NEOLAiA tinklo susitikimas Prancūzijoje – projekto paraiškai užbaigti
Vasario 21–22 dienomis Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai dalyvavo Europos universitetų tinklo „Neolaia“ susitikimuose Tūro mieste (Prancūzija).
Susitikimų metu jaunų Europos universitetų konsorciumas „NEOLAiA“, koordinuojamas Chaeno universiteto, rengė projekto biudžetą. Konsorciumo susitikimuose Tūro universitete dalyvavo daugiau nei trisdešimt dalyvių iš devynių universitetų-partnerių. Tai buvo paskutinis fizinis tinklo susitikimas prieš projekto paraiškos teikimą, kuris numatomas kovo 22 d.
NEOLAiA konsorciumas, kurio šūkis yra „Jaunieji universitetai, įgalinantys regioninius Europos talentus“ (angl. Young Universities Empowering regionally rooted European talents), apima penkiolika darbo sferų, kurios orientuotos į aljanso valdymo sritis: mobilumą; mokymą; mokslinius tyrimus; verslumą; įvairovę ir įtrauktį; tarpkultūriškumą ir daugiakalbystę bei projekto veiksmų tvarumą, jų sklaidą. Tikslas – sukurti išteklių struktūrą, kuri palengvintų išvardytų aspektų sinergiją, pagerintų universitetų, sudarančių konsorciumą, padėtį ir efektyvumą per vidutinį ir ilgalaikį laikotarpį.
Susitikime daugiausia dėmesio skirta projekto biudžetui sudaryti ir galutiniams susitarimams siekiant užbaigti projekto paraiškos rengimą. Šiame susitikime buvo apibrėžtas kiekvieno partnerio dalyvavimas įvairiose siūlomose veiklose (daugiau nei 25), taip pat numatyti asocijuoti projekto partneriai (prekybos rūmai, tyrimų centrai ir Europos universitetai iš ne Europos Sąjungos šalių, kita).
Kartu su šiuo susitikimu apie 15 studentų iš devynių konsorciumui priklausančių universitetų susitiko tam, kad aptartų būsimas studentų veiklas NEOLAiA tinkle. Kolegijos Statybos studijų programos studentė Viktorija Valaitytė ir Socialinio darbo studentė Ugnė Zaveckaitė kartu su kitų universitetų studentais tinklo dalyviams pristatė savo pasiūlymus, padėsiančius įsitraukti į NEOLAiA veiklas.
NEOLAiA konsorciumą sudaro devyni universitetai: Ostravos universitetas (Čekija), Stefan cel Mare universitetas Suceava (Rumunija), Bylefeldo universitetas (Vokietija), Šiaulių valstybinė kolegija (Lietuva), Erebru universitetas (Švedija), Salerno universitetas (Italija), Tūro universitetas (Prancūzija), Nikosijos universitetas (Kipras) ir grupės koordinatorius Chaeno universitetas (Ispanija). Tai devyni jauni vidutinio ar mažo dydžio Europos universitetai, įsipareigoję savo socialinei ir ekonominei aplinkai, užimantys dominuojančią vietą reitinguose, ypač tuose, kurie analizuoja jaunų universitetų padėtį, pavyzdžiui, „THE Young Universities“.
Originalus straipsnis: https://diariodigital.ujaen.es/investigacion-y-transferencia/reunion-de-trabajo-en-francia-del-consorcio-de-jovenes universidades