Verslumo ir kūrybiškumo beieškant. Registruokis ir dalyvauk hakatone!

2019-01-17

Ar teko kada girdėti apie hakatoną? Jei taip, džiaugiamės. Jei ne, kviečiame registruotis, dalyvauti ir savo akimis pamatyti, kas tai ir kodėl vis dažniau apie hakatoną kalba verslo atstovai, su įvairiomis šiuolaikinėmis technologijomis susiję žmonės, ieškantys nestandartinių ir unikalių sprendimų.

Kas yra hakatonas?

Jeigu kalbėsime paprastai, žodis hakatonas yra angliškų žodžių hack ir marathon derinys. Hack siejamas su žaismingumu, įtraukimu. Dažnai taip pavadinamas renginys, kurio metu įvairių sričių specialistai susirenka tam, kad dirbdami kartu sukurtų kokį nors projektą. Kai kurie hakatonai trunka dieną ar dvi, gali būti ir tokių, kurie tęsiasi visą savaitę. Panašaus pobūdžio renginiai gali būti organizuojami siekiant socialinių ar edukacinių tikslų. Susibūrus į grupes, atrandama naujų nišų inovacijoms. Šių dienų hakatonai kaip tik ir yra labiausiai orientuoti į inovacijų kūrimą.

Hakatoną galima vadinti verslo problemos sprendimo renginiu, išbandymu, iššūkiu, kuriame skirtingų sričių entuziastai buriasi į komandas, dalijasi idėjomis ir kuria realius sprendimus / produktus, skirtus konkrečios įmonės ar srities iššūkiams spręsti. Vadinasi, hakatono tikslas yra generuoti idėjas verslui, pasiūlyti alternatyvių ir inovatyvių sprendimo būdų. Pirmą kartą Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyksiančio hakatono metu esame nusiteikę įveikti iššūkius, kuriuos pateiks Šiaulių miesto verslo įmonių atstovai.

Kodėl verta dalyvauti?

 - Turėsime galimybę spręsti realų verslo iššūkį tarpdisciplininėje komandoje.

 - Susipažinsime su verslo idėjos vystymo metodais.

 - Nagrinėsime efektyvų pristatymą teoriškai ir praktiškai.

 - Dalyvavimas projekte neabejotinai virs įrašu CV.

 - Gerų emocijų suteiks naujos pažintys.

Studentams hakatonas siūlo progą įtvirtinti ir pritaikyti žinias kūrybiškumui atviroje aplinkoje, bendradarbiaujant su sričių profesionalais. Pastarieji pasisems įkvėpimo ir galbūt drauge su kolegomis atras naujų rakursų, padėsiančių spręsti kasdienius iššūkius. Renginio dalyviams tai bus puiki proga pritaikyti savo kūrybos galias, žinias ir gebėjimus, užmegzti daug naujų pažinčių, išplėsti akiratį.

Hakatoną ves fasilitatorės – specialistės, sieksiančios padėti grupei rasti būdų išnagrinėti, išspręsti problemas ir priimti sprendimus. Komandos patirtis – daugiau kaip 6 metai veiklos, orientuotos į naujų produktų ir paslaugų kūrimą. Fasilitatorės yra padėjusios 130 studentų komandų vystyti realias verslo idėjas.

Dalyvių renginio metu laukia kavos pertraukos, pietūs.

Ką dar turėtume žinoti apie renginį?

Registruotis į hakatoną kviečiami visų kursų Šiaulių valstybinės kolegijos studentai ir jų dėstytojai.
Renginio vieta: Šiaulių valstybinė kolegija, I rūmai,  212 auditorija. 

Dalyvių registracija 

Kontaktinis asmuo – Skaistė Buivytė, el. p. s.buivyte@svako.lt, tel. 8 615 60 180.

Dalyvių skaičius ribotas, renginyje tikimasi sulaukti 40 studentų ir 10 dėstytojų. Pageidautina, kad užsiregistravusieji galėtų hakatonui skirti abi numatytas dienas.

Šis renginys – tai vienas iš renginių ciklo „Karjeros dienos 2019“ projektų, kuriuo tikimasi paskatinti glaudesnį studentų ir dėstytojų bendradarbiavimą, plėtoti gebėjimą kūrybiškai, neformaliai bendraujant ieškoti atsakymų ir sprendimų į verslo atstovams aktualius klausimus.

Dalyvavimas projekte yra nemokamas.

ČIA rasite preliminarią renginio programą.

Vasario 18–19 dienomis Šiaulių valstybinėje kolegijoje (Aušros al. 40.) vyksiantis hakatonas – 2 dienų (16 val.) kūrybinės dirbtuvės, kuriose studentai ir dėstytojai bursis į komandas, dalinsis idėjomis ir kurs realius sprendimus renginio partnerių, Šiaulių regiono įmonių, kurios bus paskelbtos netrukus, iššūkiams spręsti.

Iššūkis – įmonei aktuali problema, atviras klausimas ar poreikis, kuris yra svarbus, bet neskubus. Situacijų gali būti įvairių: galbūt įmonei trūksta laiko, kompetencijų ar resursų konkrečiam klausimui spręsti, klausimas yra rizikingas ar sudėtingas, todėl delsiama imtis veiksmų, bet sprendimas būtų aktualus ir naudingas įmonei. Įmonė, teikianti iššūkį hakatonui, taip pat turi naudos – ji gali pamatyti spręstiną klausimą ar problemą iš studentų perspektyvos, garsinti savo vardą tarp akademinės bendruomenės narių. Įmonės prisidės pristatydamos hakatono dalyviams iššūkį, įsteigs prizų.

Renginyje kviečiame dalyvauti įvairių studijų programų, įvairių kursų Šiaulių valstybinės kolegijos studentus ir dėstytojus, kurie trokšta kurti ir sukurti ką nors nauja, išmokti idėją išvystyti iki rezultato, ją pristatyti, naudotis pasaulyje pripažintais metodais. Komandų, kurias geriausiai įvertins komisija, laukia prizai!

Kaip viskas vyks?

 - Hakatonas truks 2 dienas (16 val.). Jo metu teoriją derinsime su praktiniais užsiėmimais.

 - Susibursime į komandas.

 - Analizuosime verslo įmonių iškeltus iššūkius.

 - Generuosime idėjas, jas gryninsime, išsirinksime vieną ir ją vystysime.

 - Pasiūlysime sprendimą iškeltam iššūkiui.

 - Paruošime 5 min. prezentaciją ir ją pristatysime komisijai.

Projektas „Pagauk verslumo vėją!“ Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0008


Atgal