Paskaitas kolegijoje skaitė dėstytoja iš Vengrijos

2023-12-12

Lapkričio 13–24 dienomis dr. Szilvia Szilágyi iš Miškolco universiteto (Vengrija) Šiaulių valstybinės kolegijos Inžinerijos mokslų katedros Gamybos inžinerijos studijų programos studentams skaitė dviejų savaičių paskaitų kursą „Dinaminės geometrijos programinės įrangos ir mokomosios robotikos naudojimas trochoidinėms kreivėms tyrinėti“ (anglų k.).

Paskaitos kolegijos studentams buvo grįstos STEAM metodika, kuri susiejo vizualizacijas, robotiką ir programinę įrangą. Užsiėmimai buvo orientuoti į projektais grįstą mokymą(si). Praktinių užsiėmimų metu studentai konstravo ir programavo edukacinius robotus, skirtus sudėtingoms matematinėms kreivėms braižyti.

Vizito metu dėstytoja taip pat vedė praktines dirbtuves Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos ir Šiaulių Salduvės progimnazijos moksleiviams. Praktinių dirbtuvių metu moksleiviai sprendė kodavimo užduotis, užsiėmimai vesti pasitelkiant interaktyvius „LEGO Spike Prime“ edukacinius robotus. Veiklos su moksleiviais baigėsi robotų varžybomis.

Lapkričio 22 d. dr. Szilvia Szilágyi kartu su kolega dr. Attila Körei iš Miškolco universiteto (Vengrija) „Galimybių festivalyje „TAVO PIN KODAS“ moksleivių laukė robotikos stende, skatino būsimus studentus domėtis inžineriniais mokslais.

Dr. Szilvia Szilágyi kolegijoje svečiavosi jau šeštą kartą. Užmegzti glaudūs kontaktai su kolegijos dėstytojais skatina naujas idėjas, projektus ir mokslinius straipsnius. Šio vizito metu dr. Szilvia Szilagyi  kartu su kolega dr. Attila Körei ir Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto dekane dr. Ingrida Vaičiulyte parengė bendrą publikaciją (Körei, A., Szilágyi, S., & Vaičiulytė, I. (2023). Task design for teaching cardioid curve with dynamic geometry software and educational robotics in university practice. Problems of Education in the 21st Century, 81(6).

Dėstytojos iš Vengrijos paskaitos finansuotos pagal Šiaulių miesto savivaldybės, jos teritorijoje veikiančių aukštųjų mokyklų, Šiaulių technologijų mokymo centro ir švietimo įstaigų bendradarbiavimo programą „Inžinerijos ir informatikos mokslų krypties studijų Šiaulių mieste paramos skyrimas kviestiniams dėstytojams“. Galima pasidžiaugti, kad ši finansavimo programa padėjo išplėtoti glaudų bendradarbiavimą su užsienio dėstytojais net keliais lygmenimis: įtraukiant moksleivius ir juos sudominant aukštuoju mokslu, inžinerija, informatika, paįvairinant studijų procesą, rengiant kvalifikuotus specialistus darbo rinkai ir vystant Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojų mokslinį potencialą.


Atgal