Suaugusiųjų mokymosi savaitė 2020: susitikime mokytis

2020-11-12

Šiaulių valstybinė kolegija tradiciškai prisijungia prie Suaugusiųjų mokymosi savaitės ir kviečia dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, kurie šiemet vyks nuotoliniu būdu.

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija lapkričio 14–22 dienomis kviečia švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius į Suaugusiųjų mokymosi savaitę, šiemet pavadintą „Susitikime mokytis. Kartu mes galim!“. 

Pagrindiniai 2020 m. Mokymosi savaitės tikslai: atskleisti mokymosi kartu džiaugsmą, sutelkti įvairias mokymosi bendruomenes, skatinti andragogų motyvaciją dirbti kūrybiškai, apmąstyti, kaip galima pasiekti geresnių suaugusiųjų mokymosi rezultatų, parodyti suaugusiųjų mokymosi galimybes įvairių socialinių sluoksnių žmonėms, didinti jų dalyvavimą mokymesi.

Šiaulių valstybinė kolegija šiam jau 21 metus organizuojamam renginių ciklui siūlo 14 įvairių sričių užsiėmimų, kurie vyks nuotoliniu būdu, jungiantis per platformą Google Meet. Dominančių užsiėmimų atras visi: bus diskutuojama nuotolinio mokymosi, elektroninių laiškų etiketo, komandinio darbo, savivaldaus mokymosi klausimais, naudingi praktiniai patarimai pravers planuojantiems namų ūkio išlaidas, norintiems pirkti kompiuterį ar žiemos sezonui besiruošiantiems vairuotojams. Tarp šių metų Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginių – seminaras ir paskaita anglų kalba, kuriuose prisistatys Šiaulių valstybinės kolegijos svečiai iš Ispanijos ir Portugalijos. Savaitės renginiams skirta ir virtuali kišeninių kalendorėlių paroda.

Kaip ir įprasta, Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiai yra skiriami įvairaus amžiaus asmenims. Norint dalyvauti sudominusiame seminare ar paskaitoje, tereikia spustelėti pateikiamą nuorodą ir užpildyti registracijos formą. Visiems užsiregistravusiems bus atsiųsta nuoroda į renginį. 

Visos paskaitos ir seminarai, kuriuos ves patyrę Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojai, yra nemokami, todėl raginame pasinaudoti puikia galimybe neišeinant iš namų sužinoti ir išmokti naujų dalykų.

Šiaulių valstybinė kolegijos Suaugusiųjų mokymosi savaitės metu kviečia dalyvauti šiuose užsiėmimuose:

1. Lapkričio 16–20 d. Virtuali kišeninių kalendorėlių paroda „Kalendorėliai pasakoja“. Paroda laisvai prieinama, nuoroda skelbiama ČIA. Atsakingas asmuo – Jūratė Kirklienė. 
Beveik 10 000 kalendorėlių jau turinčios kolekcininkės parengtoje virtualioje parodoje į kalendorėlius siūloma pažvelgti netikėtu rakursu,  pamatyti juose paveikslus, perskaityti mažame stačiakampyje paslėptą pasakojimą. Aplankę parodą ne tik susipažinsite su skirtingų kalendorėlių pavyzdžiais, bet ir pasitikrinsite žinias.

2. Lapkričio 16 d., 14 val. Nuotolinė paskaita-diskusija per Google Meet „Nuotolinis mokymas(is): būti ar nebūti?“. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – doc. dr. Rasa Pocevičienė. 
Ar nuotolinis mokymas(is) baigsis, pasibaigus pandemijai ir karantinui? Su kokiais iššūkiais susiduriame ir kaip juos įveikti? Kokia yra tikroji nuotolinio mokymo(si) esmė ir paskirtis? Į šiuos ir kitus klausimus bandysime atsakyti paskaitoje-diskusijoje „Nuotolinis mokymas(is): būti ar nebūti?“.

3. Lapkričio 17 d., 10 val. Nuotolinis seminaras-diskusija per Google Meet „Elektroninių dalykinių laiškų etiketas“. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – doc. dr. Jurgita Macienė. 

4. Lapkričio 17 d., 14 val. Nuotolinis seminaras-diskusija per Google Meet „Atliekų rūšiavimas ir tvarkymas. Ką turime žinoti?“ Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – lekt. Sigita Karosienė. 
Seminare bus aptariamos atliekų rūšiavimo ir tvarkymo galimybės: sužinosite, kaip tinkamai tvarkyti buityje susidarančias atliekas ir kompostuoti žaliąsias atliekas, kalbėsime apie kitas problemas, susijusias su atliekų tvarkymu.

5. Lapkričio 17 d., 15 val. Nuotolinė praktinė paskaita per Google Meet „Viskas, ką turite žinoti įsigydami kompiuterį“. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – doc. dr. Donatas Dervinis. 
Paskaitos metu bus paaiškinta, kokie yra kompiuterių parametrai, klausytojai bus supažindinti su pagrindiniais šių įrenginių gamintojais. Lektorius patars, kaip įvertinti savo poreikius ir suprasti prekės kainoženklyje arba e. parduotuvėje pateikiamus kompiuterio duomenis. Praktinėje dalyje bus analizuojami realūs pavyzdžiai.

