ŠVK atstovai – Europos aukštojo mokslo institucijų asociacijos EURASHE konferencijoje

2024-07-01

Gegužės 22 d. Šiaulių valstybinės kolegijos direktorės pavaduotojas dr. Nedas Jurgaitis bei Verslo ir apskaitos katedros lektorė dr. Renata Šivickienė dalyvavo 33-ojoje metinėje Europos aukštojo mokslo institucijų asociacijos EURASHE konferencijoje „STRONGER TOGETHER. Fostering Transnational Cooperation in Applied Universities“, kuri vyko Austrijoje, Sankt Pelteno taikomųjų mokslų universitete.

Direktorės pavaduotojas buvo pakviestas kalbėti plenarinėje sesijoje „Promoting Transnational Cooperation among European Universities“ kaip Europos universitetų aljanso „,NEOLAiA“ narys, tuo pačiu metu atstovavo Šiaulių valstybinei kolegijai ir visai Lietuvos delegacijai Europos aukštojo mokslo institucijų asociacijoje.

Plenarinėje sesijoje buvo aktyviai diskutuojama apie Europos universitetų aljansų vaidmenį skatinant tarptautinį bendradarbiavimą. Direktorės pavaduotojas pristatė aljanso „NEOLAiA“ strateginius tikslus, akcentavo aljansų svarbą kolegijų ir taikomųjų mokslų universitetų misijos įgyvendinimui regionuose, atvertas naujas galimybes dalyvavimui Horizont Europe ir Europos mokslo tarybos (ERC) finansuojamuose didelės vertės mokslo projektuose.

N. Jurgaitis pabrėžė aljanso NEOLAiA „Gyvosios laboratorijos“ (angl. Living Lab) vaidmenį išsaugant regionų gyvybingumą, visų suinteresuotų šalių įsitraukimą į tokių laboratorijų veiklą, įskaitant piliečius (angl. Citizen Science). Diskusijos dalyviai aptarė iššūkius, kurie kyla plėtojant aljansų veiklą, visų pirma vieno Europos universiteto kūrimą, steigiant vieną juridinį asmenį, valdymo organų formavimą, norminių dokumentų (chartijų, politikų, tvarkų) rengimą, individualias galimybes įsitraukti visiems dalininkams ir piliečiams.

Daug dėmesio buvo skirta neseniai pristatytam Europos Aukštojo mokslo paketui (angl. EU Higher Education Package) aptarti. Paketą sudaro trys iniciatyvos: Europos laipsnio projektas, Pasiūlymas dėl Tarybos rekomendacijos dėl Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo ir pripažinimo sistemos bei Pasiūlymas dėl Tarybos rekomendacijos dėl patrauklios ir tvarios karjeros aukštojo mokslo srityje.

N. Jurgaitis pabrėžė, kad Europos universitetų aljansai bus vieni pirmųjų, praktiškai išbandžiusių suteikti Europos laipsnį (angl. European degree) savo studentams. Aukštojo mokslo paketas apima ir kitas kolegijai bei aljansui „NEOLAiA“ svarbias veiklos sritis: paprastesnį ir geresnį kokybės užtikrinimą, sąlygų patraukliai ir tvariai karjerai aukštojo mokslo srityje sudarymą.

Apibendrindami diskusiją, dalyviai perdavė linkėjimus Europos švietimo ir mokslo ministrams, besirenkantiems į Bolonijos proceso konferenciją Tiranoje (Albanija). N. Jurgaitis Bolonijos proceso 25-ojo jubiliejaus proga palinkėjo ministrams imtis priemonių, kad daugiau kolegijų ir taikomųjų mokslų universitetų būtų įtraukti į Europos universitetų aljansus, nes tik taip galima užtikrinti Europos aukštojo mokslo erdvės įtrauktį ir įvairovę.

Plenarinėje sesijoje kartu diskutavo Belgijos Thomas More taikomųjų mokslų universiteto inovacijų ir tarptautinių ryšių viceprezidentė Sofie Mols, Bulgarijos Agroverslo ir kaimo vystymo universiteto kokybės užtikrinimo specialistas Andrean Lazarov bei Austrijos Burgenland taikomųjų mokslų universiteto tarptautinių ryšių prorektorius Michael Roither. Plenarinę sesiją moderavo buvęs EURASHE generalinis sekretorius, Europos universitetų aljanso E³UDRES² ir Austrijos Sankt Pelteno taikomųjų mokslų universiteto atstovas Michal Karpišek.


Atgal