Apie veido odą ir makiažą – iš profesionalės lūpų
Patyrusi praktikė dalijasi patarimais, kaip pasirūpinti veido oda ir pa(si)daryti kasdienai skirtą rudeninį makiažą.
Šiaulių valstybinės kolegijos Reabilitacijos katedros dėstytoja, Kolegijos alumnė Monika Švaikauskienė apie odos priežiūrą, makiažą tikrai žino gerokai daugiau nei dažna moteris: yra praktiškai dirbanti kosmetologė-vizažistė, jau kelerius metus sėkmingai veikiančio grožio salono savininkė, be to, Kosmetologijos programos studentus moko būtent makiažo atlikimo technologijų.
Rūpintis išvaizda – rūpintis savimi
Monika pripažįsta, kad kasdienis makiažas nėra privaloma grožio procedūra, bet, kiek rodo jos darbo praktika, bent šiek tiek pasidažiusi moteris visada labiau pasitiki savimi, o kai savimi pasitikime, tai ir dienos darbai vyksta sklandžiai. Makiažas padeda paslėpti nuovargio žymes, gali suteikti odai spindesio, žvilgsniui – išraiškingumo. Be to, kosmetikos pramonė vis tobulėja, todėl makiažas ne tik puošia, bet ir apsaugo mūsų odą nuo kenksmingų saulės spindulių, sudaro apsauginį sluoksnį, kuris gali bent iš dalies sulaikyti iš aplinkos ateinančią taršą. Vadinasi, makiažo nereikėtų nuvertinti ir sakyti, kad jis yra skirtas tik šventėms.
Kasdieniam makiažui atlikti, pasak patyrusios kosmetologės, kosmetinėje reikėtų turėti kokybiško blakstienų tušo. Jis turėtų būti keičiamas kas porą mėnesių, nes tai yra priemonė, turinti trumpą galiojimo laiką. Taip pat reikėtų turėti veido odą drėkinančios priemonės prieš kreminį makiažo pagrindą arba BB kremą, paties BB kremo ar lengvos tekstūros kreminio makiažo pagrindo, tinkančio odos tipui ir būklei. Kosmetinėje turėtų būti maskuojamosios priemonės paakiams ar lokalioms odos problemoms paslėpti, kompaktinės pudros kreminiams produktams užfiksuoti. Reikalingas ir bronzantas arba skaistalai. Pravers antakių ryškinimui skirti produktai – antakių tušas ar pieštukas, šešėliai. Lūpoms reikia balzamo, nes rudenį, atvėsus orams, dažnos moters lūpos pradeda sausėti ir šerpetoti.
Aišku, labai tiksliai įvertinti odos būklę, nustatyti estetinius poreikius, parinkti ir taikyti tinkamiausias kosmetines medžiagas, priemones ir įrangą gali tik srities profesionalai. Vis dėlto kasdienis makiažas – visoms įveikiama užduotis. Monika Švaikauskienė detaliai ir suprantamai pasakoja, kaip turi būti atliekamas kasdienis rudeninis makiažas.
Paprastas makiažo algoritmas
Monika pabrėžia, kad veido oda turi būti paruošta makiažui: nuvalyta su toniku, patepta su serumu. Ant veido purškiamas odą minkštinantis losjonas, ji pamasažuojama. Paskui užtepama drėkinanti veido bazė, sukamaisiais judesiais oda padengiama kremine pudra. Ten, kur reikia, užmaskuojami odos nelygumai. Toliau specialistė siūlo kreminiu produktu maskuoti paakių zoną. Tai atlikus, su biria veido pudra, pradedant nuo paakių, fiksuojama veido oda, kitaip tariant, jis modeliuojamas. Veido modeliavimui pasirenkami specialūs atspalviai, paryškinama skruostikaulių zona. Monika pataria nieko neryškinti žemiau nosies linijos, nes taip veidas atrodys gerokai ilgesnis. Ant iškiliausių veido zonų paskirstyta švytėjimo turinti priemonė kuria gaivumo įspūdį.
Kasdienį makiažą užbaigia dėmesys akims: sutvarkomi antakiai, prie bendro konteksto derinamos neutralios ir kasdienai tinkančios spalvos. Tiek rudenį, tiek žiemą makiažo, nagų ir aprangos spalvų gama panaši. Daugiau skirtumų turės pavasario ar vasaros makiažas, kai ateina saulėti orai ir norisi ryškesnių spalvų. Dienos pradžioje, profesionalės nuomone, makiažui atlikti turėtų užtekti 5–10 minučių. Kaip atliekamas toks makiažas, demonstruojama vaizdo siužete.
Aptardama šio rudens makiažo tendencijas Monika Švaikauskienė pabrėžia, kad vis dar madingi natūralūs, vešlūs antakiai, šiek tiek pašukuoti aukštyn, skaisčios, švytinčios odos efektas išgaunamas dažantis su kremine pudra, populiarus natūralumas, skaistumas. Jeigu siekiama ryškumo, galima akcentuoti vieną zoną – antakius, lūpas, ryškesnį akių kontūrą.
Profesionali kosmetologė ragina nepamiršti ir odos higienos, nes būtent nuo to prasideda visa priežiūra. Kai dienos darosi vis vėsesnės, privalu saugoti odą nuo pasikeitusių oro sąlygų – ją ne tik drėkinti, bet ir maitinti.
Rinkoje yra didžiulė įvairių priemonių pasiūla, todėl kartais gali būti sudėtinga susirasti tinkamiausią būtent konkrečiai veido odai. Tokiu atveju Monika siūlo pasirinkti savo odos priežiūros specialistę – kosmetologę, ja pasitikėti ir sąžiningai laikytis visų profesionalės rekomendacijų odos priežiūros klausimais. Nuolatinė odos priežiūra tiek kosmetologo kabinete, tiek namuose visada duoda teigiamų rezultatų.