Studento ir dėstytojo darbas – į pagalbą smulkioms įmonėms
Bendras absolvento ir dėstytojo projektas optimizavo įmonės veiklą – buvo palengvintas vežėjų darbas ir sutaupytas klientų laikas.
Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) Informacinių sistemų technologijos studijų programos absolventas Kazimieras Babrauskas ir jo baigiamojo darbo vadovas Informatikos mokslų katedros lektorius Donatas Daugirdas Šiaulių pramonininkų asociacijos organizuojamoje Ch. Frenkelio konferencijoje „Lyderystė pokyčių laikais. Ko išmokome?“ pagerbti už mokymosi ir mokslo pasiekimus. Taip įvertintas šio tandemo sėkmingai įgyvendintas mokslo, verslo ir savivaldos bendradarbiavimo projektas pagal INOSTART programą „SAAS platformos kūrimas siuntų transportavimui“.
Dėstytojas kartu su studentu suprojektavo, suprogramavo ir įdiegė siuntų pervežimo valdymo sistemą, kuri susieja siuntų pristatymo paslaugas teikiančias Šiaulių įmones.
Projekto rezultatais jau naudojasi užsakovė UAB „PrintPlius LT“, pardavinėjanti spausdintuvus, kasetes ir jų priedus. Siuntų pristatymo sistema padeda bendrovės produkciją pristatyti pirkėjams.
Nuo idėjos iki idėjos
Absolventas Kazimieras Babrauskas papasakojo, kad pradinis sumanymas buvo visus populiarius kurjerius sujungti į vieną sistemą, tačiau, pasitarus su baigiamojo projekto vadovu, atsirado kita idėja – nesiorientuoti į populiarius kurjerius, turinčius savo sistemas, o geriau smulkioms įmonėms pasiūlyti platformą, kuri galėtų padėti jų veikloms. Rezultatai rodo, kad šį sumanymą pavyko įgyvendinti.
Platformos siuntoms transportuoti projektavimas vyko lyginant panašias sistemas, jų teikiamas funkcijas, suderinamumą su įvairiais įrenginiais. Buvo sutelktas dėmesys ir į pačių kurjerių, vežėjų veiklą – kaip jie vykdo darbus, kokios funkcijos sistemoje galėtų visa tai palengvinti ir paspartinti. Projekto įgyvendinimo metu ne kartą susitikta su užsakovu, aptartos sistemos funkcijos, jų aktualumas.
Darbas vienas – rezultatai visiems
Produktyvus studento ir dėstytojo bendradarbiavimas naudingas kelioms šalims.
K. Babrauskas, įgyvendindamas INOSTART programą, gausino savo žinias apie jam aktualią sritį – taikydamas AGILE metodologiją projektavo, programavo, testavo ir įdiegė darbinėje aplinkoje (serveryje) paruoštą sistemą.
Inovatyviu studentu, sutikusiu dalyvauti projekte, džiaugiasi Informatikos mokslų katedros lektorius Donatas Daugirdas. Dėstytojas pabrėžia, kad jam nereikėjo ieškoti būdų, kaip įtraukti studentą, motyvuoti žinias pasiimti pačiam. Sukurtos sistemos praktinis pritaikomumas, sumanymo įgyvendinimas realioje įmonėje papildo teorines žinias praktiniais įgūdžiais, kuriuos dėstytojas perduos kitiems studentams, rekomenduos teorines žinias derinti su praktiniu pritaikymu.
Projekto rezultatais patenkinti ir užsakovai. Naudojantis ŠVK dėstytojo ir studento sukurta sistema smulkioms pervežimo įmonėms nebereikia rūpintis sąskaitų išrašymu, nes jos automatiškai generuojamos pagal kliento užsakymą. Sistema rodo, kurios transporto priemones užimtos, todėl įmonei lengviau organizuoti siuntų pristatymą. Kadangi sistema naudoja siuntų lipdukus, kurjeris, pasiimdamas ar įteikdamas siuntinį, visuomet sistemoje mato, kiek siuntų atiduoti. Kad būtų tiksliau, vežėjas gali naudoti brūkšninio kodo skaitytuvą. Taip užtikrinama, kad bus paimta ar atiduota būtent ta siunta, kurios ir reikia. Sistemoje galima sugeneruoti ir geriausią maršrutą, kuris, pasitelkus Google žemėlapį, vaizduojamas kurjerio naudojamame įrenginyje.
Tokia mokslo, studijų ir verslo sinergija skatina ir toliau vykdyti bendrus projektus.