Studentas Remigijus: tikrai verta pasitikrinti jėgas kitoje šalyje

2022-12-20

Statybos programos studentas Remigijus Bučys dalijasi „Erasmus+“  praktikos patirtimi.

Į mainų programą „Erasmus+“ studentas įsitraukė pirmą kartą. Apie „Erasmus+“, kaip pats pasakoja,  sužinojo iš dėstytojų, kurie nukreipė ir patarė, kaip ir kur pildyti reikalingus dokumentus.

„Daug pagalbos sulaukiau ir iš Šiaulių valstybinės kolegijos personalo, dirbančio su programa „Erasmus+“. Esu baigęs verslo vadybą Kauno technologijos universitete. Kolegija – jau antros mano studijos – pasirinkau Statybos programą. Čia galiu pagilinti žinias, įgyti daugiau  patirties statybų srityje“, – sako Remigijus.

Apie galimybę dalyvauti programoje „Erasmus+“ studentas sužinojo per paskaitas.

„Susiradęs Anglijos įmonę, užsiimančią dujotiekio vamzdynų ir katilų montavimu, pateikiau visus dokumentus dalyvauti „Erasmus+“ programoje ir, gavęs dekanato leidimą, 2 mėnesiams išvykau į Redingo miestą. Ten atlikau praktiką, kuri padėjo išplėsti žinias statybų ir geodezijos srityje“, – praktikos privalumais džiaugiasi R. Bučys.

Visos praktikos metu studentą mokė ir profesinėmis paslaptimis dalinosi jam priskirtas mentorius.

„Mane priėmė labai gerai, bendravome anglų kalba. Darbus atlikdavome pagal pateiktus brėžinius, techninius dokumentus. Techninius terminus anglų kalba buvo sunku suprasti, bet mentorius būdavo šalia ir atsakydavo į klausimus. Buvo gera patirtis atlikti praktiką šioje šalyje, susipažinti su jų darbo specifika, darbų sauga“, – teigia Remgijus. 

Laisvalaikiu jis buvo išvykęs į Velsą, pamatė gražių žalių kalnų ir labai gražią gamtą.

„Buvo keista stebėti jų automobilių kelių eismo judėjimą, kuris skiriasi nuo esančio Lietuvoje. Anglijoje truputį susipažinau su vietiniais papročiais, paragavau jų patiekalų. Galiu visus padrąsinti – tikrai verta išbandyti save kitoje šalyje, pamatyti, padirbėti, išnaudoti visas  „Erasmus+“ projekto teikiamas galimybes“, – patirtį apibendrina Remigijus. 

„Erasmus+“ – tai programa, atverianti naujus kelius! Domina tarptautinės perspektyvos? Susisiekime jau dabar!

Raminta Kudrickaitė, Tarptautinių ryšių koordinatorė – „Erasmus+“ dalinės studijos
Tel. +370 41 43 37 93, mob. 8 629 34 951
El. p. r.kudrickaite@svako.lt

Guoda Kačinskaitė, Tarptautinių ryšių koordinatorė – „Erasmus+“ praktika
Tel. +370 41 43 37 93, mob. 8 671 94 392
El. p. g.kacinskaite@svako.lt


Atgal