Pradedamas įgyvendinti projektas „IDEA FIX. Antrinio medžiagų panaudojimo gamybos inovacija“
Projekto tikslas – ugdyti vadybos, inžinerijos ir komunikacijos studijų krypčių studentų gebėjimus atpažinti, kurti ir pristatyti viešai antrinio medžiagų panaudojimo (tvarias) gamybos inovacijas, reikalingas priimant gamtos ir kitus išteklius tausojančius kūrybiškus sprendimus.
Rugsėjo 11 d. 11.30 val. 009 auditorijoje įvyks seminaras-diskusija „Atliekų tvarkymo reikalavimai skirtingose verslo srityse“. Lektorė Monika Narbutienė. Seminaro trukmė – 3 akad. val.
Seminare-diskusijoje kviečiame dalyvauti Šiaulių valstybinės kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Lietuvos verslo kolegijos vadybos, Gamybos ir logistikos vadybos, Įmonių ir įstaigų vadybos studijų programų, inžinerijos (Gamybos inžinerijos, Transporto inžinerijos, Statybos inžinerijos, Aplinkos apsaugos studijų programų), komunikacijos (Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros studijų programos) studentus ir dėstytojus.
Apie projektą
Šiandieninis verslas susiduria su esminiais iššūkiais: kaip sumažinti žalą aplinkai ir kartu sukurti teigiamą ekonominį efektą – tam reikalingi specialistai, gebantys generuoti idėjas, kurti tvarias gamybos technologijas ir produktus, dalintis savo žiniomis įmonėje ir už jos ribų.
Inžinerinių, vadybos, verslo, socialinių mokslų sričių studentams svarbu įgyti gebėjimų, susijusių su atliekų tvarkymu skirtingose verslo srityse, perdirbimu bei antriniu medžiagų panaudojimu gamyboje, šios srities inovacijų kūrimu. Tokių inovacijų poreikis gamybos įmonių veikloje atsiranda nuolat, tačiau studentai ne visada turi galimybę sužinoti aktualiausias šios srities problemas ir teikti siūlymus joms spręsti. Interaktyvios projekto veiklos, tokios kaip seminaras-diskusija, seminaras-dirbtuvės, kūrybinės dirbtuvės-konkursas, vizitai į tvarias inovacijas diegiančias gamybos įmones sudaro galimybę studentams ugdyti(s) vadybines kompetencijas, tokias kaip planavimas, organizavimas ir vadovavimas; pažintinius ir praktinius gebėjimus idėjas paversti realiu produktu, jį komercializuoti.
Studentai, dalyvaujantys projekte, ugdys(is) kūrybiškumo kompetenciją – jie generuos inovatyvias idėjas, kurs tvarias inovacijas, parengs jų įgyvendinimo planus, jas vizualizuos, tobulins komunikavimo ir inovacijų viešinimo gebėjimus.
Šiuolaikinėmis konkurencijos sąlygomis neužtenka sukurti inovaciją, ją reikia pateikti tikslinėms auditorijoms, visuomenei. Gebėjimus išgryninti idėjas ir sukurti jas pristatantį paveikų tekstą ar parengti informatyvią vaizdo medžiagą studentai ugdys dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse.
Projekto veiklos prisidės prie trijų Lietuvos kolegijų studentų kūrybiškumo kompetencijų stiprinimo sprendžiant šiuolaikines išteklius tausojančios gamybos valdymo problemas, padės ugdyti mokslinės veiklos atlikimo gebėjimus, stiprins bendradarbiavimą tarp Šiaulių valstybinės kolegijos ir socialinių partnerių.