Vizitas į Nysos taikomųjų mokslų universitetą Lenkijoje

2017-10-25

Spalio 17–19 dienomis Reabilitacijos katedros lektorė Eslanda Mockevičienė lankėsi Nysos taikomųjų mokslų universitete Lenkijoje. Vizito tikslas – paskaitos Kosmetologijos studijų programos studentams ir Erasmus+ programos mobilumo plėtros galimybių aptarimas.

Nysa – miestelis pietvakarių Lenkijoje, kuriame gyvena apie 45 tūkstančius gyventojų. Miestas žavi įvairių architektūros stilių ir formų bažnyčių gausa (jų net 14). Gyvenimas čia teka ramia vaga – turistų nedaug, o pagrindiniai gyventojai – senjorai ir mažus vaikus auginančios šeimos. Mieste gausu studentų, kurie studijuoja Nysos taikomųjų mokslų universitete. Aštuoniuose universiteto pastatuose, kurie išsidėstę visame mieste, išsilavinimo siekia apie 3000 jaunų žmonių. Juos lyg magnetas traukia tikrai moderni studijų bazė.

Paskaitas studentams E. Mockevičienė skaitė Kosmetologijos instituto pastate. Kabinetai, kuriuose vyksta praktiniai užsiėmimai Kosmetologijos studijų programos studentams, įrengti šiuolaikiškai ir jaukiai, kosmetinėms procedūroms atlikti naudojama šiuolaikiška įranga. Studijų procese ypač akcentuojamas asmens higienos ir darbo saugos reikalavimų laikymasis. ŠVK dėstytojai teko stebėti makiažo ir veido priežiūros procedūrų praktinius užsiėmimus. Studentai praktikuojasi dirbti su profesionaliomis lenkų ir prancūzų gamintojų kosmetinėmis priemonėmis. 

Po paskaitų diskutuota apie Šiaulių valstybinėje kolegijoje ir Nysos taikomųjų mokslų universitete vykdomų Kosmetologijos studijų programų panašumus ir skirtumus. Reabilitacijos katedros vedėja susipažino su visų aukštosios mokyklos sveikatos mokslų studijų kryptims priklausančių programų studijų baze.

Vizito metu universitete vyko Erasmus+ programos diena. Teko tiesiogiai pabendrauti su iš kitų šalių atvykusiais ir ketinančiais išvykti studijuoti svetur studentais. Daugiausiai atvykstančių studentų universitetas sulaukia iš Ukrainos. Anot Nysos taikomųjų mokslų universiteto tarptautinių ryšių skyriaus atstovų, vis mažiau universiteto studentų išvyksta studijuoti į užsienį, nes jaučiasi nesaugūs dėl galimų teroro išpuolių. Siekiant viešinti informaciją, kaip elgtis teroro išpuolio metu, buvo nuspręsta universiteto studentams ir dėstytojams suorganizuoti tarptautinę konferenciją-diskusiją šia tema. 
 

 

 

 

 

 


Atgal