Studentų „Erasmus+“ patirtis Turkijoje – nuostabi kultūros pažinimo kelionė
Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros programos studentė Gabija Dambrauskaitė ir Programų sistemų studentas Arnoldas Krasauskas dalyvavo mišrioje intensyvioje programoje (BIP). Vizito metu studentai viešėjo Esenjurto universitete, kuris įsikūręs Stambule. Studentai džiaugiasi Turkijoje įgyta neįkainojama patirtimi.
Gabija ir Arnoldas Turkijoje praleido savaitę.
„Turėjau unikalią galimybę dalyvauti mainų programos „Erasmus+“ BIP ir iš arčiau pažinti nuostabią, paslaptingą Stambulo kultūrą. Nors Turkijoje lankiausi ne pirmą kartą, ši patirtis buvo visiškai kitokia. Prieš beveik metus atostogavau Alanijoje, kurortiniame mieste, kuriame praleidau laisvalaikį, stebėdama turkų kultūrinį gyvenimą. Ši patirtis dar tuomet paskatino mane labiau pažinti Turkiją, todėl pasirinkau BIP programą Stambule. Tačiau net neįsivaizdavau, kiek daug nuotykių, staigmenų ir nepamirštamų akimirkų man dovanos šis miestas!“, – pasakoja studentė Gabija.
Gabija apsistojo Esenjurto mieste, čia taip pat įsikūręs universitetas, kuris organizavo „Erasmus+“ BIP programą.
„Turėdama keletą laisvų dienų iki programos pradžios, nedrąsiai tyrinėjau šį miestą, pažindinausi su vietos gyvenimo ritmu. Atėjus lauktam pirmadieniui, atvykome į susitikimo vietą Istambule. Ten susipažinome su Esenjurto universiteto dėstytojais ir kitais studentais iš Bulgarijos, Makedonijos, Nigerijos, Turkijos. Prisipažinsiu, pirmoji diena mane šiek tiek gąsdino – ne tik dėl svetimo miesto, kalbos, bet ir dėl naujų žmonių. Mes buvome suskirstyti į 4–5 žmonių grupes, burtų keliu išsitraukėme temas, kurias nagrinėsime visą ateinančią savaitę. Mūsų grupei teko užduotis tyrinėti Istambulo pastatus, jų architektūrą ir istoriją“, – patirtį detalizuoja Gabija.
Esenjurto universiteto dėstytojai kiekvieną dieną dalijosi savo rekomendacijomis – ką verta aplankyti, į ką atkreipti dėmesį. Jie sužymėdavo svarbias lokacijas ir atsiųsdavo studentams.
„Pirmąją dieną visos grupės keliavome kartu, tačiau labai greitai supratome, kad didžiulėje Stambulo žmonių minioje sudėtinga pajusti tikrąją miesto dvasią ir kultūrą. Todėl kitas dienas grupės nusprendė keliauti atskirai, kad galėtų labiau perprasti savo temas. Stambulas mane tikrai nustebino. Miesto šventyklos ne tik milžiniškos, bet ir išsibarsčiusios po visą miestą tarsi papuošalai. Mums pasisekė, kad turėjome galimybę apsilankyti vienoje iš jų per maldų laiką. Žinoma, moterims, kurios nebuvo tinkamai apsirengusios pagal islamo reikalavimus, buvo duodami sijonai ir skaros. Be to, mūsų grupei pasisekė dar labiau – vienas iš studentų buvo turkas. Jis nuolat pasakojo įdomius faktus apie miestą, padėjo geriau suprasti vietinę kultūrą ir lengviau pasiekti norimas vietas“, – įspūdžiais džiaugiasi ŠVK studentė Gabija Dambrauskaitė.
Savaitės pabaigoje kiekviena grupė turėjo parengti pristatymą ir pristatyti jį prieš visus studentus ir dėstytojus.
„Buvo nepaprastai įdomu išgirsti kitų grupių pastebėjimus ir patirtis, įgytas įvairiose situacijose. Po pristatymų laukė smagiausia, bet kartu ir liūdniausia dienos dalis – sertifikatų įteikimas. Kodėl liūdniausia? Nes per tas penkias dienas labai susibendravau su visais dalyviais. Tapome tarsi viena didelė šeima, todėl buvo sunku suvokti, kad BIP programa jau baigėsi, atėjo laikas atsisveikinti. Niekada nepamiršiu šios patirties. Esu be galo laiminga, kad turėjau tokią galimybę. Nuoširdžiai rekomenduoju visiems išbandyti BIP programą užsienyje – ne tik pamatysite pasaulį visai kitomis akimis, bet ir susirasite naujų draugų, patirsite neišdildomų įspūdžių. Neabejoju, kad tai buvo mano pirmas, bet tikrai ne paskutinis kartas „Erasmus+“ BIP programoje!“, – užtikrintai mintis dėsto Gabija.
Arnoldas Krasauskas galimybę dalyvauti „Erasmus+“ BIP Turkijoje vadina unikalia.
„Ši patirtis buvo kupina veiklų, kurios plėtė mano akiratį ir suteikė galimybę pažinti Turkijos kultūrą ir tradicijas iš arčiau. Esenjurto universitetas, esantis Stambule, yra vieta, kur susitinka įvairių kultūrų studentai. Buvo organizuota daugybė ekskursijų po Stambulą ir kitus regionus, kad galėtume geriau pažinti šalies kultūrą, istoriją ir tradicijas. Aplankėme įspūdingas mečetes, bazilikas, muziejus, taip pat iš arčiau susipažinome su vietinių gyventojų gyvenimu ir turkiška virtuve. Buvo neįkainojama patirtis pamatyti, kaip tradicijos ir modernumas susilieja Turkijos kasdienybėje. „Erasmus+“ BIP Turkijoje ne tik suteikė galimybę akademiškai tobulėti, bet ir padėjo užmegzti naujų tarptautinių ryšių, susipažinti su bendraamžiais iš skirtingų pasaulio šalių, atrasti Turkijos žavesį. Šios kelionės įspūdžiai liks atmintyje ilgai“, – savo patirtį apibendrina ŠVK studentas Arnoldas.
Kviečiame Šiaulių valstybinės kolegijos studentus dalyvauti „Erasmus+“ atrankoje! Tai puiki galimybė įgyti tarptautinės patirties dalinėse studijose arba lavinti profesinius įgūdžius atliekant praktiką užsienyje! Prašymai teikiami iki spalio 7 dienos. Dėl individualių konsultacijų studentai kviečiami kreiptis el. p. d.buivys@svako.lt arba atvykti į Tarptautinių ryšių skyrių (centriniai rūmai, 206 kab.).
Išsami informacija apie atrankos procesą, tarptautinių mainų galimybes pateikta aukštosios mokyklos interneto svetainėje: https://www.svako.lt/lt/studentams/studijos-praktika-uzsienyje/erasmus
„Erasmus+“ – tai programa, atverianti naujus kelius!