Vyksta studentų priėmimas. Į ką svarbu atkreipti dėmesį teikiant dokumentus?

2024-07-12

Birželio 1-ąją prasidėjo bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Stojančiųjų dokumentai teikiami lamabpo.lt informacinėje sistemoje iki liepos 24 dienos.

Siekiantiems aukštojo išsilavinimo šiemet siūlome net 22 studijų programas sveikatos, socialinių, informatikos, inžinerijos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupėse.

Platus studijų programų pasirinkimas užtikrina, kad būsimiems studentams būtų lengva pasirinkti dominančią sritį, kuri atlieptų darbo rinkos aktualijas.

Pagrindiniai žingsniai, kuriuos turi atlikti bendrojo priėmimo metu:

Registruokis LAMA BPO bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje.

– Prisijunk prie BPIS su gautu vartotojo numeriu (nepamirškite savo slaptažodžio) ir pateik informacinėje sistemoje prašomą informaciją (jei ji neįkelta automatiškai)  apie savo išsilavinimą, įgytas kvalifikacijas, dokumentus, kurie patvirtina galimybę gauti papildomų balų ir pan.

– Pasirink pageidaujamą studijų programą; pridėk bent keletą programų, tai padidina galimybes tapti studentu.

– Pridėk trūkstamus dokumentus prašymo teikimo formoje iki nustatyto termino pabaigos.

– Gavęs kvietimą studijuoti (liepos 31 d.), sudaryk studijų sutartį su ŠVK – galima tiek atvykus gyvai, tiek el. būdu.

Atkreipk dėmesį:

– Registracija, prašymo pildymas ir koregavimas LAMA BPO informacinėje sistemoje yra nemokami.

– Valstybės finansavimą galima gauti tiek stojant į nuolatinės, tiek į ištęstinės formos studijas.

– Stojimo prašyme galima nurodyti devynis pageidavimus į norimas studijų programas. Svarbu atkreipti dėmesį į pageidavimų eiliškumą ir surašyti studijų programas nuo labiausiai norimos iki ne tokios pageidaujamos.

– Įstojimo tikimybę padidintų tinkamai nurodyta informacija apie turimus pasiekimus, už kuriuos gali būti suteikta papildomų balų, pvz., apie darbo patirtį arba savanorišką veiklą ir pan.

– Kvietimas studijuoti gali būti gautas tik į vieną iš stojančiojo prašyme nurodytų pageidavimų, dalyvaujančių konkurse. Priėmimo sistemos skiltyje „Suvestinė“ ši informacija stojančiajam yra matoma. Jei pageidavimas konkurse nedalyvauja, ten pat matoma ir nedalyvavimo priežastis.

– Kvietimas studijuoti bus matomas stojančiajam prisijungus prie asmeninės paskyros www.lamabpo.lt ir atsiųstas nurodytu el. paštu.

Primename, kad bendrojo priėmimo metu galima pretenduoti tiek į valstybės finansuojamas, tiek į nefinansuojamas studijų vietas. Išsami informacija apie konkursinio balo sandarą ir kitus stojantiesiems aktualius dalykus skelbiama mūsų interneto svetainėje https://svako.lt/lt/stojantiesiems/priemimas-i-svk

ŠVK siūlomų studijų programų sąrašas 2024 m. priėmimui skelbiamas čia: https://svako.lt/lt/stojantiesiems/studiju-programos-formos-kaina

Pagrindinis bendrojo priėmimo etapas vyks iki liepos 24 dienos 12 val. Stojantieji iki šios datos kviečiami bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS) registruoti prašymus priimti studijuoti į universitetus ir kolegijas, teikti vidurinio išsilavinimo, tarptautinių užsienio kalbos egzaminų sertifikatų, darbo patirties įrodymo ir kitus dokumentus. Kvietimai studijuoti bus skelbiami liepos  31 dieną. Vėliau vyks papildomo priėmimo etapai.

Stojančiuosius konsultuojame telefonu  +370 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 212 kab., Šiauliai).


Atgal