Infrastruktūros atnaujinimas – studentų ir dėstytojų poreikiams

2019-03-15

Nuo 2017 metų pabaigos iki šių metų kovo vidurio Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyko didžiuliai darbai – buvo įgyvendinamas daugiau nei 1,5 mln. eurų vertės projektas.

Atnaujinimo darbai – studentų ir darbuotojų poreikiams

Iš ES Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.1.1-CPVA-V-720-04-0003 „Šiaulių valstybinės kolegijos biomedicinos ir technologijos mokslų studijų sričių bazės modernizavimas bei sveikatinimo erdvių atnaujinimas“ suplanuotas ir vykdytas siekiant iš esmės atnaujinti biomedicinos ir technologijų studijų sričių bazę, labiau studentų ir darbuotojų poreikiams pritaikyti kitas kolegijos erdves.

Šiaulių valstybinė kolegija – aukštoji mokykla, vykdanti daugiau nei dvi dešimtis studijų programų ir rengianti informatikos, inžinerijos, socialinių, sveikatos, verslo ir viešosios vadybos mokslų krypčių grupių specialistus.

Studijas čia renkasi aukštojo mokslo siekiantys asmenys ne tik iš Šiaulių regiono, bet ir iš visos Lietuvos.

Į praktinių įgūdžių ugdymą orientuotos studijos, gausios praktikos, inovatyvūs dėstytojų darbo metodai, aukštosios mokyklos materialinė bazė – visi šie ir daugelis kitų faktorių lemia, kad Šiaulių valstybinės kolegijos alumnai lengvai susiranda darbą, yra vertinami dėl puikaus pasirengimo – gerokai daugiau nei trečdalis baigusiųjų čia studijas dirba jau diplomų teikimo dieną.

Studentai jau džiaugiasi projekto nauda

Projektu „Šiaulių valstybinės kolegijos biomedicinos ir technologijos mokslų studijų sričių bazės modernizavimas bei sveikatinimo erdvių atnaujinimas“ buvo siekiama dar labiau pagerinti šioje aukštojoje mokykloje vykdomų biomedicinos ir technologijų mokslų studijų sričių programų kokybę, plėsti jų įvairovę įgyvendinant kelias veiklas: remontuojant Šiaulių valstybinės kolegijos patalpas ir erdves, įsigyjant modernios įrangos ir parengiant dėstytojus dirbti su ja, atnaujinant praktinių įgūdžių ugdymui reikalingą studijų aplinką, biblioteką ir sportui skirtą infrastruktūrą, įsigyjant studijų aplinkai reikalingų baldų.

Per sąlygiškai neilgą laikotarpį įvykę pokyčiai ir nudirbti darbai – daugiau negu akivaizdūs. Multimedijos technologijų, Informacinių sistemų technologijos programų studentai jau naudojasi naujai paskirčiai pritaikyta kompiuterių tinklų laboratorija, įrengta garso ir vaizdo įrašų studija. Būsimieji specialistai mokosi dirbti su profesionalia studijos apšvietimo įranga, valdoma nuotoliniu būdu, profesionalių radijo mikrofonų sistema, medžiagos suvedimo ir priežiūros darbo stotimi, duomenų centro programine įranga. Pačių erdvių ir jose esančios įrangos galimybės sudaro sąlygas atsiskleisti studentų kūrybiškumui, skatina siekti geriausių veiklos rezultatų.

Automatikos ir elektros inžinerijos, Aplinkos apsaugos, Mechatronikos studentams skirtos Gamybos procesų ir Technologinių procesų automatizavimo laboratorijos. Praktinius įgūdžius lavina išmaniosios CNC staklės, iš kelių modulių sudaryta gamybinė linija. Studentai procesus iš pradžių gali simuliuoti kompiuteryje, paskui pereiti prie realių veiksmų. Pagrindinis Technologinių procesų automatizavimo laboratorijos modulis šiuo metu yra naujausias technikos pasiekimas, jis atitinka ketvirtosios pramonės revoliucijos reikalavimus.

Didelis dėmesys – sveikatos mokslų specialistams

Biomedicinos mokslų studentams skirtos erdvės taip pat atnaujintos iš esmės.

Intensyviosios slaugos simuliacijos kabinete esantys suaugusio žmogaus ūgio ir svorio manekenai, pasitelkus bevielį interneto ryšį ir kiekvienam manekenui priklausančią planšetę, tarsi atgyja – imituojamas kvėpavimas, studentai gali susipažinti su kitomis gyvybinėmis funkcijomis. Dėstytojas gali padidinti tariamo paciento kraujospūdį, nustatyti bronchine astma sergančiam žmogui būdingą kvėpavimą. Stebėdamas, kaip kilnojasi manekeno krūtinės ląsta, klausydamas specifinių iškvėpimui ir įkvėpimui būdingų garsų, matydamas besikeičiančią manekeno veido spalvą studentas turi ne tik įvertinti būklę, nustatyti diagnozę, bet ir imtis atitinkamų veiksmų. Chirurginės slaugos kabinete esantys manekenai yra puiki priemonė mokantis padėti traumas patyrusiems asmenims, su išskirtinai tikroviškai atrodančiais muliažais studentai mokosi siūti žaizdas, daryti injekcijas, atlieka kitas praktines užduotis. Kūno priežiūros kabinetą atnaujinusi įranga labai įvairi – nuo rankšluosčių šildytuvo iki veido priežiūros aparato, skirto odos diagnostikai ir atliekančio daug funkcijų. Kabinetas aprūpintas LED šviesos terapijos kaukėmis su 6 spalvomis, turinčiomis skirtingas funkcijas, limfodrenažinio masažo aparatu ir kitais prietaisais, užtikrinančiais šiuolaikišką kūno priežiūrą.

Sveikatos priežiūros fakulteto lauko erdvės taip pat atnaujintos, įrengtas Kneipo takas, fitoterapijai, aromaterapijai ir refleksoterapijai skirtos terapinės zonos.

Pokyčius pajaus visa kolegijos bendruomenė

Iš esmės atnaujinta ir aukštosios mokyklos bibliotekos infrastruktūra: įrengtos šiuolaikinės, šviesios ir modernios erdvės, pritaikytos tiek savarankiškam, tiek grupiniam darbui, įsigyti nauji spalvingi mobilūs baldai. Kolegijos bibliotekoje jau veikia RFID cirkuliacijos procesų valdymo sistema, kuri suteikia galimybę lankytojams naudotis savitarnos aparatu ir kitomis paslaugomis. Nauja tvarka išdėstyti knygų fondai – dokumentai yra paskirstyti skirtingose bibliotekos erdvėse atsižvelgiant į Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykdomas studijų programas. Taip užtikrintas visų pageidaujamų informacinių išteklių prieinamumas.

Projekto „Šiaulių valstybinės kolegijos biomedicinos ir technologijos mokslų studijų sričių bazės modernizavimas bei sveikatinimo erdvių atnaujinimas“ lėšomis modernizuota Šiaulių valstybinės kolegijos infrastruktūra neabejotinai prisidės prie koleginių studijų kokybės gerinimo ir motyvacijos studijuoti didinimo, o projekto naudą pajaus visi Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykdomų programų studentai ir dėstytojai.


Atgal