Kolegijos studentams – paskaitos apie dirbtinį intelektą ir jo taikymą
Lapkričio 13–24 dienomis prof. Sérgio Duarte Correia Šiaulių valstybinės kolegijos Informatikos mokslų katedros Programų sistemų studijų programos studentams skaitė dviejų savaičių paskaitų kursą tema „Dirbtinis intelektas ir jo taikymas“.
Prof. Sergio Duarte Correia – Portalegrės politehnikos instituto (Polytechnic Insitute of Portalegre) Portugalijoje dėstytojas, Elektronikos ir instrumentų laboratorijos vedėjas, turintis daugiau nei 20 metų profesinės patirties produktų kūrimo, pramoninės automatikos, analoginės ir skaitmeninės elektronikos bei įterptųjų sistemų įmonėse. Profesoriaus mokslinių tyrimų sritys – dirbtinis intelektas ir neuroniniai tinklai, programinė įranga, signalų apdorojimas, įterptosios sistemos ir kompiuterių architektūra. Dėstytojas yra aktyvus mokslininkas, savo darbus publikuoja visame pasaulyje ir yra cituojamas kitų mokslininkų.
Prof. Sergio Duarte Correia studentus paskaitų metu supažindino su dirbtinio intelekto ištakomis, nagrinėjo pagrindinius dirbtinio intelekto algoritmus ir jų pritaikomumą. Svečias pristatė dirbtinio intelekto pažangą ir algoritmus, kurie paremti giluminio mokymosi strategijomis. Studentai analizavo konvoliucinių ir pasikartojančių neuroninių tinklų struktūras, klasifikavimo ir versijavimo atvejus, atliko įvairius laboratorinius darbus.
Lapkričio 23 d. prof. Sérgio Duarte Correia skaitė viešą paskaitą „Dirbtinio intelekto įrankiai muzikos, kalbos, meno ir vaizdo redagavimui“. Paskaitos metu kalbėta apie dirbtinio intelekto atsiradimo istoriją, raidos progresą ir naudojimo skirtingose meno srityse galimybes. Dėstytojas demonstravo meninių atvaizdų kūrimą naudojant programinę įranga „DALL-E“. Paskaita užbaigta diskusija apie dirbtinio intelekto naudą, perspektyvas ir iššūkius. Atviroje paskaitoje dalyvavo Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojai, administracijos darbuotojai, studentai.
Dėstytojo paskaitos finansuotos pagal Šiaulių miesto savivaldybės, jos teritorijoje veikiančių aukštųjų mokyklų, Šiaulių technologijų mokymo centro ir švietimo įstaigų bendradarbiavimo programą „Inžinerijos ir informatikos mokslų krypties studijų Šiaulių mieste paramos skyrimas kviestiniams dėstytojams“.