Kineziterapeutams – dėstytojo iš Belgijos paskaitos
Spalio 15–26 dienomis Sveikatos ir priežiūros fakultete paskaitas „Psichinė sveikata ir kineziterapija“ Kineziterapijos antro kurso studentams skaitė Leveno katalikiškojo universiteto (Belgija) dėstytojas, tarptautinės organizacijos „Fizinė terapija psichinėje sveikatoje“ įkūrėjas ir prezidentas dr. Michel Probst. Dėstytojas į kolegiją atvyko pagal Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamą konkursą.
Išvykdamas dėstytojas pasakojo, kad Šiauliai jam paliko labai gerą įspūdį: džiugino miesto gamta ir visai šalia centro esantis ežeras, o labiausiai patiko ir įspūdingiausiai atrodė Kryžių kalnas, kurį ateityje Michel Probst žadėjo aplankyti dar kartą.
Dėstytojas atviravo, kad pirmosiomis dienomis studentai jo paskaitose buvo kiek nedrąsūs, tačiau po poros dienų, susipažinę su mokymo ir darbo metodais, aktyviai įsitraukė į veiklą.
Kaip teigė paskaitose dalyvavusi studentė Lina Girskytė, prieš prasidedant dėstytojo užsiėmimams studentai nieko nežinojo apie jų turinį, tačiau išankstinės dvejonės išsisklaidė jau pirmosios paskaitos metu – dėstytojas bendravo nuoširdžiai, tačiau dalykiškai, palikdamas laiko išversti paskaitos medžiagą kurso draugams ir siekdamas, kad visi viską suprastų:
„Paskaitų metu bandėme atrasti skirtumų tarp prastos psichinės sveikatos ir psichinės sveikatos ligų, analizavome savivertės, neiškreipto požiūrio į realybę ir save, gero poilsio ir socialinių įgūdžių svarbą kasdieniame gyvenime. Bandėme suprasti, kaip mes, būsimieji kineziterapeutai, galime padėti žmonėms, turintiems psichinių problemų.“
Anot studentų, dalyko kursas tikrai buvo naudingas ir įdomus. Studentai sako, kad patirtis, sukaupta dirbant su užsienio dėstytojais, yra svarbi – galima susipažinti su darbo specifika svetur ir kitu kampu pažvelgti į studijuojamą dalyką, būsimą profesiją.
Dėstytojas, studentų teigimu, tiksliai paaiškino, kad svarbu būti dėmesingiems visų kineziterapijos vykdymo etapų metu ir galbūt pastebėti ne tik griaučių-raumenų sistemos disfunkcijas, bet ir kitas, t. y. kognityvines, socialines problemas, padrąsinti nebijoti kreiptis pagalbos.
Paskaitų metu išbandytos kelios relaksacijos technikos, pratimai, stebėti darbo su pacientais vaizdo įrašai iš M. Probst praktinės veiklos: anoreksija sergančių merginų terapija; grupinės terapinės užduotys; futbolas kaip terapija depresijai ir kitiems susirgimams gydyti ir pan.
Leveno katalikiškasis universitetas, iš kurio atvyko svečias, yra vienas seniausių Europos universitetų – 2025 metais jam sukaks 600 metų. Aukštoji mokykla turi 15 fakultetų, kuriuose studijuoja 50 tūkstančių studentų, universitete ir universiteto ligoninėje dirba beveik 10 tūkstančių žmonių. Leveno katalikiškasis universitetas yra tarp 50 geriausių pasaulio universitetų.
Dr. Michel Probst sakė, jog yra labai patenkintas, kad sutiko atvykti į Šiaulių valstybinę kolegiją. Dėstytojo iš užsienio nuomone, mūsų institucijoje dirba entuziastinga komanda, todėl turime daug galimybių augti.