„Erasmus+“ patirtis Lietuvoje: nuo dirbtinio intelekto iki vietinės kultūros pajautimo

2025-03-27

Giorgi Kakashvili kovo 10–14 dienomis viešėjo Šiaulių valstybinės kolegijos Informatikos mokslų katedroje. Kaukazo tarptautinio universiteto (Sakartvelas) atstovas skaitė paskaitas apie dirbtinio intelekto naudą informatikos studentams.

Dėstytojas pasidalino įspūdžiais apie mobilumo patirtį:

„Turėjau neįtikėtiną galimybę atstovauti Kaukazo tarptautiniam universitetui Šiaulių valstybinėje kolegijoje, Lietuvoje, dalyvaudamas mobilumo programoje „Erasmus+“. Ši patirtis buvo ne tik naudinga profesijos aspektu, bet ir nepamirštama kultūrine prasme.

Vizito metu svečias skaitė paskaitą „Kasdienis DI: tiltas tarp žmonių ir technologijų“. Joje aptarta, kaip dirbtinis intelektas tampa neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi – supaprastina procesus, padeda priimti sprendimus ir keičia mūsų sąveiką su technologijomis.

„Buvo įkvepianti patirtis matyti studentų ir dėstytojų entuziazmą, diskutuoti su jais ir išgirsti požiūrį į DI ateities galimybes. Be akademinės patirties, turėjau progą susipažinti su aukštosios mokyklos dėstytojais, pasikeisti idėjomis apie mokymo metodus. Buvo įdomu pamatyti akademinę aplinką ir sužinoti, kaip studentams padedama įgyti tiek teorinių žinių, tiek praktinių įgūdžių“.

Svečio iš Sakartvelo vizitas vyko tuomet, kai Lietuva minėjo Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

„Man pasisekė išvysti gražią ir jaudinančią ceremoniją, kai visas miestas susibūrė pagerbti savo šalies istorijos ir laisvės. Vienas įsimintiniausių momentų buvo dalyvavimas didžiulėje vėliavos nešimo eisenoje – tai buvo jaudinanti ir stipri patirtis, leidusi pasijusti vietos bendruomenės dalimi net būnant svečiu. Šis mobilumas suteikė man daug daugiau nei tik akademinių įžvalgų. Jis išplėtė mano kultūrinį akiratį, padėjo užmegzti naujus tarptautinius ryšius ir dar kartą įrodė globalaus bendradarbiavimo svarbą“, – patirtį Šiauliuose apibendrina Giorgi Kakashvili iš Kaukazo tarptautinio universiteto.


Atgal