Mokytis ir dirbti arčiau namų – racionalus pasirinkimas

2018-03-13

Šiaulių pramonininkų asociacijos iniciatyva rengto susitikimo su Kuršėnų moksleiviais metu Šiaulių profesinio rengimo centro, Šiaulių valstybinės kolegijos, Šiaulių universiteto atstovai ir miesto pramonininkai pasakojo apie studijų ir darbo perspektyvas Šiauliuose.

Kovo 9 dieną Kuršėnų S. Anglickio mokyklos ir L. Ivinskio gimnazijos moksleiviai dalį pusdienio skyrė įdomiems pokalbiams su svečiais iš Šiaulių.

Šiaulių pramonininkų asociacijos vykdantysis direktorius Egidijus Anglickis susitikimus su mokiniais pradėjo nuo paprasto klausimo: „Kurie iš jūsų po mokyklos baigimo planuojate išvykti į užsienį?“. Džiugu, kad rankas pakėlė tik maža dalis susirinkusių moksleivių. Pramonininkų asociacijos atstovas papasakojo apie pramonę Šiauliuose. Kalbėta ne tik apie žinomus ir turinčius tradicijas prekinius ženklus, pavyzdžiui, UAB „Rūta“, UAB „Gubernija“, UAB „Baltik vairas“ ir kt., bet ir apie naujas, pažangias, intensyviai verslą užsienio rinkose plėtojančias įmones – UAB „Bodesa“, UAB „Devold AMT“, UAB „Salda“, UAB „Diab“ ir daugelį kitų. Neįtikėtina, bet daugeliui pasaulyje žinomų prekinių ženklų, pavyzdžiui, Ikea, BMW, AUDI, BOSCH, HUSQVARNA ir kt., reikalinga produkcija gaminama būtent Šiaulių regione. Tai įrodo šios Lietuvos dalies verslo, pramonės plėtros galimybes, darbo vietų skaičiaus augimą.

Šiaulių profesinio rengimo centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimantas Urmonas ragino jaunimą ateitį rinktis labai atsakingai: išklausyti tėvų patarimų, konsultuotis su mokytojais, profesinių ir aukštųjų mokyklų atstovais, išanalizuoti visą įmanomą informaciją apie norimą įgyti specialybę. Vienas iš būdų pažinti savo pomėgius ir atrasti pašaukimą – galimybė išbandyti profesinio veiklinimo užsiėmimus. Pavaduotojas pabrėžė profesinio mokymo privalumus – nemokamą mokslą, puikų amato išmanymą baigus mokyklą. Svečio nuomone, gaišti laiką „savęs paieškoms“ baigus gimnaziją neverta. Paskutinės gimnazijos klasės kaip tik ir yra tas metas, kai reikia priimti svarbiausius sprendimus, galimai nulemsiančius tolimesnę karjerą.

Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos trečiakursės Justina Tumaitė ir Kristina Česnauskaitė pasakojo apie kolegines studijas šioje aukštojoje mokykloje. Šiauliuose sėkmingai studijas vykdanti kolegija siūlo studijų programas, apimančias informatikos, inžinerijos, socialinius, sveikatos mokslus, verslo ir viešąją vadybą ir atitinkančias Šiaulių regiono poreikius. Studijų kolegijoje privalumai – trumpesnis profesijos įgijimui skirtas laikas ir kryptingai formuojami praktiniai įgūdžiai, leidžiantys absolventams iškart dirbti realioje darbo vietoje. E. Anglickis pakomentavo, kad dauguma Šiaulių valstybinės kolegijos trečio kurso studentų jau dirba, tai rodo šioje aukštojoje mokykloje vykdomų studijų programų patrauklumą ir rengiamų specialistų poreikį.

Šiaulių universiteto Ekonomikos katedros vedėja dr. Alma Mačiulytė-Šniukienė akcentavo, kad jaunam žmogui labai svarbu pasirinkti širdžiai artimą profesiją. Universiteto atstovė kvietė būti Lietuvos ir Šiaulių krašto patriotais, akcentavo, kad aukštojo mokslo kokybė Šiauliuose niekuo nenusileidžia kitiems didiesiems Lietuvos miestams. Dr. Alma Mačiulytė minėjo, kad Šiauliai yra puikus miestas gyventi – įsikūręs pačiame Lietuvos viduryje, turi puikų susisiekimą su didesniais miestais, pajūriu, čia pigesnis pragyvenimo lygis, įvairios studijų galimybės, aktyvus kultūrinis gyvenimas.

UAB „Bodesa“ plėtros vadovas Aidas Dumšas džiaugėsi, kad šiuo metu įmonėje dirba 8 darbuotojai, grįžę iš emigracijos. Vadinasi, Šiauliuose tikrai yra daug perspektyvų. Pažangi įmonė siūlo savo darbuotojams atlyginimus, dydžiu nenusileidžiančius užsienio įmonėms. Įmonės atstovas ragino moksleivius mokytis, studijuoti ir ateiti dirbti į Šiaulių regione sparčiai besikuriančias įmones.

Apie verslo situaciją Kuršėnų rajone kalbėjo Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Ramunė Jocienė. Per žinias ir atkaklų darbą ateina sėkmė – tai įrodo smulkios įmonės, besikuriančios Šiaulių rajone ir eksportuojančios didelį dalį savo produkcijos į užsienį. Vieni iš tokių – UAB „Medrimda“. Jos direktorius Rimantas Bačkys patvirtino, kad verslą galima sėkmingai plėtoti ir mažame miestelyje. Įmonės produkcija – mediniai ekologiški lavinamieji žaislai, baldai, sodo ir daržo akcentai – lengvai randa pirkėjus visame pasaulyje.

Galima spėti, kad susitikimuose dalyvavę, daug faktais pagrįstų argumentų ir istorijų išgirdę moksleiviai tikrai įsitikino, kad Šiauliai yra daug perspektyvų turintis miestas, čia verta studijuoti ir kurti savo karjerą.


Atgal