Mišri intensyvi programa Portugalijoje – didžiulis patirčių bagažas

2024-07-05

Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojos ir studentai Portalegrės politechnikos institute Portugalijoje dalyvavo mišrioje intensyvioje programoje (BIP).

Birželio 17–21 dienomis Šiaulių valstybinės kolegijos Socialinio darbo programos nuolatinių studijų 1 kurso studentai Rugilė Baikauskaitė, Melanija Biliūtė, Toma Šimkutė, Gabija Tumėnaitė ir Silvestras Pinskij kartu su Sveikatos priežiūros fakulteto prodekane, Socialinio darbo katedros docente dr. Lina Garšve, Socialinio darbo katedros lektore Laima Milkintaite, Socialinio darbo katedros vedėja, lektore dr. Neringa Povilaitiene ir Reabilitacijos katedros lektore Eslanda Mockevičiene svečiavosi Portalagrės politechnikos institute – dalyvavo mišrioje intensyvioje programoje (BIP) „Prieš neapykantos kalbą – būk proaktyvus socialinis darbuotojas“.

BIP programoje taip pat dalyvavo Portalegrės politechnikos instituto (Portugalija), Balerų salų universiteto (Ispanija), Latvijos universiteto P. Stradinio medicinos koledžo (Latvija) ir Talino taikomųjų mokslų universiteto (Estija) Socialinio darbo programos studentai ir dėstytojai.

BIP programa išskirtinė tuo, kad veiklos konkrečia tematika aktyviai vykdomos nuotoliu dar iki vizito pradžios: susipažįstama, analizuojama, diskutuojama, atliekamos individualios ir grupinės užduotys. Prieš susitikimą Portalegrėje įvyko du nuotoliniai susitikimai, kurie leido dalyviams dirbti tarptautinėse komandose (kiekvienoje komandoje buvo po vieną skirtingos šalies atstovą).

Savaitės Portugalijoje metu vyko intensyvi kontaktinė veikla: įvairių šalių studentai pristatė atstovaujamas institucijas ir socialinio darbo sistemą šalyje, klausė teorinių paskaitų, aktyviai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose.

Praktiniai užsiėmimai vyko ne tik Portalegrės politechnikos instituto fakultetuose, bet ir instituto socialinių partnerių patalpose. Buvo lankytasi Portalegrėje įsikūrusioje nevyriausybinėje organizacijoje (bendruomenės namuose), dirbančioje su pagyvenusiais ir senyvo amžiaus asmenimis. BIP dalyviai kartu su klientais susipažino su koncepcijų žemėlapiu, praktiškai išbandė jo rengimą. Taip pat buvo lankytasi  romų vaikų dienos centre Estremoz miestelyje, dalyvauta veiklose: mokytasi šokti flamenko, groti tradiciniais instrumentais, buvo piešiamos svajonės kaip paskatinimas romų vaikams svajoti ir pildyti svajones. Taip pat buvo aplankyta romų bendruomenė, kuri įgyvendina projektą ir rengia specifinį muziejų. Intensyvi savaitė baigėsi projekto „Prieš neapykantos kalbą“ rengimu ir jo pristatymu. Projektus rengė penkios komandos, sudarytos iš įvairių šalių atstovų. Komandoms vadovavo skirtingų šalių dėstytojai. Buvo parengti aktualūs, įdomūs, kūrybiški projektai.

ŠVK dėstytojos ne tik vedė praktinius užsiėmimus studentams, bet ir užmezgė naujų kontaktų su kolegomis iš kitų šalių, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes tiek dalyvaujant tarptautinėse savaitėse, tiek rengiant mišrias intensyvias programas, tiek vykdant dėstytojų ir studentų mainų programą.„Erasmus+“.

Buvo aplankytas Porto miestas, Marvao pilis, Gobelenų muziejus Portalegrėje ir muziejus Estremoz miestelyje. Savaitė pabaigta atsisveikinimo vakariene Portalegrės vienuolyno teritorijoje.

Vizito savaitė buvo labai intensyvi, tačiau įgyta neįkainojamos patirties, užmegzta naujų pažinčių, išplėstos bendrosios ir profesinės kompetencijos – tai didžiulis patirčių bagažas, kurį parsivežė tiek studentai, tiek dėstytojos.


Atgal