos konkursas „Skaidrumo objektyvas“ buvo skirtas jaunimui. STT kvietė pasitelkiant kūrybinį mąstymą ieškoti savitų požiūrių į įvairius šalies įvykius ir procesus, į mokyklos ar universiteto kasdienybę. Organizuojant tokio pobūdžio konkursus siekiama formuoti jaunimo vertybines antikorupcines nuostatas, skatinti pilietiškumą ir aktyvų domėjimąsi savo kaip piliečio vaidmeniu valstybėje, plėsti supratimą apie esminius skaidrumo principus.

Antroje amžiaus grupėje (20–25 metų) I vietą užėmė Samanta Pamarnackaitė iš Panevėžyje veikiančio Jaunuolių dienos centro. II vieta dalijasi Šiaulių valstybinės kolegijos Informacijos valdymo studentų fotografijų projektas „Korupcijai NE!“ ir Laura Matiukaitė iš Kauno Kolpingo kolegijos.

Su nugalėtojų darbais galima susipažinti čia.

„Antikorupcinio sąmoningumo didinimas bei vertybinių nuostatų formavimas tarp jaunų žmonių yra vienas iš esminių STT siekių. Šis ir panašūs projektai suteikia galimybę jaunimui kūrybiškai pažvelgti į rimtas problemas – ieškodami kontrasto tarp korupcijos ir skaidrumo, sąžiningo ir nesąžiningo elgesio tiek valstybės, tiek ir kasdienės aplinkos kontekste, konkurso dalyviai neabejotinai atranda savo poziciją ir principingą požiūrį“, – sako konkurso komisijos pirmininkas, STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas Benas Aldakauskas.

Nugalėtojus rinko komisijos nariai iš STT, Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Vilniaus dailės akademijos ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos. Geriausių darbų autoriams bus įteikti STT diplomai, Lietuvos fotomenininkų sąjungos įsteigti prizai – žinomų fotomenininkų fotografijų albumai ir metraščiai, o abiejose amžiaus grupėse pirmą vietą pelniusiems jaunuoliams – momentiniai fotoaparatai. Šio konkurso nugalėtojų nuotraukos bus naudojamos pristatant STT veiklą antikorupcinio sąmoningumo didinimo kontekste.

Daugiau apie konkursą: https://sc.bns.lt/view/item/428157.

Parengta pagal BNS informaciją


Atgal