6. Lapkričio 18 d., 10 val. Nuotolinis praktinis užsiėmimas per Google Meet „MS Excel taikymas namų ūkio apskaitai“. Pastaba. Kompiuteryje būtina turėti programą MS Excel. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – prof. dr. Renata Macaitienė.
Užsiėmimų metu laukia pažintis su skaičiuokle MS Excel: rengsime lenteles, atliksime elementarius skaičiavimus, būtinus tvarkant kasdienę namų buhalteriją ir analizuojant finansinę veiklą. Taip pat bus rengiamos suvestinės lentelės, atliekami tarpiniai skaičiavimai. Darbo tempas bus pasirenkamas priklausomai nuo užsiėmimų dalyvių poreikių. Svarbi informacija: pažengusiems ir įgudusiems vartotojams vyks papildomas seminaras lapkričio 23 d. 13 val. Nuoroda į prisijungimą bus išsiųsta visiems, užsiregistravusiems į lapkričio 18 d. 10 val. seminarą.

7. Lapkričio 18 d., 11.30 val. Nuotolinė paskaita-diskusija per Google Meet „Pokyčių valdymas ir komandinis darbas: rytdienos iššūkiai“. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – doc. dr. Ligita Šalkauskienė. 

8. Lapkričio 18 d., 14 val. Nuotolinis praktinis seminaras per Google Meet „Mus supantys „debesys“. Google Diskas, funkcijos ir galimybės“. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – lekt. Jovita Urnikienė. 

9. Lapkričio 19 d., 10 val. Nuotolinis seminaras-diskusija per Google Meet „Animacija. Kas tai ir kuo ji skiriasi nuo renginių organizavimo?“ (anglų kalba). Pranešėjos – Inês Pacheco ir Paula Cantante iš ISCAP Porto universiteto (Portugalija). Registruotis į seminarą kviečiame paspaudus šią nuorodą. Atsakingas asmuo – doc. dr. Rasa Pocevičienė. 
Seminaro metu kalbėsimės apie Portugaliją ir jos kultūrą, apie animacijos vietą portugalų kultūroje ir poveikį visuomenei. Taip pat aptarsime pagrindinius animacijos ir renginių organizavimo, animatoriaus ir renginių organizatoriaus skirtumus.

10. Lapkričio 19 d. 11.30 val. Nuotolinė interaktyvi paskaita per Google Meet „Ispaniškoji kultūra: žinoma ir nežinoma“ (anglų kalba). Pranešėjas – Francico de Borja Tornos Alvarez de La Gala, Madrido Komplutensės universitetas, Madridas, Ispanija. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – doc. dr. Rasa Pocevičienė. 
Ispanija išsiskiria savo gastronomija, istorija, paminklais, menu, kultūra, klimatu, atvira žmonių mąstysena, vakarėliais, artumu tarp žmonių ir, žinoma, ispaniška „siesta“. Ką žinome ir ko nežinome apie ispanų kultūrą? Kas iš to, ką žinome, yra tiesa? Ką patys ispanai mano apie savo kultūrą ir kokią ją nori mums parodyti? Plačiau apie visa tai interaktyvioje paskaitoje-diskusijoje.

11. Lapkričio 19 d., 14 val. Seminaras-diskusija per Google Meet „Savivaldus mokymasis – mokymasis ateičiai. „Epale“ praktinės bendruomenės: iššūkiai ir galimybės“. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – doc. dr. Rasa Pocevičienė.
Susitikime išsigryninsime esminius savivaldaus mokymo(si) bruožus ir principus, aiškinsimės, kodėl savivaldus mokymasis yra toks svarbus kiekvienam iš mūsų, įsitikinsime, kaip naujas kontekstas, nauja situacija ir sąlygos keičia mums įprastus ir kartais savaime suprantamus dalykus ir kaip iš viso to kuriama nauja vertė. Seminare-diskusijoje bus atskleista, kuo šiuo požiūriu gali būti naudinga „Epale“ platforma.

12. Lapkričio 20 d. 8.45 val. Paskaita-diskusija per Google Meet „Šiaulių regiono ekonomika – 15 metų Europos Sąjungoje“. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – doc. dr. Rasa Balvočiūtė.
Jei norite sužinoti, kokie sluoksniai sudaro BVP „pyragą“ ir kaip jis pjaustomas, kokią „pyrago“ dalį per 15 metų sukūrė Šiaulių regionas, kurie šiauliečio kaip ekonominio žmogaus bruožai išryškėjo per šį laikotarpį, dalyvaukite paskaitoje „Šiaulių regiono ekonomika – 15 metų Europos Sąjungoje“.

13. Lapkričio 20 d. 10 val. Nuotolinė paskaita-diskusija per Google Meet „Automobilio paruošimas žiemos sezonui“. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – lekt. Ramūnas Ignatavičius. 

14. Lapkričio 20 d. 11  val. Nuotolinė paskaita-diskusija per Google Meet „Ekovairavimo nauda ir praktiniai patarimai“. Dalyvių registracija vyksta ČIA. Atsakingas asmuo – lekt.  Manvydas Bagavičius. 
Paskaitos-diskusijos metu bus aptariamas  šiuolaikinis, sumanus ir atsakingas vairavimo būdas. Sužinosime, kokia yra ekovairavimo nauda, kaip pritaikyti ekovairavimo taisykles siekiant taupyti pinigus ir tausoti gamtą.

Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginių organizavimą koordinuoja Šiaulių valstybinės kolegijos Verslumo ir lyderystės ugdymo centro vedėja Rasa Balvočiūtė, tel.: (8 41) 52 50 95, mob. 8 610 04 645, el. p. vlc@svako.lt


Atgal