Viešnagė Rygoje leido pasinerti į profesinių naujovių ir įspūdžių gausą

2018-01-04

Šiaulių valstybinės kolegijos studentės džiaugiasi Latvijoje organizuotų intensyvių slaugos kursų nauda.

Bendrosios praktikos slaugos studijų programos trečiakursės Kristina, Monika, Viktorija ir ketvirtakursė Karolina gebėjimus tobulino Latvijos universiteto Rygos medicinos koledžo ir tarptautinės švietimo programos Nordplus organizuotuose intensyviuose slaugos kursuose Rygoje. Merginos kartu su Biomedicinos mokslų katedros dėstytojomis Adolfina Liumiene ir Vilija Vaikasiene, Šiaulių valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus specialiste Gina Zdanavičiene savo žinias gausino klausydamos įvairių paskaitų, kurias skaitė lektoriai iš Latvijos, Suomijos ir Lietuvos. Studentes iš Lietuvos sudomino ne tik teoriniai užsiėmimai, bet ir vizitai Rygos ligoninėse, klinikose. Lietuvaitės viešėjo vaikų klinikinėje universitetinėje ligoninėje, Latvijos onkologijos centre, Rygos klinikinėje universitetinėje ligoninėje ir slaugos paslaugas namuose teikiančiame biure. Dėmesys buvo kreipiamas į vaikų chirurgijos, onkologijos, būtinosios pagalbos, pagyvenusių žmonių slaugos ir chirurgijos aktualijas, naujoves ir principus, taikomus Latvijoje. Savo patirtimi dalijosi, naujus mokymo metodus pristatė lektorės iš Suomijos ir Lietuvos. Tokia informacija labai aktuali studentėms, nes kuo įvairesnė pažintis su būsimos specialybės niuansais tikrai svarbi toms, kurios siekia tapti plataus profilio, daugiadisciplinės komandos narėmis.

Žinoma, viešnagės metu merginos stengėsi kuo turiningiau išnaudoti laisvalaikį – apsilankė Medicinos muziejuje, kuriame dėmesį traukė įvairiausi eksponatai nuo akmens amžiaus iki šių laikų, susipažino su Rygos senamiesčio gatvelių žavesiu ir Latvijos sostinės didybe.

Kelionė, kursai ir vizitai ligoninėse, kitose įstaigose suteikė naujos patirties. Studentės įgijo ne tik ateityje praversiančių žinių, bet ir pasimėgavo studentišku gyvenimu svečioje šalyje.

Karolina Matelionytė, BPS14


Atgal