Studentus sužavėjo interaktyvios paskaitos

2018-12-19

Lapkričio 5–16 dienomis Šiaulių valstybinėje kolegijoje (ŠVK) viešėjo dėstytojas dr. Christopher Hales, šiuo metu dirbantis Liepojos universitete (Latvija).

Informatikos inžinerijos katedroje svečio skaitytose paskaitose apie reklamos dizainą dalyvavo Multimedijos technologijų antro kurso studentai.

Dr. Christopher Hales netruko pastebėti, kad Šiauliuose vyksta labai daug rekonstrukcijos ir tvarkymo darbų – svečias išreiškė viltį, kad mūsų mieste jam pavyks apsilankyti tada, kai erdvės jau bus atnaujintos. Dėstytojas sakė, kad mieste nepasiklysti padeda Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, kuri yra puikus orientyras, rodantis miesto centrą.

Dėstytojas saulės mieste praleido dvi savaites. Didžiausią įspūdį jam paliko Talkšos ežeras, skraidantys NATO naikintuvai, „Rūtos“ šokolado muziejus, ir, žinoma, išskirtiniai šio saldainių fabriko šokoladai ir saldainiai.

Baigiantis vizitui dėstytojas akcentavo, kad kolegijos studentai paskaitų metu buvo labai dėmesingi, motyvuoti, greitai išmoko naudotis nauja programine ir technine įranga.

„Paskaitos vyko sklandžiai, nes studentai labai gerai moka anglų kalbą, buvo draugiški, įdėjo daug pastangų į savo projektų rengimą“, – apie studentus atsiliepė dėstytojas.

Paskaitų metu studentai dirbo grupėmis – susitelkė į atskirus projektus. Per dvi savaites sukurta įvairių naujų produktų. Vienos grupės darbas – žaidimas, reaguojantis į garsus, norint jį laimėti, reikia gebėti skleisti tam tikro stiprumo garsą. Kitos grupės darbo rezultatas buvo žaidimas, kuriam žaisti reikalingos „NeuroSky“ ausinės, matuojančios žmogaus smegenų aktyvumą ir koncentracijos lygį. Trečios studentų grupės darbas taip pat buvo labai įdomus – smegenų bangomis valdomas interaktyvus trumpametražis filmas naudojant „NeuroSky“ ausines. Studentams pavyko sukurti interaktyvų trumpametražį filmą-žaidimą pasitelkus „Makey Makey“ valdiklius (žaidimas valdomas liečiant žaidėjui pateiktus mašinų modeliukus), interaktyvų trumpametražį filmą su keliais galimais pasirinkimais, kurie atliekami galvos judesiais, naudojant FaceTrackNoIR – veido sekimo programą, kuri veikia pasitelkdama kompiuterio kamerą ir kt. Rezultatai puikūs ir pranoko visų – ŠVK studentų ir dėstytojų – lūkesčius!

Dėstytojas kolegijoje ne tik skaitė paskaitas ir padėjo studentams rengti projektus. Lapkričio 13 d. visi šiauliečiai buvo kviečiami į viešą pristatymą apie pirmąjį pasaulyje interaktyvųjį filmą „Kinoautomat“ – renginyje gausiai dalyvavo ŠVK atstovai, atėjo nemažas būrys susidomėjusių miesto gimnazistų. Žiūrovai patyrė naujų įspūdžių – pasitelkus balsavimą išmaniaisiais telefonais buvo galima patiems nulemti filme pasakojamos istorijos vingius.

Dėstytojo vizitas finansuotas Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.


Atgal