Paroda „Tavo PIN KODAS 2018“ kvietė ne tik pažinti, bet ir veikti

2018-09-10

Tradicinė paroda „Tavo PIN KODAS“ šiemet sulaukė dar didesnio jaunimo ir visų šiauliečių bei miesto svečių dėmesio. Jau penktą kartą vykusio renginio dalyvius ypač žavėjo ir stebino susitikimai su išskirtinėmis asmenybėmis, galimybės išbandyti įvairias veiklas. 

Rugsėjo 6 d. vykusi vaikų / jaunimo kūrybiško / aktyvaus užimtumo idėjų paroda „Tavo PIN KODAS 2018“ lankytojus stebino naujovėmis: kvietė miesto ir rajono gimnazistus dalyvauti praktinėse-kūrybinėse informacinių technologijų, inžinerinių, sveikatos, socialinių ir gamtamokslinių įgūdžių dirbtuvėse. Praktinėse-kūrybinėse dirbtuvėse 9–12 klasių mokiniai programavo, susirungė protų mūšyje, konstravo robotus ir išbandė juos varžybų trasoje, galėjo daugiau sužinoti apie automobilius, aplinkos apsaugą, statybą. Ypač aktyviai jaunimas įsitraukė į savo kūno galimybių pažinimą su Šiaulių valstybinės kolegijos Kineziterapijos studijų programos studentais ir dėstytojais, dalyvavo pažintinėse dirbtuvėse, kūrybiniuose-žaidybiniuose užsiėmimuose. 

Šiais metais prie organizatorių prisijungusi Šiaulių valstybinė kolegija dalyviams pasiūlė parodoje dar nebandytas veiklas – galimybę dalyvauti praktinėse-kūrybinėse dirbtuvėse ir motyvuojančiuose pokalbiuose, užsiėmimus interaktyviame Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) infomobilyje. Renginyje laukė daug aktyvių pramogų, veiklų, pažintinių, praktinių užsiėmimų, įdomių susitikimų ir galimybė iš arčiau pažinti savo miestą – kultūrinį jo gyvenimą, verslą, švietimą.

Šiauliečiams ir miesto svečiams organizuoti susitikimai su žinomais šalies žmonėmis, įkvepiančiomis asmenybėmis, kurios dalijosi savo istorijomis ir idėjomis, kaip kiekvienas iš mūsų gali tapti geresnio rytojaus kūrėju: skatino prasmingai keistis, įkvėpė, negailėjo patarimų, diskutavo apie šiandienos aktualijas, svarbias tiek jaunam, tiek vyresniam.

Atskirose erdvėse vyko motyvuojančių pokalbių sesijos su žinomais šalies žmonėmis: dr. Austėja Landsbergiene, verslininku Ilja Laursu ir keliautoju Rimvydu Širvinsku-Makaliumi. Austėjos pranešimas bene labiausiai domino pedagogus ir jaunus žmones. Pranešėja, kalbėdama apie XXI a. reikalingas kompetencijas, žavėjo auditoriją taikliomis įžvalgomis ir praktiniais patarimais, kurie naudingi ugdant jaunąją kartą. Renginio organizatoriai įsitikinę, kad dr. Austėjos Landsbergienės mintys, diskusija su renginio dalyviais paskatino jaunuolius dar atsakingiau rinktis ateitį, siekti tikslų, atkreipė dėmesį į karjerą, savęs pažinimą ir tobulėjimą. 

Apie veržlumą ir kūrybiškumą versle pranešimą pristatęs Ilja Laursas dalijosi įžvalgomis, kurios ypač naudingos svajojantiems ar pradedantiems savo verslą. I. Laursas ragino nebijoti klysti ir tikslingai žengti savo svajonių link. „Kaip pomėgį paversti verslu“ – taip skambėjo R. Širvinsko pasirinkta tema. Jaunas verslininkas dalijosi asmenine patirtimi: kaip jam pavyko savo hobį paversti pelną nešančia veikla. Salėje susirinkusiam jaunimui labai patiko laisvas ir nuoširdus pranešėjo bendravimas su auditorija, įkvepiančios siekti tikslų mintys. 

Arenos viduje ir jos prieigose vyko įvairių veiklų pri(si)statymai – apie galimybes ugdyti(s) kalbėjo švietimo, sporto, kultūros, jaunimo organizacijų, verslo įmonių atstovai. 

Visi norintys galėjo išsinešti iš parodos nuotrauką, kurią buvo galima pasidaryti interaktyvioje nuotraukų laboratorijoje. 

Renginio metu taip pat pristatyta fotografijų parodą „Įsivaikink sėkmę“: jos herojai – sėkmingai dirbantys ir savo gyvenimą gimtajame mieste kuriantys šiauliečiai. 

Renginio pabaigoje būrys aktyvistų susibūrė drauge siekti šokančių savanorių rekordo.  

Skaičiuojama, kad parodoje šiemet apsilankė apie 5200 dalyvių, motyvacinėse sesijose sulaukta apie 400 susidomėjusių, interaktyvios nuotraukų laboratorijos paslauga pasinaudojo daugiau nei 400 žmonių – visi jie prisiminimui gavo vietoje atspausdintas nuotraukas su renginio simbolika. Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad parodoje prisistatė apie 80 organizacijų, šiauliečiai galėjo susipažinti su maždaug 120 užimtumo veiklų. 

Renginį organizavo Šiaulių valstybinė kolegija ir Šiaulių arena, finansavo Šiaulių miesto savivaldybė. Parodos partneriai – Šiauliai – karjeros miestas ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai. 

Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė renginio metu pasidžiaugė, kad, prie organizatorių komandos prisijungus Šiaulių valstybinei kolegijai, paroda „Tavo PIN KODAS“ pakeitė veidą. Džiugu, kad ieškota naujovių, taip kasmetinis renginys įgavo kitokią prasmę. Daugiau realių veiklų leidžia pažinti Šiaulius kaip ateities miestą, kuriame gera gyventi ir kurti. Susitikimai su žinomais žmonėmis įkvepia teigiamiems pokyčiams, skatina atradimus, asmeninį ir aplinkos tobulėjimą.  

Viešųjų ryšių specialistė
Urtė Drąsutytė


Atgal