Dėstytoja Erika: „Gera savijauta neatsiejama nuo fizinio aktyvumo“

2024-06-11

Nuo mažens Erika buvo aktyvi, todėl nenuostabu, kad savo ateitį ji nusprendė sieti su kineziterapija: baigusi studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje, tęsė mokslus Lietuvos sporto universitete. Dabar Erika savo žiniomis dalijasi su studentais, o praktinius įgūdžius įprasmina su kolegomis įkurtoje kineziterapijos studijoje, kur teikiamos profesionalios kineziterapijos, masažo, fizioterapijos ir kitos sveikatinimo paslaugos.

Visuomet buvo aktyvi

Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedroje dėstanti Erika Petraitytė pasakoja, kad nuo vaikystės buvo aktyvi – lankė šokius, futbolą, tinklinį – žinojo, kad gyvenimą sies su profesija, kur reikalingas fizinis aktyvumas.

„Esu pakankamai griežta sau, tad nusprendusi, kad noriu būti kineziterapeutė, dėjau visas pastangas, kad šį tikslą pasiekčiau. Tikriausiai todėl pavyko studijas baigti su pagyrimu. Manau, kad žmogui privalu nuolat tobulėti, ieškoti kažko nauja ir būti geriausia savo versija. Šiuo teiginiu stengiuosi vadovautis gyvenime.“

Erika atvirauja, kad į Šiaulius vykti mokytis niekada neplanavo, bet, artėjant stojimo laikotarpiui, pradėjo domėtis aukštosiomis mokyklomis, jų siūlomomis studijų programomis.

„Žinojau, kad noriu studijuoti kažką, kas susiję su sveikatos mokslais ar sportu. Galiausiai apsistojau ties kineziterapija. Nuo gimtųjų namų labai atitolti nesinorėjo (esu iš Tauragės), tad pirmu numeriu rašiau Šiaulių valstybinę kolegiją ir čia vykdomas kineziterapijos studijas. Ir įstojau!“.

Praktika praktika ir dar kartą praktika

Erika sako, kad labiausiai iš studijų įsiminė tai, kad studijų metu buvo daugybė praktinių užsiėmimų, kurie itin reikalingi kineziterapeuto darbe.

„Taip pat puikūs dėstytojai, nuoširdžiai besistengiantys perteikti kiek įmanoma daugiau žinių. Ir, žinoma, kiti tos pačios akademinės grupės studentai, kurie tapo draugais ar netgi kolegomis.“

Po kolegijos Erika įstojo į kineziterapijos magistrantūros studijas Lietuvos sporto universitete. Dabar ji jau dalijasi savo sukaupta patirtimi su studentais.

„Darbas su studentais man labai patinka! Smagu, kad dauguma jų yra motyvuoti, aktyviai dalyvauja paskaitose ir noriai semiasi patirties. Kadangi turiu darbinės patirties, paskaitų metu ja dalinuosi su studentais. Dėstau kelis dalykus: gydomuosius pratimus, kineziterapijos metodikas, pediatrinę kineziterapiją, širdies ir kvėpavimo sistemų ligų kineziterapiją.“

Iškart po studijų baigimo E. Petraitytė pradėjo dirbti kineziterapeute Šiaulių reabilitacijos centre, ten dirbo apie 1,5 m. Po to jėgas teko išbandyti Dainų poliklinikoje, tačiau ji vis tiek jautė, kad kažkas „ne taip“.

„Tuomet su kolegomis nutarėme išbandyti jėgas ir pradėti verslą – įkūrėme savo kliniką „Fiziostudija“. Ten dirbu ir dabar“, – pasakoja ŠVK dėstytoja.

Kineziterapijos studijoje teikiamos profesionalios kineziterapijos, masažo, manualinės terapijos, kinezioteipavimo paslaugos, atliekamas išsamus funkcinis ištyrimas, sudaromos individualios pratimų programos.

Gerai savijautai palaikyti – kasdienė mankšta

Anot Erikos, kineziterapijos studijos tinka tiems, kurie nebijo iššūkių ir anatomijos.

„Nepaisant gana intensyvaus mokymosi proceso, tai yra labai įdomios, dinamiškos, įvairiapusės studijos, kurių metu galima gauti be galo daug naudingos informacijos apie žmogaus kūną, sveikatą, ligas ir jų gydymo būdus, tad tai gali praversti ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. Negalime pamiršti, kad būsimasis kineziterapeutas turi būti fiziškai aktyvus, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, nes jis – pavyzdys pacientams.“

Erika papasakojo, kad darbe dažniausiai sutinka pacientų, kurie kreipiasi dėl lėtinių stuburo ligų – juosmens, kaklo, pečių juostos skausmų, taip pat didelė dalis pacientų yra po traumų ar operacijų.  

„Žinoma, sutinkame ir tokių pavyzdingų pacientų, kurie į mus kreipiasi tam, kad būtų užkirstas kelias problemoms, lankosi profilaktiškai“, – sako kineziterapeutė.

Erikos teigimu, gera savijauta yra neatsiejama nuo fizinio aktyvumo.

„Kasdienė, sistemingai atliekama mankšta turėtų būti svarbi kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis. Vos keli pratimai, atlikti darbe sėdint prie kompiuterio, atpalaiduos įtemptus raumenis, sumažins diskomfortą, o jūsų kūnas už tai padėkos. Na, ir, žinoma, jeigu nepavyksta su problemomis susitvarkyti patiems – nelaukite, kreipkitės į kompetentingus srities specialistus, kurie tas problemas padės išspręsti“, – sako Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dėstytoja E. Petraitytė.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime! Stojančiuosius į ŠVK konsultuojame telefonais  +370 615 97 114, +370 41 52 37 69, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 211 kab., Šiauliai).


Atgal