Specialistai, kurių paklausa didesnė už pasiūlą

2017-06-30

Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Elektros inžinerijos katedroje šiemet studijas baigė 13 studentų – automatikos ir elektros inžinerijos specialistų, įgijusių inžinerijos mokslų profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Kaip teigia katedros vedėjas Marius Kernagis, pažangiausi studentai dirbti pagal specialybę pradeda jau antrame kurse, tad studentų ateities perspektyvos – vienos geriausių darbo rinkoje.

Darbuotojai paklausūs ir perspektyvūs

„Savarankiški, turintys tikslą, norintys tobulėti, apsisprendę dirbti pagal specialybę ir darantys tai, kas jiems patinka“, – taip M. Kernagis apibūdina šių metų absolventus, kuriems praėjusią savaitę buvo įteikti inžinerinį išsilavinimą liudijantys dokumentai.

Maždaug pusė baigiamųjų šių studentų projektų gimė bendradarbiaujant su įmonėmis, socialiniais partneriais. Kaip sako katedros vedėjas, darbai ne tik pasitarnaus realiomis sąlygomis, tačiau ir papildys mokomąją bazę, bus atnaujintos laboratorijos.

M. Kernagis, sveikindamas studijas baigiančius studentus, pavadino juos revoliucionieriais. Kodėl? Katedros vedėjas užtikrintas – juk vis dažniau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, įvairių sričių automatizavimo procesus, daiktų internetą, dirbtinį intelektą, o šie studentai, baigę studijas, yra kaip tik tie, kurie prisidės prie visų tų procesų ir taps neatsiejama jų dalimi.

„Jie dirba su naujausia įranga ir eina ta kryptimi, link automatizavimo ir daiktų interneto. Šių specialistų paklausa labai didelė, norintys pradeda dirbti jau nuo 2 kurso, jų ieško ne tik Šiaulių, bet ir kitų rajonų darbdaviai“, – teigia M. Kernagis.

Baigiamaisiais darbais garsina savo sumanumą

Vieną iš svarbiausių šių metų Elektros inžinerijos katedros baigiamųjų projektų kūrė 3 studentai: Darius Levašovas, Egidijus Trušas ir Airidas Eidintas. Darbas „Sandėlio procesų automatizavimas“ pristatytas ir tarptautiniam Vokietijoje organizuojam konkursui „Explore New Automation Award 2018“ (Smart Factory kategorijoje). M. Kernagis džiaugiasi, kad studentų kūrinys jau įveikė pirmąjį konkurso etapą ir gavo vieno iš projekto organizatorių – įmonės „Phoenix Contact“ – finansavimą, padėsiantį projektą papildyti naujais gamintojų siūlomais komponentais. Jei toliau viskas konkurse klostysis sėkmingai, gali būti, kad Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai 2018 metais vyks į Vokietiją. Dabar šis projektas pirmiausiai tarnaus kaip laboratorinis stendas ir mokomoji priemonė studentams.

Kaip sako M. Kernagis, įgyvendinant projektą pirmiausia siekta Šiaulių valstybinės kolegijos studentus ir socialinius partnerius įtraukti į sudėtingų sistemų kūrimą ir įgyvendinimą, taip pat pristatyti automatizuotus logistikos sprendimus Lietuvos įmonėms. Anot projekto sumanytojų, iki galo įgyvendinus šį projektą bus sukonstruotas realus visiškai automatizuoto sandėlio prototipas, kuris taip pat galės būti naudojamas kaip demonstracinis ir mokomasis laboratorinis stendas automatikos, mechatronikos, logistikos ir informacinių technologijų dalykams studijuoti.

Kiti 2 šios laidos studentai – Ignas Bitinas ir Julius Sabutis – ėmėsi dar vieno ambicingo projekto – kūrė gamybinių procesų stebėjimo sistemą. Projektas buvo pritaikytas realiai veikiančiai medienos apdirbimo įmonei. Sukonstruota valdiklių ir jutiklių sistema, perduodanti informaciją į kompiuterinius serverius, vadinamus debesimis.

„Ši informacija gali būti naudojama verslo valdymo sistemose“, – akcentavo M. Kernagis.

Automatikos ir elektros inžinerijos trečiakursis Eduardas Šereiva sukūrė lazerines graviravimo stakles smulkių suvenyrų gamybai, Mantvydas Samušis, Arnoldas Urnikis ir Marius Krasauskas kūrė nuotoliniu būdu (telefonu) valdomo namo maketą su apsaugine ir garsine signalizacija, Beno Malakausko baigiamasis studijų projektas – sulčių spaudyklos gamybos nuotolinio stebėjimo sistema, kuri renka duomenis ir perduoda į kompiuterines duomenų bazes.

Gal šios studijos kaip tik tau?

M. Kernagio nuomone, Automatikos ir elektros inžinerijos studijų programa pirmiausia yra skirta tiems, kuriems patinka šiuolaikiniai įrenginiai ir įrengimai, taip pat mėgstantiems programuoti, besidomintiems stebėjimo sistemomis, konstravimu. Vis dėlto katedros vedėjas tikina, kad apie spartėjančias technologijas, automatizaciją, kuri, jo nuomone, tik intensyvės, reikia kuo daugiau pradėti kalbėti ir domėtis jau mokykloje, kad jaunimas suprastų, jog ateitis priklauso kūrėjams ir inžinerinių mokslų atstovams.

„Darbas jokiu būdu nenuobodus. Reikia prisitaikyti prie naujovių, nuolat tobulėti, nes viskas labai greitai keičiasi. Įsibėgėjant ketvirtajai pramonės revoliucijai vis daugiau gamybos procesų, kuriuose monotonišką darbą atlikdavo žmogus, yra automatizuojami ir robotizuojami. Sudėtingėjantys gamybos procesai kelia aukštus reikalavimus tiek šiuos įrenginius aptarnaujantiems, tiek juos projektuojantiems ir gaminantiems specialistams. Tačiau perspektyvos labai geros“, – įsitikinęs Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Elektros inžinerijos katedros vedėjas Marius Kernagis.

Viešųjų ryšių specialistė

Urtė Drąsutytė


Atgal