Pirmasis aljanso NEOLAiA susitikimas

2024-03-08

Vasario 7–8 dienomis įspūdingame Belgijos mieste Briuselyje įvyko pirmasis NEOLAiA projekto partnerių susitikimas, kurio dalimi tapo ir 11 Šiaulių valstybinės kolegijos atstovų.

NEOLAiA (graik. jaunimas) – jaunų Europos universitetų aljansas, kuris pasisako už įtrauktį, stiprina demokratiją ir skatina savo narius dirbti regionų labui. Aljansą sudaro 9 aukštojo mokslo institucijos: Bylefeldo universitetas (Vokietija), Erebru universitetas (Švedija), Šiaulių valstybinė kolegija (Lietuva), Chaeno universitetas (Ispanija), Nikosijos universitetas (Kipras), Ostravos universitetas (Čekijos respublika), Tūro universitetas (Prancūzija), Suceavos Ștefan cel Mare universitetas (Rumunija) ir Salerno universitetas (Italija).

Renginyje dalyvavo garbingi svečiai iš įvairių organizacijų, įskaitant Centrinį Švedijos Europos biurą, Čekijos nacionalinę tarptautinio švietimo ir mokslinių tyrimų agentūrą (DZS), Europos Parlamentą, Lietuvos nuolatinę atstovybę Europos Sąjungoje, Ostravos miesto tarybą, Andalūzijos regioninės vyriausybės delegaciją Briuselyje, Sorbonne Nouvelle universitetą / Liuksemburgo universitetą, Kipro Europos mokymosi visą gyvenimą programos valdymo fondą, Rumunijos nuolatinę atstovybę prie Europos Sąjungos ir kt.

Šiuo renginiu NEOLAiA aljansas pradėjo ketverių metų Europos universitetų iniciatyvos projektą, apimantį novatorišką mokymą, tarptautinius mokslinius tyrimus, verslumą, visuomenės įvairovę ir įtrauktį skaitmeninėje aplinkoje. NEOLAiA suteiks universitetams partneriams galimybę skatinti dalyvavimu grindžiamą regioninį pilietiškumą, sutelkiant europiečius ten, kur dalyvavimas labiausiai reikalingas, ypač nemetropoliniuose regionuose, esančiuose toli nuo pagrindinių Europos sprendimų priėmimo centrų.
Renginio metu vyko įtraukiančios veiklos, skatinančios bendradarbiavimą ir kuriančios pagrindą NEOLAiA projekto sėkmei.
Pirmąją konferencijos dieną dalyvius pasitiko šilti Chaeno ir Erebru universitetų rektorių pasveikinimai pradėjus įgyvendinti projektą. Vėliau vyko plenarinė sesija, kurios metu buvo pristatyta NEOLAiA projekto pradžia, struktūra ir pagrindinės veiklos sritys. Papasakota net apie 10 veiklų paketų – pagrindinius projekto veiklos sistemų komponentus.

Dieną vainikavo iškilmingas renginys, kuriame renginio svečiai ir išorės suinteresuotieji subjektai bendravo su universitetų atstovais, taip dar labiau sutvirtindami partnerystę ir sukurdami pamatą bendradarbiavimui ateityje.

Antrąją konferencijos dieną vyko tikslinės diskusijos veiklų paketų posėdžiuose. Kiekvieno veiklos paketo vadovas supažindino delegatus su veiklų tvarkaraščiu ir tikslais, taip skatindamas geresnį projekto iniciatyvų supratimą ir įsitraukimą į jas. Be to, buvo surengta speciali sesija studentų atstovams – pripažįstamas jų lemiamas vaidmuo formuojant projekto rezultatus. Konferencija baigėsi Valdymo komiteto ir Vykdomojo komiteto baigiamąja sesija, kurioje buvo aptartos svarbiausios įžvalgos ir nubrėžta būsimų etapų kryptis.

NEOLAiA projekto pirmasis įvadinis susitikimas tapo bendradarbiavimo galios įrodymu, skatinant mokymosi visą gyvenimą iniciatyvas. Sutelkiant įvairias perspektyvas, žinias ir išteklius, projektu siekiama skatinti inovacijas, integracinį švietimą ir suteikti daugiau galimybių žmonėms visoje Europoje ir už jos ribų.

Grįžę į savo institucijas, susitikimo dalyviai atsinešė naują tikslo jausmą ir įsipareigojimą įgyvendinti projekto tikslus. Projektas NEOLAiA, kurio kertinis akmuo yra bendradarbiavimas, sukuria precedentą kolektyviniams veiksmams, skatinantiems švietimą ir kuriantiems šviesesnę ateitį ateinančioms kartoms.

Pirmuoju NEOLAiA projekto susitikimu 9 aukštosios mokyklos pradeda įgyvendinti veiklas – partneriai sieks įkurti pedagoginį centrą, apibrėžti įvairovės politiką, skatinančią Europos vertybes, mobilumo programas, NEOLAiA gyvąją laboratoriją, atviro mokslo ir kitas veiklas.


Atgal