Valdovų rūmuose – dėmesys Šiaulių valstybinės kolegijos docentei

2021-12-08

Gruodžio 6 d. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje vyko Kalbos vakaras. Renginyje įteikta 2021-ųjų Kalbos premija. Iškilmingo vakaro metu pagerbta ir Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytoja.

LR Seimo Pirmininko pavaduotojas, LR Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkas Paulius Saudargas Šiaulių valstybinės kolegijos docentei dr. Jurgitai Macienei įteikė LR Seimo medalį ir padėką už lietuvių kalbos puoselėjimą, nuolatinį ir ilgametį rūpinimąsi taisyklingu lietuvių kalbos vartojimu, aktyvų studentų bendruomenės, jaunosios Lietuvos kartos įtraukimą ir skatinimą. J. Macienei linkėta energijos, naujų idėjų ir visokeriopos sėkmės darbuose.

Kalbos premija lituanistikai nusipelniusiems žmonėms teikiama jau aštuonioliktą kartą. Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinanti premija kasmet skiriama už reikšmingą neatlygintinai atliekamą  lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms ar institucijoms. Šiemet Kalbos premijai buvo nominuoti aštuoni kandidatai – mokslininkai, redaktoriai ir kiti lietuvių kalbos labui dirbantys žmonės tarp jų – Šiaulių valstybinės kolegijos Vadybos ir komunikacijos katedros vedėja, docentė dr. Jurgita Macienė.

2021 m. Kalbos premija skirta Donatai Linčiuvienei.

Kalbos vakarą Valdovų rūmuose organizavo Lietuvos Respublikos Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Rašytojų klubas ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Renginio metu buvo skaitomos poetų Oskaro Milašiaus (Oscar Milosz) ir Vytauto Mačernio eilės, rašytojų, teatro teoretikų Antoneno Arto (Antonin Artaud) ir Balio Sruogos kūrybos fragmentai, taip pat skambėjo prancūzų ir lietuvių kompozitorių kūriniai.

Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytoja dr. Jurgita Macienė Kalbos premijai nominuota už reikšmingą lituanistinę veiklą tiek asmeniniu ir instituciniu, tiek regiono ir nacionaliniu lygmenimis.

Dėstytoja taisyklingos ir gražios lietuvių kalbos vartojimu, jos puoselėjimu rūpinasi ne tik paskaitų metu. Jurgita Macienė yra aktyvi lietuvių kalbai skirtų renginių dalyvė ir organizatorė, į šią veiklą įtraukia ir studentus. Nuo 2018 m. ji kasmet kartu su Šiaulių valstybinės kolegijos studentais organizuoja renginius Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale.

Dr. Jurgitos Macienės moksliniai interesai, be kitų temų, apima ir lietuvių kalbos kultūros, jos palaikymo, puoselėjimo problematiką. Tyrimų rezultatais ir rekomendacijomis mokslininkė dalijasi įvairiuose mokslo renginiuose, publikacijose Lietuvoje ir užsienyje. 


Atgal