Sveikatos priežiūros fakultete – renginiai Socialinių darbuotojų dienai

2021-10-06

Lietuvos socialinių darbuotojų diena tradiciškai minima rugsėjo 27 d.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 d. Lietuvoje oficialiai švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena.

Šią dieną kasmet pamini ir Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto, kuriame vykdomos Socialinio darbo studijos, bendruomenė.

2021–2022 studijų metais aukštojoje mokykloje šioje studijų programoje mokosi 193 studentai, būsimieji socialiniai darbuotojai – studijos vykdomos nuolatine ir ištęstine formomis.

Minint Socialinių darbuotojų dieną organizuotos praktinės edukacinės dirbtuvės „Teorijos ir praktikos dermė asmenų, turinčių negalią, užimtumo procese“ su VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ bendruomene, užsiėmime taip pat dalyvavo Socialinio darbo studijų programos trečio kurso studentai. Dalyviai kūrė koliažus, kuriuose atsispindėjo įstaigos lankytojų svajonės ir norai. Bendras darbas davė didžiulę naudą ne tik studentams, bet ir svečiams. Studentai iš arčiau susipažino su įstaigos lankytojais, jiems asistavo, o patys lankytojai galėjo susipažinti su studijų procesu.

Po dirbtuvių renginys persikėlė į fakulteto aktų salę. Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Ginta Gerikaitė visus pasveikino su profesine švente. Fakulteto vadovė džiaugėsi, kad šios profesijos svarbai kasmet skiriamas vis didesnis dėmesys. Programos dėstytojus G. Gerikaitė apibūdino kaip šiandienos profesijos kūrėjus, dedančius pamatus ateities specialistams. Fakulteto vadovė džiaugėsi studentų – būsimųjų specialistų aktyvumu, gebėjimu pajausti profesijos reikšmę ir ją skleisti visuomenėje.

Susitikimo metu svečiai iš „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ pristatė filmuką apie savo įstaigos istoriją, pasidžiaugė sėkmingu bendradarbiavimu su Sveikatos priežiūros fakulteto atstovais.  

Antro kurso studentė Liveta Šidlauskaitė renginio metu pasidalino savo įspūdžiais iš praktikos pagal mainų programą „Erasmus+“.

Renginio pabaigoje antro ir trečio kurso studentėms buvo įteiktos padėkos už savanorišką veiklą.


Atgal