Sveikos gyvensenos iššūkis – sveikatai ir gerai nuotaikai
Sveikos gyvensenos iššūkį Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenės nariams inicijavo ŠVK sporto veiklos organizatorius Vytautas Padgureckas.
Prie 28 dienų sveikatingumo akcijos, kuri prasidėjo lapkričio 16 dieną, entuziastingai prisijungė beveik keturios dešimtys ŠVK atstovų.
Iššūkio dalyviai gavo subalansuotos mitybos planą, fizinių pratimų kompleksą, asmeninę konsultaciją sveikos gyvensenos klausimais.
Įsitraukę į projektą Kolegijos darbuotojai ir studentai sakė, kad dalyvaudami norėtų sustiprėti fiziškai, sulieknėti, įdomiai ir naudingai praleisti laisvalaikį. Kitiems šis iššūkis tapo paskata pradėti tai, ką tikriausiai kiekvienas pasižadame pradėti jau nuo ateinančio pirmadienio. Daugelis dalyvių minėjo, kad ir ateityje mielai prisijungtų prie panašių iniciatyvių.
Reabilitacijos katedros vedėja Eslanda Mockevičienė paklausta, kodėl nusprendė prisijungti prie projekto, teigė neabejojanti, kad žmogaus kūnui reikalingas nuolatinis judėjimas.
„Kaip ir daugelis, vis sau pažadu daugiau judėti ir sveikiau maitintis. Visi šie pažadai išgaruoja atėjus pirmadieniui ir užklupus kasdienei rutinai. Tad nusprendžiau prisijungti prie Sveikos gyvensenos iššūkio ir įprotį judėti bei sveikiau maitintis formuoti mažais žingsneliais.“
E. Mockevičienė papasakojo, kad, pradėjus keisti įpročius, kasdienėje veikloje atsirado rytinė mankšta ir valandos trukmės vakariniai pasivaikščiojimai gryname ore nepaisant oro sąlygų. Prie Sveikos gyvensenos iššūkio prisijungė ir šeimos nariai, todėl jei vienam kyla minčių tamsų vakarą praleisti namuose, kitas – primena, kad jau laikas judėti. Palaikymas, anot E. Mockevičienės, – labai svarbus.
Eslandos nuomone, sveikatos puoselėjimo iniciatyvos yra labai reikalingos kiekvienam mūsų. Dar smagiau, kai šias veiklas inicijuoja kolega.
„Reguliarus judėjimas gerina mano psichologinę savijautą (ypač svarbu esant koronaviruso pandemijai), fizinę būklę (visą dieną praleidus prie kompiuterio), atsiranda papildomos energijos atlikti kasdienes užduotis ir svarbiausia – tamsiais vakarais esu aktyvesnė, energingesnė, pozityvesnė, randu laiko pomėgiams.“
Eslanda įsitikinusi, kad bendri užsiėmimai, pažintinės veiklos, žygiai gryname ore – naudinga ir smagu. Pasak pašnekovės, svarbiausia nepamiršti, kad nauji pozityvūs įpročiai formuojasi pamažu.
„Tai puikus būdas stiprinti ŠVK bendrystę. Dažnai savo fizinei sveikatai puoselėti nerandame laiko, o iššūkis – puikus būdas skirti laiko sau“, – dalyvavimu projekte džiaugėsi katedros vedėja, dėstytoja.
Prie iššūkio prisijungusi Bendrosios praktikos slaugos studentė Simona Barkuvienė sako, kad projektas jai dovanojo geras emocijas, atsirado daugiau energijos. Studentė iššūkį planuojanti kartoti – pasinaudos jau gautais patarimais, sudarytu lengvu ir skaniu meniu, pratimų kompleksu.
„Prie projekto prisijungiau dėl jau senokai kirbėjusios minties, kad reikia kažką keisti savo mityboje. Esu bandžiusi tikrai pakankamai įvairių variantų, bet jie ilgai neužtrukdavo. Mačiau ir jaučiau, kad reikia daryti kažką kitaip. Turbūt tas projektas tiesiog pasitaikė pačiu laiku.“
S. Barkuvienė atviravo, kad, projektui pasibaigus, ji gali pasidžiaugti tikrai neblogais rezultatais: nukrito keli kilogramai, drabužiai pasidarė laisvesni, o turbūt svarbiausia, kad atsirado daugiau energijos, geros nuotaikos, dingo vakarinis tingulys ir noras pasėdėti ant sofutės.
Studentė neabejoja, kad tokie projektai tikrai yra reikalingi, svarbu, kad jie pasiektų tuos žmones, kurie svarsto keisti savo mitybą. Be abejo, labai didelis pliusas yra ir tai, kad projektas turi pabaigą, tai tikrai motyvuoja.
Sveikiname visus, prisijungusius prie projekto, o Eslandą ir Simoną, karantinui pasibaigus, kviečiame užsukti į ŠVK Komunikacijos ir rinkodaros skyrių, ten jūsų lauks simbolinės dovanos.