Dėstytojas iš Vengrijos džiaugiasi prasminga patirtimi Šiaulių valstybinėje kolegijoje

2024-12-19

Šiaulių valstybinėje kolegijoje lapkričio 18–29 d. paskaitas skaitė Vengrijos Sečenio Ištvano universiteto Telekomunikacijų katedros dėstytojas Mate Liszi.

Dėstytojas aktyviai vykdo mokslinę veiklą, dėmesį sutelkia į išmaniųjų transporto sistemų, elektromagnetinio suderinamumo, mikrobangų technologijų, matavimų automatizavimo sritis.

Svečias iš Vengrijos skaitė 20 akademinių valandų paskaitų ciklą Autotransporto elektronikos ir Transporto logistikos technologijų studijų programų studentams. Paskaitų ciklas apėmė išmaniųjų transporto sistemų ir elektromagnetinio suderinamumo temas. Studentai susipažino su išmaniųjų transporto sistemų technine baze, belaidžio ryšio ir trumpojo nuotolio ryšio veikimo principais transporto aplinkoje, gilinosi į eismo saugumo, maršruto patikimumo, efektyvumo kriterijus, išmaniąsias pagalbos vairuotojui sistemas. Paskaitų metu studentai įgijo žinių apie dažnių spektro svarbą, daug sužinojo apie elektromagnetinio suderinamumo testavimo specifiką ir teisinį reglamentavimą.

Dėstytojas puikiai atsiliepė apie Šiaulių valstybinės kolegijos studentus, šio dėstymo vizito patirtį – džiaugėsi aktyviu studentų įsitraukimu, smalsumu, įžvalgomis, prasmingomis diskusijomis paskaitų metu.

Lapkričio 21 d. dėstytojas skaitė viešą paskaitą „Išmaniosios transporto sistemos. Automobilių pramonės ir aukštojo mokslo bendradarbiavimas mokslinių tyrimų ir plėtros srityje“. Klausytojai buvo supažindinti su 5G tinklu ir matavimo ekosistema, autonominių sistemų bandomaisiais projektais, tiksliąja žemdirbyste, sveikatos priežiūra ir saugaus miesto technologijomis, taip pat su 5G technologijų palaikomų dronų sprendimais. Be to, dėstytojas pristatė Sečenio Ištvano universitete atliekamus modernius tyrimus ir jų derinimą su praktine patirtimi.

Lapkričio 21 d. susitikimo su Transporto inžinerijos ir Inžinerijos mokslų katedrų dėstytojais metu aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės. Dėstytojas Mate Liszi  su Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojais rengia bendrą mokslinį straipsnį apie nepilotuojamų orlaivių sistemas, jų elektromagnetinį suderinamumą ir ES reglamentavimą. Straipsnį planuojama publikuoti tarptautiniame žurnale IEEE Transactions on Aerospace and Electronic Systems.

Mokslininko iš Vengrijos viešnagės metu buvo sustiprintas bendradarbiavimas tarp abiejų aukštųjų mokyklų, aptartas dėstytojų ir studentų tarptautinis mobilumas, pasidalinta mokymo(si) patirtimi, idėjomis. Vizitas suteikė galimybę   tarptautiniu mastu keistis patirtimi elektronikos inžinerijos ir transporto inžinerijos srityse, paskatino mokslinių žinių plėtrą.

Dėstytojo vizitas finansuotas pagal Šiaulių miesto savivaldybės, jos teritorijoje veikiančių aukštųjų mokyklų, Šiaulių technologijų mokymo centro ir švietimo įstaigų bendradarbiavimo programą „Dėl 2024 m. inžinerijos ir informatikos mokslų krypties studijų Šiaulių mieste paramos skyrimo studentams ir kviestiniams dėstytojams“.


Atgal