Vizitas Bosnijoje ir Hercegovinoje paliko puikius įspūdžius

2023-05-26

Balandžio 24–29 dienomis Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Transporto inžinerijos katedros lektorius Manvydas Bagavičius lankėsi Bosnijoje ir Hercegovinoje, Rytų Sarajevo universitete.

Dėstytojas į Bosniją ir Hercegoviną vyko pagal mainų programą „Erasmus+“.

Rytų Sarajevo universitetui šiais metais sukanka 30 metų. Su transportu susijusias studijas universitetas vykdo Dobojaus transporto ir eismo inžinerijos fakultete. Vykdomos kelios programos: Kelių ir miesto transportas, Geležinkelio transportas, Telekomunikacijos ir pašto eismas, Logistika, Informatika eisme, Motorinės transporto priemonės, Oro transportas. Transporto ir eismo inžinerijos fakulteto katedrose dirba kvalifikuoti dėstytojai. Universitetas turi erdvias patalpas, kuriose yra dėstymo veiklai reikalinga įranga.

Fakulteto strategija orientuota į nenutrūkstamą, sistemingą visų šios aukštosios mokyklos segmentų plėtrą per nuolatines mokymo proceso tobulinimo, gebėjimų ir išteklių plėtojimo, praktinio mokymo, bendradarbiavimo su verslo subjektais ir kitomis šalies aukštojo mokslo institucijomis veiklas. Šis universitetas organizuoja visų pakopų studijas pagal sistemą 4+1+3 (keturmetės pirmos pakopos, vienerių metų antrosios pakopos ir trejų metų trečiosios pakopos studijos).

Docentas Bojanas Maricas pristatė universiteto valdymo struktūrą, auditorijas ir laboratorijas. Bendrauta su dekanu Zoranu Curguzu, dėstytoju Svetko Milutinoviciumi, kitais dėstytojais ir darbuotojais. Aplankytas universiteto Technikos-laboratorijos centras, kurio pastatymas kainavo 3,5 mln. eurų. Šiame centre įrengta pažangiausia techninės ir programinės autodiagnostikos įranga, su kuria gali būti atliekami įvairūs studentų laboratoriniai darbai, taip pat mokslo darbai.

Vizito metu diskutuota apie studentų mainų galimybes, mūsų mokymo įstaigų tolimesnį bendradarbiavimą, pasikeista kvietimais dalyvauti Rytų Sarajevo universiteto ir Šiaulių valstybinės kolegijos organizuojamose konferencijose, rasta daug panašumų su Šiaulių valstybinės kolegijos Transporto inžinerijos katedros studijų programomis Transporto logistikos technologijos ir Automobilių techninis eksploatavimas.

Kelionės metu sutikta daug malonių žmonių, išbandyta tradicinė virtuvė, aplankytos žymios vietos. Didelį įspūdį paliko Bosnijos ir Hercegovinos kraštovaizdis. Šis šalis mažesnė už Lietuvą, apie 90 procentų jos teritorijos dengia kalnai – yra beveik 11 000 skirtingų viršūnių.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!


Atgal