Kolegijoje lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė
Rugpjūčio 26 d. Šiauliuose lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Šiaulių valstybinėje kolegijoje organizuota diskusija apie jaunimo galimybes regione.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė intensyvaus vizito Šiauliuose metu lankėsi ir Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Diskusijoje „Talentų ugdymas ir pritraukimas – strateginis Lietuvos tikslas“ kartu su miesto aukštųjų mokyklų atstovais, Šiaulių meru Artūru Visocku ir miesto verslo įmonių vadovais kalbėta apie talentų paiešką Lietuvoje, jiems siūlomas galimybes, apibendrinta, kurios specialybės reikalingiausios Šiaulių ir Telšių apskričių įmonėse, diskutuota kitomis regiono plėtrai aktualiomis temomis. Diskusiją kolegijoje, kurioje dalyvavo Savivaldybės ir verslo įmonių atstovai, moderavo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis.
Ministrė Šiauliuose susitiko su vietos verslo ir mokslo įstaigų atstovais, aptarė, kaip geriau įgyvendinti vieną iš strateginių Lietuvos tikslų – ugdyti ir pritraukti talentus į visus šalies regionus.
A. Armonaitė, viešėdama Šiauliuose, taip pat lankėsi Šiaulių LEZ veikiančioje minkštųjų baldų gamybos įmonėje UAB „Vilmers“, susitiko su įmonių „Baltik Vairas“, „ROL Lithuania“ vadovais.
„Verslai Šiauliuose dabar gerokai labiau diversifikuoti ir jiems reikia įvairesnių sričių specialistų. Susitikimuose su verslo atstovais ne kartą girdėjau, kad šiuo metu vienas sudėtingiausių uždavinių – rasti aukštos kvalifikacijos darbuotojų“, – teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė.
Specialistų dabar trūksta visuose miestuose, todėl viena iš šios problemos sprendimo priemonių – ministerijos skiriamos tikslinės stipendijos studijoms, susijusioms su aukštos pridėtinės vertės sektoriais.
Siekdama užtikrinti tvarų talentų ugdymą, 2020–2021 m. Ekonomikos ir inovacijų ministerija finansavo 260 tikslinių skatinamųjų 200 eurų dydžio stipendijų studentams, pasirinkusiems plėtrai aktualias studijas informatikos, matematikos ir inžinerijos srityse dešimtyje aukštojo mokslo įstaigų Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskrityse. Šiais metais Šiaulių valstybinei kolegijai numatytos 48 tikslinės stipendijos, o Vilniaus universiteto Šiaulių akademijai – 16 tikslinių stipendijų.