ŠVK alumnas džiaugiasi išbandęs programos „Erasmus+“ galimybes

2022-12-12

Statybos programos alumnas Valdemaras Povilaitis džiaugiasi tarptautinėmis galimybėmis, kurias jam suteikė mainų programa „Erasmus+“.

V. Povilaitis Švedijoje atliko absolvento praktiką.

„Apie mainų programą „Erasmus+“  sužinojau iš savo dėstytojų, kurie išsamiai papasakojo, kaip ir kur pildyti reikalingus dokumentus“, – sako Valdemaras, pridurdamas, kad daug pagalbos sulaukė ir iš Šiaulių valstybinės kolegijos personalo, dirbančio su programa „Erasmus+“.

„Programoje „Erasmus+“ dalyvavau ne vieną kartą. Mano praktikos vyko Švedijoje, Stokholme. Kalbos barjero nebuvo, nes visi puikiai kalbėjo angliškai. Praktikos laikotarpis neprailgo ir buvo nuostabus. Įgijau daug žinių, išmokau daug naujų dalykų statybų srityje. Teko pabūti per du metų laikus, tad pamačiau ir šiltąją, ir  šaltąją Švediją“, – įspūdžiais dalijasi Šiaulių valstybinės kolegijos alumnas.

Valdemaro teigimu, darbinėje aplinkoje jis jautėsi gerai, buvo priimtas kaip lygiavertis įmonės darbuotojas.

„Laisvu laiku teko nemažai pakeliauti po šalį. Susisiekimas labai patogus, todėl visiškai užtenka savaitgalio norint pasiekti atokiausią Švedijos vietovę. Tiek praktikos metu, tiek keliaudamas susipažinau su įvairių tautybių žmonėmis – ryšį su jais palaikau ir dabar“, – praktikos privalumais džiaugiasi pašnekovas.

Nors, anot Valdemaro, jam buvo abejonių dėl išvykimo – nerimavo dėl švedų  kalbos nemokėjimo ar dėl to, kad teks išeiti iš komforto zonos, viskas stojo į savo vietas vos tik atvykus į Švediją.

„Svarbiausia – reikia nebijoti, norėti, siekti ir pavyks!“ – užtikrintai sako V. Povilaitis.

„Erasmus+“ – tai programa, atverianti naujus kelius! Domina tarptautinės perspektyvos? Susisiekime jau dabar!

Raminta Kudrickaitė, Tarptautinių ryšių koordinatorė – „Erasmus+“ dalinės studijos
Tel. +370 41 43 37 93, mob. 8 629 34 951
El. p. r.kudrickaite@svako.lt

Guoda Kačinskaitė, Tarptautinių ryšių koordinatorė – „Erasmus+“ praktika
Tel. +370 41 43 37 93, mob. 8 671 94 392
El. p. g.kacinskaite@svako.lt


Atgal