„Erasmus+“ Ispanijoje: verslumo ugdymas, kultūriniai atradimai ir tarptautinės pažintys
Kovo 17–21 dienomis penki kolegijos studentai buvo išvykę „Erasmus+“ vizito į Ispaniją, kur ne tik įgijo praktinių įgūdžių, tobulėjo asmenine ir profesine prasme, bet ir turėjo galimybę pajausti kitos šalies kultūrą.
Šiaulių valstybinės kolegijos studentai Austėja Žičkutė (Įmonių ir įstaigų vadyba), Gabrielė Servaitė (Įmonių ir įstaigų vadyba), Samanta Kruopytė (Apskaita), Lina Čepaitė (Gamybos ir logistikos vadyba) ir Nedas Kavaliauskas (Gamybos ir logistikos vadyba) dalyvavo „Erasmus+“ BIP programoje, kuri vyko Ispanijoje.
Vizitą organizavo Šiaulių valstybinės kolegijos aljanso NEOLAiA partneris – Chaeno universitetas, įsikūręs Ispanijoje.
Mišriosios intensyvios programos (BIP) yra trumpos ir intensyvios programos, kuriose taikomi inovaciniai mokymosi ir mokymo metodai, įskaitant bendradarbiavimą internetu. Tokios programos trukmė – 5 fizinio mobilumo dienos užsienio aukštojo mokslo institucijoje + paskaitos nuotoliu (paskaitų nuotoliu skaičius priklauso nuo BIP organizuojančios institucijos).
„Dalyvaudami šiame projekte bendradarbiavome su kitais „Erasmus+“ programos dalyviais – Nyderlandų ir Ispanijos studentais. Jau pirmąją programos dieną keliavome į įmonę „Picualia“, kurioje turėjome galimybę susipažinti su alyvuogių aliejaus gamybos procesu, inovacijomis šiame sektoriuje ir tvarios gamybos principais. Galėjome degustuoti kelių rūšių alyvuogių aliejaus, ištirti jų kvapo natas ir skonį. Kitą dieną lankėmės įmonėje „Alvic“, kuri specializuojasi baldų gamyboje ir apdailos medžiagose, o vizito metu išgirdome apie jų gamybos technologijas, rinkos tendencijas ir tvarumo strategijas. Buvome supažindinti iš arčiau, kaip vyksta baldų gamybos procesas. Patirtys, kurios sukauptos „Erasmus+“ projekte, suteikė mums naudingų žinių apie skirtingus verslo modelius ir jų pritaikymą praktikoje“, – pasakoja studentai.
Projekto užduotis buvo padėti keturioms įmonėms įveikti įvairias problemas, kurios buvo susijusios su turizmu, plėtra, konsultavimu. Kiekvienas iš Lietuvos studentų bendradarbiavo su skirtinga įmone kartu su Nyderlandų ir Ispanijos studentais. Grupėse ieškota geriausių variantų išspręsti esamas problemas, pateikti reikalingų alternatyvų.
„Sužinojome apie verslo analizės modelius, kuriuos galėsime naudoti atlikdami akademinius darbus Lietuvoje. Nors pats projektas buvo šiek tiek sudėtingas, tai buvo puiki proga patobulinti anglų kalbos žinias. Džiaugiamės, kad galėjome susipažinti su kitų šalių studentais ir nutiesti draugystės tiltus su jais. Sužinojome apie kitų šalių kultūras, žavėjomės Ispanijos kraštovaizdžiu, spėjome pasižvalgyti ne tik po Chaeno miestą, bet ir po nuostabiąją turistų mėgiamą Malagą“, – įspūdžius apibendrina Šiaulių valstybinės kolegijos studentai.
Jeigu ir tu nori pasinaudoti mainų programos „Erasmus+“ galimybėmis, kviečiame susisiekti su Tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojais: https://svako.lt/lt/studentams/studijos-praktika-uzsienyje/kontaktai-1
„Erasmus+“ programa praturtina gyvenimus, keičia mintis!