Per laisvės suvokimą – į kūrybiškumo ugdymą

2022-09-16

Projekto „Laisvas žodis. Laisvas žmogus“ pristatyme daugiausia kalbėta apie galimybes studentų kūrybiškumui ugdyti.

Šiaulių valstybinės kolegijos Vadybos ir komunikacijos katedros dėstytojai šių metų vasario–kovo mėnesiais parengė projektą, kuriuo siekiama parodyti, kad kiekvienas žmogus yra kūrybiškas, tik reikia sudaryti sąlygas kūrybiškumui atsiskleisti. Projekto „Laisvas žodis. Laisvas žmogus“ tikslas ir jo siekimo būdai įvertinti teigiamai, jis gavo Lietuvos valstybinio studijų fondo finansavimą ir pradeda veiklas. 

Projektas paremtas idėja Šiaulių miesto bendrąsias erdves ir ugdymo įstaigos erdves paversti netikėtomis – kultūros ir meno – erdvėmis. Miesto erdvėse vykstantys meniniai ir kultūriniai renginiai parodo, kad tokios erdvės yra atviros meninei veiklai, menas neturi jokių ribų ir sienų, gali sujungti jaunus žmones. 

Veiklos prasidėjo dar iki oficialaus jo pristatymo. Rugsėjo 8 dieną įvyko interaktyvi apskritojo stalo diskusija-seminaras. Renginyje prof. dr. Raineris Rubira-Garcia iš Karaliaus Chuano Karloso universiteto (Ispanija) pakvietė pasvarstyti, kas nutiktų, jeigu būtų reikalaujama atsakomybės už išreikštą nuomonę.

Rugsėjo 14 d. projektas „Laisvas žodis. Laisvas žmogus“ pristatytas viešai. Renginį vedusios Vadybos ir komunikacijos katedros docentė dr. Jurgita Macienė ir lektorė Gintarė Kulbeckienė pabrėžė, kad projektu norima parodyti, jog menas gali būti visur – ne tik galerijose, bet ir aikštėse, skveruose. Taip jis priartinamas prie jaunų žmonių. Visi žmonės yra kūrybiški, tik reikia galimybių kūrybiškumui atsiskleisti. 

Esame laisvi reikšti mintis, laisvi parodyti, ką galvojame. Prasidėjusio projekto veiklomis jaunus žmones siekiama įtraukti į meno ir kultūros pasaulį, pamąstyti, ką jiems reiškia laisvė, galimybė būti laisviems. Tik kūrybiškas žmogus gali būti laisvas: jis mėgaujasi laisve mąstyti pats ir jaučiasi laisvas kurti.

Savo santykį su laisve studentai galės materializuoti ir pademonstruoti. 

Projekto veiklos suplanuotos iki šių metų lapkričio vidurio. Per tą laiką studentams bus organizuojami fotografavimo ir filmavimo mokymai, bus galima pasimokyti viešojo kalbėjimo paslapčių. Taip studentai pasirengs savarankiškai kurti filmukus, fotografijas laisvės tema. Kūrybiniai produktai bus pademonstruoti virtualioje ir kilnojamoje parodose, performanse. Geriausių darbų autorius numatyta apdovanoti.

Tikimasi, kad į projekto veiklas įsitraukę studentai išmoks generuoti idėjas ir jas paversti realiais kūrybiniais produktais, sustiprins plakatų maketavimo, filmavimo, filmukų socialine tematika rengimo-kūrimo įgūdžius, gebės viešinti ir pristatyti kūrybinį projektą tikslinei auditorijai – gimnazistams, turės įgūdžių diskutuoti apie pamatines vertybines nuostatas – laisvę, laisvą žmogų ir kūrybą. Visa tai padidins studentų įsidarbinamumo galimybes ir didesnį konkurencingumą darbo rinkoje.


Atgal