Verslumo mokėsi inovatyviai ir šiuolaikiškai

2018-11-22

Lapkričio mėnesį Šiaulių valstybinėje kolegijoje pagal Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) įgyvendinamą projektą „Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų socialinio verslumo ir kūrybiškumo ugdymas gerinant jų kompetencijų atitiktį darbo rinkos ir visuomenės poreikiams“ (ATVERK 2) vyko verslumo ir kūrybiškumo įgūdžių mokymai.

Pusė mokymų laiko buvo skirta praktikai su LEGO MINDSTORMS robotų modeliais. Kolegijos studentai kartu su dėstytojais atliko komandines užduotis ir varžėsi tarpusavyje. Apibendrinant šio etapo rezultatus, mokymų dalyviai džiaugėsi galėję dalyvauti inovatyviuose ir šiuolaikiškuose užsiėmimuose. Kaip sakė studentai ir dėstytojai, tai buvo ne tik verslumo mokymai. Dalyviai teigė įgiję teorinių ir praktinių įgūdžių, kurie gali praversti įvairiose gyvenimo srityse. Visi džiaugėsi įtraukiančia mokymų forma, galimybe tobulinti komandinio darbo įgūdžius.

Po mokymų Šiauliuose vyks kūrybinės dirbtuvės, kurių metu studentai nedidelėse grupelėse kartu su dėstytoju kurs socialinio verslo projektus. Kūrybines dirbtuves globos UAB „Baltik vairas“. Užsiėmimų metu studentams ir kartu dalyvaujantiems dėstytojams bus suteikta galimybė praktiškai pritaikyti savo žinias įmonių veiklos procesuose. Komandos kurs socialinio verslo projektus, o jų atskirus etapus, pavyzdžiui, strateginį planą, rinkos įvertinimą, galimos rizikos apibrėžimą, investicijų pritraukimo planą ir kt., derins tiesiogiai su įmonės atstovu. Šis etapas užtikrina savarankišką studentų darbą aplinkoje, maksimaliai priartintoje prie verslo sąlygų. Projekto dalyvius verslumo ir kūrybiškumo klausimais konsultuos ir idėją įgyvendinti padės įmonės atstovai.

Po kūrybinių dirbtuvių bus organizuojamas socialinio verslumo idėjų konkursas. Renginio metu visos 8 projekte dirbusios komandos pristatys socialinio verslumo planus, kuriuos vertins projekto partnerių, verslo įmonių, socialinių projekto partnerių – miesto savivaldos ir verslo asociacijų atstovų komisija. Vertinimo rezultatai bus skelbiami renginio pabaigoje, planuojama, kad konkursas įvyks Kaune. Numatoma, kad renginio metu pranešimą apie idėjų komercializavimą skaitys įtakingas inovatyvios Lietuvos technologijų įmonės verslo atstovas, vyks diskusija, kurioje studentai, dėstytojai, LINPRA ir verslo įmonių iš regiono atstovai diskutuos aktualiomis verslo ir mokslo bendradarbiavimo, idėjų komercializavimo temomis.

Prizai:

1 vieta: Vizitas į pažangiausią ES ekonomikos šalį lyderę – Vokietiją. Dalyvių skaičius – 5 asmenų komanda.

2 vieta: Mokomasis vizitas į pažangią Lietuvos technologijų įmonę. Dalyvių skaičius – 5 asmenų komanda.

3 vieta: Verslumo ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymo mokymų vaučeris. Dalyvių skaičius – 5 asmenų komanda.

Parengta pagal LINPRA informaciją


Atgal