Projektas „Creazone“: verslumo ir kūrybiškumo beieškant

2018-12-06

Įstojus į Šiaulių valstybinę kolegiją (ir į kitas aukštąsias mokyklas) atsiveria puikios galimybės ne tik įgyti aukštąjį išsilavinimą, bet ir dalyvauti įvairiuose nemokamuose renginiuose, kursuose, seminaruose, projektuose, kurių metu yra įgyjama naujų žinių ir patirčių verslo, mokslo, technologijų ir kitose srityse.

Kaip tik į vieną iš šių sferų – verslą – ir yra orientuotas dienos šviesą 2012 metais išvydęs projektas „Creazone“. Šiemet jame dalyvauti užsiregistravo 11 Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) studentų ir 2 dėstytojai.

„Creazone“ yra unikali verslumo ugdymo metodika, padedanti sujungti iniciatyvius jaunus žmones, modernius verslo modelius ir kūrybinius atradimus į organiškus ir perspektyvius verslus. „Creazone“ metodika – lyg skėtis, po kuriuo būriuojasi keli projektai: visuose projektuose dalyvauja studentai ir dėstytojai, jie kartu keliauja per 5 nuoseklius projekto etapus, trunkančius nuo 4 iki 6 mėnesių. Projekto etapai – darni metodų visuma, suteikianti praktinių žinių, kaip plėtoti verslo idėją, pristatanti šiandien vyraujančias verslo aktualijas:

1. BE BETTER – asmeninių ir socialinių verslumo įgūdžių dirbtuvės.

2. PITCH IN – integruotos verslo idėjų vystymo ir komandų formavimo sesijos.

3. TEAM UP – komandų stiprinimo ir verslo idėjų šlifavimo stovykla gamtoje.

4. DESIGN IT – verslo planavimo sesijos.

5. GET STARTED – verslo valdymo įgūdžių tobulinimo sesijos.

Dalyvavimas projekte yra visiškai nemokamas, pirmieji suformuotų grupių susitikimai ir mokymai vyko Šiauliuose. Šių metų lapkričio 9 d. startavęs projektas pirmajame BE BETTER etape pakvietė dalyvauti net 134 dėstytojus ir studentus iš visos Lietuvos. Pirmasis etapas buvo skirtas kūrybiškumui, inovacijoms, bendravimui komandose, laiko planavimui ir interesų valdymui.

Į antrąjį PITCH IN etapą atrinkta 60 labiausiai motyvuotų ir geriausiai pasirodžiusių dėstytojų ir studentų, iš jų 2 – Šiaulių valstybinės kolegijos pirmakursės – Įmonių ir įstaigų administravimo programos studentė Luka Kolesnikovaitė ir Multimedijos technologijų programos atstovė Dovilė Giedraitienė.

Viena iš jų, Luka, paklausta apie dalyvavimą projekte, neslepia šypsenos:

„Tai puikūs mokymai ir nauja patirtis. Apie projektą sužinojau kolegijoje, gavome įvairių pranešimų į elektroninius paštus, taip pat buvo ir dėstytojų, kurie supažindino su projektu ir pasiūlė užsiregistruoti. Jau tada žinojau, kad į projektą bus atrinkta apie 130 dėstytojų ir studentų, todėl labai daug vilčių patekti neturėjau. Gavusi kvietimą dalyvauti projekte, aš, žinoma, nudžiugau ir jau lapkričio 9 d. vykau į pirmuosius BE BETTER mokymus Šiauliuose. Iš pradžių buvo nedrąsu, daug nepažįstamų veidų, visi tokie skirtingi... Bet, praėjus keliems mokymams, visi susidraugavome ir subūrėme šaunią komandą, kuri kituose mokymuose buvo vieninga ir be galo draugiška.

Kaip pasakojo L. Kolesnikovaitė, komandos nariai vieni iš kitų sėmėsi žinių, dalijosi patirtimi, kartu leido laiką neoficialioje aplinkoje. Antrajame etape PITCH IN drauge vyko į sostinę, ten susipažino su projekto organizatoriais ir kitais dalyviais.

„Kūrėme ir plėtojome savo verslo idėjas. Žinoma, buvo ir įtemptų akimirkų, kai reikėjo atlikti svarbius darbus, kurti verslo planus ir ruoštis pristatyti savo idėjas, bet tai tik dar labiau stiprino mūsų asmeninius gebėjimus dirbti komandoje ir ją formuoti. Mūsų verslo idėjai nepatekus į trečiąjį etapą TEAM UP, nenusivyliau, nes tai buvo šauni patirtis, kuri ilgam suformavo naujus santykius, ryšius ir tobulino mano asmenybę“, – įspūdžiais iš dalyvavimo projekte dalijosi Luka.

Organizatorių nuotraukos


Atgal